Ectopix 30g beyaz renkte çözünmemiş ve yabancı madde içermemiş homojen krem içeren ağzı beyaz renkli vidalı kapakla kapatılan, alüminyum tüpte, karton kutu içerisinde kullanıma sunulmaktadır. Ectopix krem ne işe yarar sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Kullanımında ise ectopix kremi hastalıklı olan deri kısmına hafif bir şekilde uygularak masaj yapınız.

ectopix krem nedir ne Ise yarar
ectopix krem nedir ne Ise yarar

 İltihabı ve alerjik deri reaksiyonlarını karşı baskılar ve kızarıklık deri kalınlaşması gibi deri yüzeyinde tabaka oluşumu, ödem, kaşıntı ve diğer şikayetler gibi deri sorunlarından kaynaklanan belirtileri hafifletmektedir. Ectopix mayasal (egzama) tedavisinden dolayı deriye sürülmek şartı ile kullanılmaktadır.

Ectopix Krem birden gelişen egzama gibi sinirsel nedenlere bağlı olarak deride kabartılı ve kızarıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı, temas egzaması dejenerasyona uğratıcı, sulu egzama, kaşıntılı deride madeni para şeklinde döküntülerle seyreden egzama çocuklardaki egzama ve herhangi başka bir şekilde sınıflandırılmamış olan egzamada kullanılmaktadır. Ectopix krem yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip olmaktadır. Özellikle de akut ve akıntılı egzama gibi çok yağlı deri ve vücudun açık ya da tüy olan kısımları için de uygundur.

Ectopix Krem Faydaları

Ectopix krem güçlü bir topikal steroiddir. Ectopix krem faydaları arasında Derideki iltihabı azaltmaktadır. Atopik dermatit, sedef hastalığı veya egzama gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Ectopix krem inflamatuar cilt hastalıkları gibi akıntılı egzama, güneş yanığı, sedef hastalığı, atopik dermatit, kontakt dermatit ve hafif yanıkların olduğu hastalıkları, rahatsızlıkları ve semptomların tedavisinde kontrol altına alınmasında ve önlenmesinde iyileştirilmektedir.

Ectopix Krem Yan Etkileri

Ectopix kremin yan etkileri arasında cildin inceleşmesi, cilt yüzeyine olan ince kan damarlarının görünmesi, çatlaklar, siyah nokta, akne, kıl kökleri enfeksiyonu, aşırı tüylenme, ağızda kızarıklık ve tahriş (perioral dermatit), ciltte renk değişikliği gibi alerjik cilt reaksiyonlarından bilinmektedir. Bu yan etkilerden birini veya birkaçını gördüğünüz zaman ilacı kullanmayı bırakmalısınız. Ve hemen uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Fakat ectopix krem yan etkilerinde çok yaygın olarak 10 hastanın 1’inde gösterildiği sıralanmıştır.

Benzer Gönderiler  Enfexia Ne İçin Kullanılır?

Ectopix Krem Yüze Sürülür mü

Ectopix krem yüze sürülür mü sorusunun cevabını yanıtlamış bulunmaktayız. Uzman hekim tarafından başka türlü önerilmemişse eğer günde bir defa ince bir tabaka şeklinde hastalıklı deriye sürülmektedir. Ve hafifçe ovalanmaktadır. Ciddi derecede enflame seborreik egzamada, yüzün etkilenen alanları tarafından 1 haftadan uzun süre tedavi edilmemesi gereklidir. Yetişkinlerde kullanım süresi de genel olarak 2 haftayı aşmaması gerekmektedir.

Ectopix Krem Hamilelikte Kullanımı

Genel tavsiye olarak çocuk doğurma potansiyeline sahip olan kadınlarda doğum kontrolü Ectopix krem hamilelikte kullanımı doğum kontrol yöntemlerine ilişkin yeterli veri ile mevcut değillerdir.

Ectopix kremin gebe kadınlarda  kullanılmasına ilişkin olarak yeterli veriler mevcut değildir. Metilprednisolon aseponat gibi hayvanlarla yapılmış deneysel çalışmalarda ise embriyotoksik veya tertojenik etki gösterilmektedir.

Epidemiyolojik çalışmalar ile gebeliklerinin ilk trimestrinde sistemik olarak glukokortikoidlerle tedavi edilen kadınların çocuklarının yarık damak görülme riskinde artış olabileceğini düşündürülmektedir.

Genel olarak kortikoid içeren topikal preparatlar gebeliğin ilk trimestrinde kullanılmamalıdır. Özellikle gebelikte geniş alanların tedavisinden de uzun süreli kullanımdan veya kapalı pansumandan kaçınılması gerekmektedir. Emzirmede bilinmesi gereken şeyler ise şunlardır;

 · Emziren kadının göğüs bölgesine ectopix uygulanmamalıdır.

 · Emzirdiğinizi doktorunuza bildiriniz zira doktorunuz  ectopix reçete etmeden önce bu durumu bilip ona göre dikkate almak isteyecektir.

 · Özellikle büyük ve geniş alana uygulamadan, uzun süreli kullanımdan ve kapalı pansumandan sakınmalısınızdır.

Ectopix Krem Muadili

Muadil olarak kullanılan ilaçlar genel olarak uzman hekimin vermiş olduğu reçete bulunamaması durumunda veya reçete edilen ilacın yan etkileri gözlemlendiği taktirde kullanılmaktadır. Bu ilaçların etkili maddeleri ayrı şekilde verilebilir yada kullanılan ilacın ettkili maddeleri farklı olsa dahi aynı hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu sebeple muadil olan ilaçların kullanımında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.  Ama yine de ectopix krem muadili için kullanmadan önce uzman hekiminize danışılması gerekmektedir.

 • Advantan 15 gr yağlı pomad
 • Advantan 30 gr krem
 • Advantan 30 gr pomad
 • Advantan M losyon 50 gr
 • Exenate 30 g krem
 • Exenate g pomad
 • Ectopix çözelti
 • Ectopix losyon
 • Exenate 50 g losyon
 • Alocort losyon 50 gr
 • Efederm 100 gr
 • Efederm 50 gr
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 3 Average: 2.3]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları