Vajinismus, ilişki sırasında sık yaşanan cinsel problemlerden biridir. Günümüzde bir çok çiftin karşılaştığı bir problem olan Vajinismus, ilişki sırasında ağrı yaşanmasına ve ilişkinin gerçekleşmemesine neden olabilir.

Vajinismus nedir?

Çiftlerin ilişki anında yaşadıkları vajinal kasılmalardır. Bu durum, cinsel ilişkinin yaşanmasına engel olabilir veya ilişkinin konforlu şekilde gerçekleşmesinin önüne geçebilir. Tedavisi ise Vajinismus uzmanları tarafından yapılabilir.

Vajinismus Teşhisi

Yaşanan Vajinismus durumlarında doktorunuzla bu durumu paylaşmaktan kesinlikle çekinmeyin. Aksi taktirde ilişkiye girmeniz sizin için ızdırap olabilir. Ya da farklı sağlık problemlerinin yaşanmasına etken durum oluşturabilir. Tedavi için öncelikle jinekolojik muayene yapılması gerekmektedir. Vajinismus muayenesi herhangi bir ağrı ve acı içermez. Gönül rahatlığı ile çekinmeden jinekolojik vajinismus muayenesi yaptırabilirsiniz. Muayene, aynı zamanda tedavi için de başlangıcın ilk adımıdır.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavisi, kaygılara bağlı zihinsel problemler sebebiyle oluşmakta olup, terapi yöntemi ile giderilebilmektedir. Yüzde 10’luk bir durum ise fizikseldir. Her ne kadar internet ortamında Vajinismus için egzersizler yer alsa da kesin çözüm, profesyonel destek almaktır. Günümüzde bir çok uzman doktor, Vajinismus tedavisini başarı ile sağlamakta ve gidermektedir.

Eğer İzmir’deyseniz vajinismus tedavisi izmir için Op. Dr. Feyza Ağaca Güler, Vajinismus tedavisinde oldukça başarılı, güvenle tedavi hizmeti alabileceğiniz doktordur. Sunmuş olduğu tedavi metodu ile kısa sürede Vajinismus sorunlarınızı çözümleyip, nedenleri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca doğum, genital estetik, over kistleri gibi problemler için de Kadın Doğum Doktoru İzmir sizlere çözümler üretmektedir. Unutmayın ki iyi bir ilişkinin temelinde sağlıklı bir cinsel hayat vardır. Bu noktada cinsel problemlerinizi gidermek için zaman kaybetmeyin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: Average: ]
Benzer Gönderiler  Karaciğer Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Fit ve Form

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Tüm Yazıları