Emziren Anne Neden Kilo Verir, Ne Yapılmalı?

Emziren Anne Neden Kilo Verir, Ne Yapılmalı?
0

Emzirirken kilo verenler çoğu zaman yanlış beslenme nedeniyle bu durumu yaşarlar. Buna ek olarak belirli diyet programlarının uygulanması da kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre 1 süt verirken oluşan kalori kaybı 1 saat orta seviyede egzersize eşdeğerdir. Bu nedenle dengeli beslenmek emziren anneler ve bebekleri için hayati öneme sahiptir.

Ortalama olarak 6 ay gibi bir sürede sağlıklı doğum gerçekleştiren ve emziren annelerin sür üretmek için depoladıkları fazla kilolardan kurtulmaları mümkündür. Emziren anne kilo vermek için sağlıklı program uygulamıyorsa bu durumda beslenmesinde değişikliğe gitmesi gerekmektedir.

İçindekiler Tablosu

Emzirirken Zayıflanır Mı?

emzirirken-zayiflanir-mi
emziren anne neden kilo verir, ne yapılmalı? 3

Emziren anne kilo verir mi sorusu doğum sonrasında fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için önemlidir. Emzirirken ciddi bir kalori kaybedilmektedir. Bu kaybın hem süt kalitesini bozmadan hem de sağlığı tehlikeye atmadan sürdürülmesi için bazı beslenme programlarına uyulması gerekecektir. Bilinçsizde emzirme döneminde uygulanacak zayıflama yöntemleri sütün azalmasına ve bebek sağlığının da tehlikeye girmesine neden olabilir. Emziren anne kilo vermek için mutlaka uzman tavsiyesine göre hareket etmelidir.

BENZER YAZILAR  Huzursuz Bacak Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Emziren Anneler Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Emziren anne 1 haftada 5 kilo verdiren diyet gibi bazı özel diyet programları ile fazla kilolarından kurtulabilir. Bunu yaparken beslenme programında anne sütünün değerlerini bozacak gıdalardan uzak durulması gerekecektir. Bebek sağlığı için koruyucu ve geliştirici özellikleri öne çıkan anne sütü, çocuğun gelişimi için son derece önemlidir.

Kahvaltı öncesinde tarçınlı süt içmek ve yanında ceviz gibi gıdalar tüketmek yaygın olarak uygulanmaktadır. Öğle yemeklerinde ise sebze, bakliyat ve et tüketimi önemlidir. Öte yandan bu dönemde bol su tüketmek de önemlidir.

D Vitamini Aktif Formu Hangi Organda Meydana Gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Emzirirken Kilo Vermenin Püf Noktaları Nelerdir?

emzirirken-kilo-vermenin-puf-noktalari-nelerdir
emziren anne neden kilo verir, ne yapılmalı? 4

Emzirirken kilo vermenin püf noktaları genelde benzer yöntemler içerse de herkes için değişebilir. Her emzireme ortalama 500 – 700 kalorilik bir enerji kaybına neden olacaktır. Bu yönden bebeği sık sık ve düzenli emzirmek hem kilo vermeye yardımcı hem de bebek sağlığını koruyucu bir etki yaratacaktır. Emziren anne kilo vermek için sık emzirmek ve doğru bir besleme programı oluşturması gerekecektir.

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir