Diyetteyken Saat Kaçtan Sonra Bir Şey Yenilmemelidir?


0

Diyette yemek saatleri herkese göre farklılık gösterecektir. Uygulanan diyet ve kişinin genel sağlık durumuna göre bu planlamalar yapılır. Ancak bilindiği üzere özellikle gece yatmadan önce herhangi bir şey yemek kilo alımına neden olacaktır. Bu nedenle uyku öncesi veya gece uykudan uyanarak yemek yeme faaliyetlerinden uzak durmak son derece önemlidir.

Diyetteyken meyve, süt, yoğurt gibi hafif gıdaların tüketimi yatmadan 2 – 3 saat öncesine kadar tüketilebilir. Öte yandan akşam yemeğini erken saatlerde ve hafif kalorisi olan ürünler ile yapmak da önemli bir faktör olacaktır. Diyetteyken saat kaçtan sonra bir şey yenilmemelidir sorusu için bu nedenle farklı yanıtlar verilebilir.

Diyette Akşam Yemeği Saat Kaçta Olmalı?

diyette-aksam-yemegi-saat-kacta-olmali
diyetteyken saat kaçtan sonra bir şey yenilmemelidir? 3

Akşam yemeği saat kaçta yenir sorusu hemen hemen her diyet yapanın merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Uzmanlara göre akşam yemeğinin 6 – 8 arasında yenmesi tavsiye edilmektedir. Güne erken başlayanların daha erken saatlerde de akşam yemeğini tüketmesi mümkündür. Ancak ilerleyen saatlerde açlık hissedilse bile yatmadan en erken 2 – 3 saat öncesine kadar sadece meyve veya yoğurt gibi hafif ürünler tüketilebilir. Diyetteyken saat kaçtan sonra bir şey yenilmemelidir sorusu için ideal olarak bu süreler gösterilmektedir.  

BENZER YAZILAR  Su Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Özellikleri, Programı

Saat Kaçtan Sonra Yemek Yenmemelidir?

Yatmadan kaç saat önce yemek yenmeli sorusunun yanıtını bilmek diyet yapanların en verimli sonuçları almasına katkı sağlayacaktır. Özellikle akşam 19.00’dan sonra yemek yememek önemlidir. Akşam yemeğinin 17 – 19 saatleri arasında yenmesi genelde tavsiye edilen zaman dilimi olarak görülmektedir. Bu saatlerden sonra yatmadan önce 2 – 3 saat öncesinde ise hafif kalorili ara öğün yapılabilir. Ancak yatmadan önce kesinlikle herhangi bir şey tüketilmemelidir.

Yoğurtla Kilo Vermek Mümkün Mü? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Saat Kaçtan Sonra Yemek Yemezsek Kilo Veririz?

saat-kactan-sonra-yemek-yemezsek-kilo-veririz
diyetteyken saat kaçtan sonra bir şey yenilmemelidir? 4

Saat kaçtan sonra yemek yenmemeli sorusuna uzmanlar yatmadan 2 – 3 saat öncesi olarak yanıt vermektedir. Akşam yemeğinden sonra çerez, bisküvi vb. çayın veya kahvenin yanında aparatiflerin tüketilmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Diyetteyken saat kaçtan sonra bir şey yenmemelidir sorusu aynı zamanda kişiye göre hazırlanan diyet listesine göre de değişecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir