Yoğurtla Kilo Vermek Mümkün Mü?

Yoğurt diyeti ile zayıflayanlar doğru bir beslenme programı ile sağlıklı bir görünüme kavuşabilmektedir. Yoğurt kürü ile zayıflamak isteyenler için birçok alternatif tarif bulunuyor. Bu tarifleri uygulamak için uzman bir diyetisyenden yardım almak da önemli.

Yoğurt özellikle ikinci beyin olarak da tanımlanan bağırsakların çalışmasında da sunduğu katkılar sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler için yoğurdun vazgeçilmezler arasında yer almasını sağlamaktadır. Yoğurtla kilo vermek isteyenlerin farklı kürler uygulaması mümkündür.

Sadece Yoğurt Yiyerek Ayda Kaç Kilo Verilir?

Yoğurt diyet listesi ile kısa sürede kilo vermek mümkün. Her ne kadar kilo vermeye yardımcı olsa da beraberinde egzersiz yapmak ve zayıflamak için doğru bir diyet listesi hazırlamak önemlidir. Aksi takdirde faydası olmayacaktır. Özel yoğur kürü tarifi ve diye listesine uyararak ortalama ayda 7 kilo verdiren diyet tariflerinin uygulanması mümkündür. Yoğurtla kilo vermek isteyenlerin düzenli olarak bu listelere uyarak kısa süre fazla kilolarından kurtulması mümkündür.

BENZER YAZILAR  13 Yaşında Zayıflama Yolları: Sağlıklı İpuçları

Yoğurdun İçine Ne Koyarsak Zayıflatır?

yogurdun-icine-ne-koyarsak-zayiflatirPin

Akşam yemeğinde sadece yoğurt yemek bir alternatif olabileceği gibi vücudun ihtiyacı olan besin kaynaklarının alınması sağlıklı zayıflama için önemlidir. Bu kapsamda sağlıklı bir yoğurt kürü yapmak için şu adımlar uygulanabilir:

  • Yoğurt limon kürü için, yoğurt ve pul biberi karıştırarak tüketilebilir.
  • Pul biber yerine yoğurdun içine zerdeçal ve zencefil de konulması mümkündür.

7 günlük diyet listesinde farklı yoğurt kürleri de katılarak zayıflamaya yardımcı olacak yoğurt tüketiminin yapılması mümkündür.

Ayrıca Diyetteyken Kahvaltı Nasıl Olmalıdır? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Diyette Yoğurt Ne Zaman Yenmeli?

3 günlük yoğurt diyeti kapsamında ilk gün 6 su bardağı yoğurt ile 5 haşlama patates tüketilebilir. İkinci gün de bu diyete göre yine aynı miktar yoğurt le haşlama 200 gr tavuk eti tüketilmelidir. Üçüncü günde ise yoğurt kürü ile 200 gram dana eti tüketilir. Yoğurtla kilo vermek için diyetinizde kullanacağınız yoğurdun hazır olmamasına özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Kahvaltıda yoğurt tüketmek, akşam ve öğle yemeklerinde et veya haşlama patatesin tüketilmesi önerilmektedir. Bu yöntem ile doğru bir programla kısa sürede zayıflamak mümkündür.

BENZER YAZILAR  Zayıflama İpuçları, 7 Maddede Kilo Verme Yöntemleri
Yorum yapın

1