Hızlı kilo verme diyeti olarak popülerleşen 16:8 diyeti diğer adıyla 8 saat diyeti, oruç diyetlerinden en çok tercih edilenidir. Kilo verme açısından oldukça faydalı ve sonuç odaklı bu diyeti sizler için inceledik.


8 saat diyeti, 16:8 oruç diyeti nasıl yapılır?

16:8 (8 saat) diyetinde günün 16 saati beslenmek yoktur. Bu zaman diliminde bolca su, çay, kahve tüketimi belirli 8 saat içerisinde de öğün alımı yapılıyor. En ideali ve en çok uygulananı sabah 10:00 ve 18:00 arasında kahvaltı ve akşam yemeği olarak 2 öğün alımı; 18:00’den ertesi günün sabah 10:00 zaman dilimine kadar olan bölümünde sadece içecek tüketimi yapılanıdır. 


16:8 (8 saat) diyeti ile forma giren ünlüler kimdir?

Bu diyet ülkemizde olduğundan daha çok Amerika’da ve Avrupa’da daha popülerdir. Bu diyeti ünlü aktörler, ünlü sporcular, kraliyet üyeleri de uygulamıştır. Dilerseniz bu diyeti uygulayanları görelim ve bu diyet ile ilgili düşüncelerini öğrenelim.


16:8 diyetini uygulayan ünlü oyuncu Huge Jackman (2017),

8 saat diyeti, huge jackman diyeti

Kendimi çok daha iyi hissediyorum, bu diyetle ilgili söyleyebileceğim en güzel şey, çok daha iyi uyuyorum.


hizli kilo verme jennifer aniston

Ünlü oyuncu Brad Pitt’in ilk eşi Jennifer Aniston (2018),

Aralıklı oruç diyetini uyguluyorum, hızlı kilo verme diyeti boyunca 16 saat boyunca sadece sıvı ile besleniyorum. Kereviz suyu ve kahveyi oldukça fazla tüketiyorum.


hizli kilo verme halle berry

16:8 diyetini uygulayan ünlü oyuncu Halle Berry (2018),

Aralıklı oruç tutmanın yoğun programımda başarılı bir başlangıç yapmanın yolunu açtığını düşünüyorum.


16:8 oruç diyeti ve az kalori diyeti karşılaştırması

16-8 oruç ve hızlı kilo verme diyeti, uygulanması oldukça zor bir diyettir. Saatlerce, günlerce bir insanın kendini aç bırakması ve sıvıyla beslenmesi güç kaybı ve sağlık problemleri ortaya çıkarabilir.

Benzer Gönderiler  Omad Diyeti: 5 Adımda En Kapsamlı Anlatım

16-8 diyeti bu kadar zahmet ve zorluğuna değiyor mu? 16-8 hızlı kilo verme diyeti diğer diyetlere oranla sağladığı ekstra kilo kaybı ile ilgili çok bilimsel araştırma maalesef yok, ancak böyle bir başlık attığımıza göre kıyas yapabileceğimiz bir bilgiye sahibiz.

JBI araştırma merkezinin yaptığı hızlı kilo verme diyeti ile ilgili bir araştırmada standart az kalorili bir diyete oranla büyük farklar göstermediğini yayımlamıştır. Bu araştırma için 100 obezite hastası karışık olarak 1 yıl boyunca gruplar halinde oruç diyeti ve kalori diyeti uyguladı. Geçen 1 yılın sonunda hastalar üzerinde yapılan testler iki diyet uygulayan iki farklı grubun kilo kaybı arasında minimal farklar olduğuydu. Bu farklar gerçekten yetkilileri çok şaşırttı. Zorluğu ve etkileri göz önüne alındığında buna değecek pek bir fark görünmüyor.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: Average: ]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Fit ve Form

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Tüm Yazıları