Kilo vermek ile ilgili problem yaşıyorsanız, kilolarınızdan kurtulmak ve nasıl kilo verilir? Öğrenmek istiyorsanız, sizlere başlangıç rehberliği edeceğim. Kilo vermek birçok kadının hayalidir, ama çoğu kadın bunu ne kadar isterse istesin, doğru planlayamaz.

Doğru planlama, gerçek beklenti, ulaşılabilir hedef, kilo vermek için öğün azaltmaktan ve daha az beslenmekten daha önemlidir.


İlk aşama karar, kilo vermek için karar verin

kilo verme ilk asama

Kilo vermek için kilo vermek istemelisiniz, oldukça basit kilonuzu azaltmak istiyorsanız, kilo vereceksiniz.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak, sizin için temel bir ihtiyaç olmayabilir ama sağlığınızın öyle düşünmediğine eminiz.

Kilolarınızdan kurtulmak için, karar verin. Neden zayıflamak istediğinizi düşünün, maddeler halinde bir kağıda yazın yatağınızın bir köşesine yapıştırın demiyoruz.

Gerçekten neden bunu istediğinizle yüzleşin, bu size oldukça iyi hissettirecek ve yeterli motivasyonu sağlayacaktır.


Kendinizi görün

kilo verme kendinizi gorun 1

Kilo vermeye başlarken sınırlarınızı bilmelisiniz.

Kilo vermeye başlamadan önce kendinize ayna da bakın, olduğunuz kişiyi görün. Hatta en başında ayna da bir fotoğrafınızı çekebilirsiniz, kendinizi iyi tanıyın.


Kilo vermek için ne yapacağınıza karar verin

kilo verme yolunu sec

Kilolardan kurtulmak ele alınması güç derecede karmaşık bir konudur. Konuyu tümüyle detaylı inceleyerek karar vermek için çok uzun süre harcayabilirsiniz.

Nasıl kilo vereceğinizi planlayın, bunun için profesyonel yardım alabilirsiniz. Kendinizi tanıdıktan sonra yapabileceğiniz yöntemi kendinizde tercih edebilirsiniz.

Herkes kilolarından kurtulmak için farklı bir yöntem deneyebilir, siz birden fazla yöntem denemek de isteyebilirsiniz.

En yakın arkadaşınız sadece diyet yaparak istediği kiloya ulaşmış olabilir, komşunuz ise bunu pilates, kardiyo, yürüyüş, koşu yaparak sağlamış olabilir. Salonda çalışanlar, evde egzersizler yapanlar veya bunun sadece hayalini kuranlar olabilir.

Benzer Gönderiler  Fit Olmak için Bilmeniz Gerekenler

Yöntemlerden birini veya birden fazlasını tercih etmek tamamen kendinizi tanımanız ve kendinize dürüst olmanız ile ilgilidir.

Disiplinli ve doğru hareket etmediğiniz takdirde sayısız diyet, hiçbir antrenör, en zor egzersiz programı bile size yardımcı olamaz.


Hayaliniz ve hedefiniz birbirine uzak olmasın

kilo verme hayal olmasin

Başlangıçta kısa vadeli hedefler belirlemek, doğru ve eksiksiz bir çalışmanın verecek olduğu olumlu sonuçlar sizlere motivasyon sağlayacaktır.

Kısa vadeli ve yerine getirebileceğiniz bir diyetiniz, egzersiz listeniz olmalıdır.

Kilolardan kurtulmak için tek başınıza hedefler koyabilirsiniz, bunu yardım alarak da belirleyebilirsiniz, ama kendinizi kandırmadan, gerçekçi hedefler belirlemelisiniz.

Bitiremeyeceğiniz bir egzersiz programı hazırlamayın.

Kendinize kilo vermek için tutamayacağınız hiçbir söz vermeyin, tutamadığınız her söz kilo verme nedeninizi kabullenmeye, öz güveninizi kaybetmenize yol açabilir, unutmayın.

Squat egzersiz hareketini programınıza 10 tekrar olarak eklediniz, bu hareketi 10 tekrar yapın. Hareketi 15 tekrar yapmak hedefiniz değil ise bunu yapmak sizi disiplinsizliğe sevk eder, kendinize iyilik yaptığınızı düşünürken aslında kötülük yapabilirsiniz.

Kilo verirken beslenme önerilerini de dikkate almanız gerekir. Sindirimi kolay, kilo vermeye yardımcı besinler tüketmelisiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 1 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

Etiketler:

HAKKIMDA

Fit ve Form

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Tüm Yazıları