Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem ne işe yarar sorusu özellikle ciltte bulunan lekeleri gidermek isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Uçuğa karşı ve yanıklar gibi sorunları ortadan tamamen yok etmek için krem arayan kişilerin sürekli karşısına çıkan bir krem olmaktadır. Fito krem sadece eczanelerde satılan ve cilt sorunları için kullanılan bir kremdir. Cilt bakım uzmanlarının önerisi olan bu krem cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olmaktadır.

Fito krem, mutlaka uzman bir doktor ile önerilerek kullanılması gerekiyor ve cilt üzerinde kısa bir sürede gösterdiği etki sayesinde yüzeysel problemleri gidermektedir ve aynı zamanda kısa sürede cilt dokusunun yenilenmesini sağlıyor.

fito krem ne i̇şe yarar?Pin
Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito Krem Nedir

Fito krem nedir bakıldığı zaman özellikle erken yaşta meydana gelen sivilce lekeleri için kullanılan bir kremdir. Bunun dışında kalıcı cilt lekeleri dışında, cilt hasarı, cilt çatlakları, çeşitli deri hasarları gibi durumlarda da kullanılabilmektedir. Birkaç kullanımda dahi etkisini gösteren Fito krem, eczanelerde kolay bir şekilde bulunmaktadır ve fiyat performans açısından da etkilidir.

BENZER YAZILAR  Adana’da Buz Lazer Epilasyon Uygulaması

Fito krem ne işe yarar yorumlar bakıldığı zaman Fito krem kullananlar pahalı yüz kremlerine tonlarca para vermektense bu kremi tercih ederek kısa sürede faydasını görmektedirler. Cilt bakım ve dermatologlarında tavsiye ettiği Fito krem prospektüsüne bakıldığında etken maddesi 6 g Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 g etilenglikol monofenil eter.

İlginizi Çekebilir: Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Fito Krem Ne İşe Yarar

Fito krem ne işe yarar konusunda günlük hayatta ciltte yaşanılan olumsuz durum sonrasında sıklıkla kullanılan bir kremdir. Yaraları, ciltte oluşan istenmeyen izleri ortadan kaldırmak için kullanılır. Fito krem ne işe yarar için daha fazla bilgi;

  • Fito krem, sivilce sorununa çare olabilmektedir ve sivilcelerden kurtulmak için Fito kremi günde 1 defa temiz cilde uygulamanız gerekiyor.
  • Suçiçeği rahatsızlığınız varsa eğer sonrasında oluşan kızarıkların giderilmesini sağlamak için kullanılabilir aynı zamanda renk eşitsizliği sorununu da gidermektedir.
  • Yara tedavisi için derin kesiklerde, ameliyat yarasında, deri hasarında, kaza sonucu meydana gelen cilt hasarında doktor tarafından önerilmektedir ve cildin kısa bir sürede kendini yenilenmesini sağlar.
  • Fito krem, dudak kurumasında, dudak çatlaklarını iyileştirmede çok etkili bir krem olmaktadır ve dudaklara çok az yutulmamalıdır.
BENZER YAZILAR  Dumping Sendromu Nedir, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır?

Eczacı Nihat Bilgin, Fito krem ne işe yarar hakkında çok kapsamlı bir yazı yazmış okumanız için linki paylaşıyorum;

https://hepsiecza.net/fito-krem-ne-ise-yarar/

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem, cilt lekeleri ve sivilcelerin bıraktığı lekeleri yok etmede çok etkili olmaktadır, cildi yenileyen bu kremi düzenli olarak lekeli böyleye uygulayabilirsiniz. Epilasyon veya lazer sonrasındaki tahribatı en aza indirmek için de Fito krem kullanabilirsiniz. Fito krem nasıl kullanılır konusunda kremi problemli bölgeye en az 2 defa sürülmesi gerekiyor.

Kremi sürüp ovalayarak yedirin, ameliyat yarası, derin kesik, çizik gibi durumlarda gazlı bir bez ile kapatmanız gerekebilir. Daha sonrasında tekrar krem sürülmeden öncesinde mutlaka su ile temizlenmeli ve krem sürülmelidir.

fito krem ne i̇şe yarar?Pin
Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito Kremin Yan Etkileri Nedir?

Fito kremin yan etkiler genellikle çok nadir bir şekilde görülmektedir. Fakat siz uzmana danışmadan kesinlikle cildinize uygulamanız gerekmemektedir. Fito krem prospektüs okuduktan sonrasında kullanmanız gerekmektedir. Bazı yaygın olmayan yan etkiler vücudun herhangi bir yerinde şişlik durumu, ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk, nefes alıp vermede zorluk ve karın ağrısı olabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Clexane Nedir?

Fito Krem Yüze Sürülür mü

Genellikle Fito krem cilt üzerinde leke için kullanılabilmektedir. Fito krem yüze sürülür mü bakıldığı zaman yüzdeki sivilcelere sürülmektedir. Yine de herhangi bir yan etki yaratmaması için mutlaka doktor ile görüşülmesi gerekmektedir. Ayrıca Fito kremi yutmamalı ve göz çevresi gibi durumlarda da kullanılmaması gerekmektedir. Yüzde şişlik, kızarıklık, nefes darlığı ve nefes alıp vermede zorluk gibi durumlarda kullanmayı bırakmalısınız.

Yorum yapın

1