Doğada insanların yaşadıkları sorunların hemen hepsi için bir çözüm önerisi bulunmaktadır. Çözüm önerilerinin değerlendirilebilmesi için hangi bitkinin neye iyi geldiğinin ve ne şekilde tüketilmesi gerektiğinin bilinmesi yeterli olacaktır. Bu kapsamda funda suyu da son zamanlarda isminden sıklıkla bahsettirmektedir.

 • Bulunmasının kolay olması,
 • Uygun fiyatlı satılması,
 • Pek çok hastalığa iyi gelmesi nedeni ile funda suyunun tüketim oranları da giderek yükselmektedir.

Funda Suyu Neye İyi Gelir?

Funda suyunun içerikleri sayesinde insanlar yaşadıkları pek çok sorunu geride bırakabilmektedir. Tabi bunun için hem düzenli hem de doğru kullanım gerçekleştirmek gerekmektedir. Funda suyunun faydaları olarak da tanımlanan iyi gelen şeyler arasında;

 • Kabızlık
 • İdrar yolları enfeksiyonu
 • Selülitleri gidermesi
 • Böbrek kumlarını dökmesi
 • İdrar söktürme özelliği sayılmaktadır.

Fazla kiloları ile başı dertte olanlar genellikle kabızlık sıkıntısı da yaşamaktadır. Kabızlık konusunda piyasada oldukça farklı çözüm önerileri bulunmaktadır. Ancak önerilerin büyük bir bölümü kişilerde tam mana ile işe yaramamaktadır. Funda suyu kabızlığın giderilmesinde en etkili yöntemlerden biri olarak kendini göstermektedir. Etkisini güçlendirmek isteyenlerin bu suyu biberiye ile birlikte tüketebilmektedir. Tabi sade olarak tüketilmesinde de herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Funda suyu neye iyi gelir konusunun en önemli başlıklarından biri de idrar yollarındaki enfeksiyonlardır. Bu suyun idrarın söktürülmesi açısından önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir. Ancak funda suyu kendi başına bir tedavi yöntemi olarak tanımlanmamaktadır. Hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak değerlendirildiği bilinmektedir. Kullanım öncesinde muhakkak uzmanların görüşlerinin alınması gerekmektedir.

Funda Suyu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde son yıllarda aktarlar kendilerini büyük oranda geliştirmiş durumdadır. Özellikle büyükşehirlerde içerik konusunda alternatifleri çok geniş olan aktarlar yer almaktadır. Funda suyu yapmak aslen zahmetli bir iş olarak tanımlanmaktadır. Üstelik suyun yapılabilmesi için gerekli olan özellikteki funda yapraklarının ne olduğu herkes tarafından bilinmemektedir. Bu da etki oranı aynı olmayan suların meydana getirilmesine neden olmaktadır. Funda suyunun tüketilmesi açısından verilen önerilerde aktarlarda hazırlanmış olan suların satın alınması bulunmaktadır. Bu sayede kişiler hem uygun fiyatlı hem zahmetsiz hem de kaliteli olan sulara sahip olabilmektedir.

Benzer Gönderiler  Gano Sabun Nasıl Kullanılır? Gano Sabun Faydaları

Funda Suyu Kullanımı

Bilmeyenler için funda suyu nasıl kullanılır konusunda farklı açıklamalar yapılmaktadır. Öncelikle bu suyun oldukça keskin ya da ağır olarak tanımlanan bir kokusu bulunmaktadır. Bu neden yüzünden farklı bitkilerle karıştırılarak kullanılması da mümkündür. Kullanım için;

 • Bir ölçek funda suyu,
 • Bir çay bardağı kadar suya ihtiyaç bulunmaktadır.

Kullanım için bir ölçek su ile çay bardağındaki içme suyu karıştırılmalıdır. Bu hali ile sabah öğe ve akşam olmak üzere günde üç kez tüketilmesi istenmektedir. Tüketimlerin ne kadar devam edeceği konusu ile alakalı ise farklı yanıtlar verilmektedir. Bu durum hangi neden ile kullanıldığına göre değişim göstermektedir. Fakat genel manada üç hafta süre ile kullanımı yeterli gelmektedir.

Funda Suyu Zararları

Funda çayı ile funda suyu birbirinin aynı değildir. Bu neden yüzünden iki ürünün zararları karıştırılmamalıdır. Örneğin funda çayının aşırı derecede tüketilmesi genellikle tansiyon düşüklüğüne neden olmaktadır. Fakat funda suyu zararları kapsamında bu gibi başlıklar bulunmamaktadır. Yapılan araştırmalara göre suyun verilen öneriler kapsamında kullanılmasının herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kullanıcılar genellikle;

 • Kokusundan
 • Tadından yana şikayetlerde bulunmaktadır.

Yine de bazı kimselerin bünyeleri oldukça hassastır. İnsanlar bilmemesine karşın belli bitkilere karşı alerji geliştirebilmektedir. Alerjen bünyelere sahip olanların sorun yaşamaması adına ilk kullanımları öncesinde daha dikkatli olmaları önerilmektedir. Bunun haricinde kayda geçen farklı zararlar bulunmamaktadır.

Funda Suyu Nerede Satılır?

Şifa bulmak nedeni ile olsun tadını merak ettikleri için olsun funda çayı almak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu tür kimselerin ikamet ettikleri bölgelerde yer alan aktarları ziyaret etmeleri önerilmektedir. Artık aktarların hemen hepsinde funda suyu da fundadan imal edilen diğer farklı ürünler de bulunabilmektedir. Bunun haricinde siparişlerin internet üzerinden verilmesi de imkanlar kapsamında yer almaktadır. Ürün teminlerinde sadece;

 • İçeriğin doğal olmasına,
 • Markanın kalite değerlerine,
 • Saklama koşullarına,
 • Miktarına dikkat edilmesi önerilmektedir.
Benzer Gönderiler  Collagen Forte Kullanımı ve Yan Etkileri

İlk kez kullanacak olanların daha düşük miktarlardaki ürünleri almaları tavsiye edilmektedir. İlerleyen zamanlarda memnun kalınması halinde toplu alımlar yapılması da mümkündür. Üstelik bu şekilde ödenen rakamlar da düşecektir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 2 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları