Heparin Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

Heparin Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?
Heparin
0

Heparin, belirli tıbbi rahatsızlıkları olan (kalp krizi ve inme riski) veya pıhtı oluşma olasılığını artıran belirli tıbbi prosedürlerden geçen kişilerde kan pıhtılarının oluşmasını önlemek için kullanılır. Heparin ayrıca kan damarlarında oluşmuş pıhtıların büyümesini durdurmak için kullanılır, ancak zaten oluşmuş olan pıhtıların boyutunu azaltmak için kullanılamaz.

Heparin, bir süre damarlarda kalan kateterlerde (ilaçların uygulanabileceği veya kanın alınabileceği küçük plastik tüpler) kan pıhtılarının oluşmasını önlemek için küçük miktarlarda da kullanılır. Heparin, antikoagülanlar (‘kan sulandırıcılar’) adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Kanın pıhtılaşma kabiliyetini azaltarak çalışır.

İçindekiler Tablosu

Heparin Etkisi

Heparinin etkisi ATIII’ye bağlı. Bu efekt canlandırmanın etkisindeki antitrombin tarafından yönlendirilir. başka mekanizmalar da dahil olabilir. Heparinin antitrombotik etkisi, faktör Xa’yı önlemesi ile iyi durumda.

Heparin Nasıl Kullanılır?

Heparin, intravenöz (damar içine) veya derinin biçimlendirilecek bir formülasyon (sıvı) ve intravenöz kateterlere sunulacak seyreltik (daha az olarak) bir çözüm olarak gelir. Heparin bir kasa tercih edilmemelidir.

BENZER YAZILAR  Pantpas 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

İntravenöz katlarda kan pıhtılarının yetiştirilmeleri için heparin üretilebilir, genel kateter ilk yerleştirmede ve kateterden kan çekilebilir veya kateterden ilaç verilir.

Heparin size bir kadın veya başka bir sağlık hizmeti hizmeti sağlayıcısı tarafından yönlendirilen veya evde pratik planlamayı planlamak için. Heparin hizmetinde bulunacaksanız, bir sağlık hizmetisi beden muayenesi ile girilecek. Bu nedenle, eğitimden veya heparini okuluna yönelik olarak gözden geçirilir, enjeksiyonu nasıl yapılır ya da nasıl yetiştirilirsiniz?

Heparin solunabilecek güçlerde vardır ve kullanmak için ciddi bir neden olabilir. Heparin püskürtmeden önce, iyileştirmeler için paketin paketinin kontrol edilmesi için emin olmak için etiketini kontrol edin. Heparinin gücüyle ilgili, heparin ilerlemek için sizi ya da yardımcılarınızı çağırın. Heparin ilerlemenizi dozunuzu artırma veya geliştirme. Görüntüler heparin gidecekseniz, ne kadar hazırlık aşamasından emin olun.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir