İdeal Vücut Yapısı İçin Hızlı Kilo Verme

İnsanların boylarına ve yaşlarına göre doğru kiloda olması hem görünüm hem de sağlık anlamında başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor. Pek çok kişi de bu aşamada araştırmalarını hızlı kilo verme konusunda yoğunlaştırıyorlar. Her ne kadar hızlı bir şekilde kilo vermek söz konusu olduğunda insanların karşılarına farklı yöntemler çıkıyor olması son derece doğal. Lakin var olan yöntemlerin büyük bir kısmı hem istenilen etkiyi ortaya koymayacak hem de kişinin sağlığına ciddi anlamda zarar verecektir. Bunun olmasını istemeyenler ise Berkay Türkkan tarafından hazırlanılan program ile aradığını ardık hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde elde etmeyi başarıyor.

Kadın ya da erkek fark etmeden kilosundan memnun olmayan ve hızlı kilo verme programları ile aradığı vücut yapısına ulaşmak isteyen isimlerin sayısı her geçen gün artmayı sürdürüyor. Pek çok kişi ise bu aşamada aslında sağlıklarına ne kadar zarar verdiklerinin farkında değiller. Etkili bir şekilde kilo vermek için mutlaka vücuttaki kas ve yağ oranına dikkat etmek gerekiyor. Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişilerin çoğu ise yağdan ziyade kas kayıpları ile karşı karşıya kaldıklarının farkında olmuyorlar. İnsan vücudunda farklı oranlarda yer alan yağ, adiposit isimli depolama hücrelerinde trigliserit formunda depolanır. Depolanan bu yağ ise enerji olarak kullanılacak forma sahip değildir. Bu yağların enerji olarak kullanılabilmesi için dokularındaki hormona duyarlı lipaz enzimi aktive edilmelidir. Aktive edilebilmeleri adına ise sadece diyet yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda kişiye uygun spor programının oluşturulması da oldukça büyük bir öneme sahiptir.

BENZER YAZILAR  İntihar Nedir ve Nasıl Önlenir?

Kilo Verme Sürecinde Kas Kaybı Olur Mu?

Başarılı bir şekilde kilo vermek için mutlaka kas kaybının minimum oranlara indirilmesi gerekir. Hızlı kilo verme ve fit vücuda sahip olmak için sağlıklsız diyetler yapan kişilerde kalori açığının meydana geldiği görülebilir. Bunun temel sebebi ise vücutta birincil enerji gereksinimi olan glikoz üretilmesi adına amino asitlere öncü madde olarak ihtiyaç olması. Eğer ki bu aşamada kilo vermek için doğru egzersiz ve diyet programının uygulanmaması ile beraber ne yazık ki vücutta yağdan ziyade kas kaybı ortaya çıkacaktır. Ve aynı zamanda pek çok kişinin korktuğu kas kaybı da kendini gösterecektir. Berkay Türkkan tarafından hazırlanılan özel program ile beraber ise kişi yalnızca hızlı kilo verme sürecine girmeyecektir. Aynı zamanda çok daha şekilli ve sarkmadan uzak bir vücuda sahip olacaktır.

Tamamen Kişiye Özel Program ile Kilo Kontrolü Mümkün

Vücut yapısını koruyarak kilo vermek ve ideal kiloya ulaşmak adına doğru adımları atmak için spor ve diyet programlarını beraber uygulamanın önemi son derece büyüktür. Lakin bu aşamada kulaktan dolma bilgiler değil, profesyonel isimler ile iletişime geçilmelidir. Berkay Türkkan, sürekli olarak spor merkezlerine ya da diyetisyenlere gidecek zamanı olmayanlara tamamen kişiye özel programlar sunuyor. Diyetin yanı sıra hazırlanılan online fitness programı ile vücudun çok daha dinç ve diri görünmesi sağlanıyor. Özel olarak hazırlanılan  online antrenman programı içerisindeki tüm detayların üzerinde durulurken aynı zamanda diyet programına da dikkat edilmesi ile beraber kişiler kısa sürede tahmin ettiklerinden çok daha hızlı şekilde kilo vermeye başlayabiliyorlar. Hazırlanacak online antrenman programı ve diyet listesi, tamamen kişinin vermek istediği kilo ve sağlık durumuna özel olarak hazırlanmaktadır. Böylece ortaya herhangi bir sorunun çıkmasının da önüne geçilmiş olur. Kilo vermek için alanında uzman isimler ile iletişime geçmek isteyenler, https://berkayturkkan.com/ üzerinden konu hakkında detaylı bilgileri elde edebilirler.

BENZER YAZILAR  Kasık Fıtığı Ameliyatını Hangi Bölümün Doktoru Yapar?
Yorum yapın

1