Kişiye Özel Gelin Tacı, Saç Aksesuarları

Her genç kız için özel bir gelinlik hayali vardır. Her gelinliği tamamlayacak olan da bir gelin tacı mutlaka vardır. Geçmiş zamandan günümüze kadar birçok gelin tacı modelleri farklı tarz kazanmıştır. Her döneme ait olan modeller ve tasarımlar gelinlerin istediği konseptlere uyarlanarak özel modellerle karşınıza çıkabilmektedir.

Taçlar ilk olarak masumiyetin sembolünü ifade ederken, ilerleyen zamanda taçlar aşkı da ifade ettiği için sevilen tüm gelin taçları saç aksesuarları olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebepten dolayı gelin taçları tasarımlarına daha çok özen ve emek verilmektedir.

Her gelin adayı o düğünün gözdesidir. Bu ayrıcalığını gelin tacı ile taçlandırmak isteyenlerin seçimleri doğru ve uygun olmalıdır. Birbirinden şık ve göz kamaştıran gelin tacı modellerinin her biri bir tarzı ve karakteri yansıtır.

Saç Aksesuarları Ve Modelleri

Gelinlik tamamlayıcıları arasında en önemli parçalardan birisi saç aksesuarlarıdır. Gelinliğin modeline uygun olan saç aksesuarlarının başında ise gelin tacı ve modelleri gelmektedir. Gelin tacı denildiğinde hep yüksekliği olan başın üzerine konulan model gelir. Ancak artık günümüzde daha sade ve daha şık tasarımları mevcuttur.

BENZER YAZILAR  Kamp Alanı Seçimi Nasıl Olmalı?

Yapmanız gereken sadece gelinliğinizin modelini ve düğün konseptini belirlemektir. Yani örnek vermek gerekirse sade bir kır düğünü ve sade bir gelinliğin modeline uygun olan kır çiçekli gelin tacı modelidir. Balo salonu gibi şık ve gösterişli olan bir salon düğünü için varaklı yükseltisi olan bir taç modeli uygun olacaktır.

Saç aksesuarları arasında tarak tokalar, fitil tokalar, çiçekler, pırlantalar ve inciler gibi farklı alternatiflerde vardır. Saç aksesuarı seçimleri önemli bir detaydır. Gelini ve düğünü yansıtacak uyumu yakalamak için doğru seçimler yapılmalıdır. Zariflik, narinlik, şıklık, gösteriş dikkat çekmek, ilgi odağı olmayı istemek gibi özel beklentileri geline ve düğüne yansıtan en önemli detayların başında saç aksesuarları gelmektedir. Bu nedenle saç aksesuarı seçiminde dikkat edilmesi gereken detayların olduğu unutulmamalıdır. Narinlik ve zariflik tercihi için pırlanta, inci ve ya minik çiçekleri topuz modelindeki gelin başında güzel duracaktır. Abartılı ve dikkat çekmek için yüksekliği olan yaldızlı ve ya pırlantalı olan taçlar isteği karşılayacaktır.

Yorum yapın

1