Majezik Duo Ne İşe Yarar?

Majezik-duo-ne-ise-yarar

Majezik Duo genelde doktorlar tarafından kas işletim sistemindeki sorunlar için tavsiye edilmektedir.Özellikle kas gevşetmede önemli bir role sahiptir. Majezik duo genelde ağrı kesici olarak kullanılır.Majezik Duo ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri ve zararları ? tarzı sorulara bu makalede açıklık getirmeye çalışacağız. İlaçla alırken birlikte içinde verilen kağıdın içindeki talimatlar okunmalı ve kullanırken en ufak şüpheye kapılmamalısınız.

Majezik Duo Ne İşe Yarar?

Ağrı çeken insanlar çoğunlukta olduğu için ağrı kesiciler dünya da ganellikle kullanılan ilaçlardanır. Her hastalığın alanında genelde ağrı kesici kullanılır ve tavsiye edilir. Kas ağrıları bitti bilinmeyen nerdeyse her zaman gerçekleşen olgulardır. Bunun gibi kas ağrılarında doktor tarafından önerilen Majezik Duo 100 mg tablettir. Bu ilaç kas gevşetmede inanılmaz bir etki yapmaktadır. Bu ilacı ağrılarınızı hafifletmek ve kaldırmak için kullanabilirsiniz. Şimdi ise Majezik Duo ne için kullanıldığı hakkında bilgiler verelim.

  • Omurga ağrılarında en çok kullanılan ilaçlardandır. Genelikle sporcular tarafından kullanılan bu ilaç bazı hareketler sonucunda omurga sorunları ortaya çıktıktan sonra kullanılır. Sert bir ilaç olmakla birlikte spor esnasında küçük bir dozla kullanılan bu ilaç bu gibi sorunlarda tedavi edici özelliğe sahiptir.
  • Eğer Romatoid Artrit, Ankilozan Spondit gibi hastalıklara sahipseniz ve bunu azaltmak istiyorsanız bu hastalıklara karşı bu ilaçları kullanabilirsiniz. Bu hastalıklara karşı direnç gösteren bu ilaç ayrıca iltihap belirtileriniz azaltmada da etkili olduğu bilinmektedir.
  • Doku Yaralanmanız, Adet Sancınız, Bel Ağrınız var ise bu hastalıklara karşı bu ilaç bire birdir.
BENZER YAZILAR  Amoklavin Bid 1000 Mg Nedir?

Majezik Duo Yan Etkileri

Majezik ne kadar kullanım alanı geniş olsa da ve pozitif durumlar yaratıyorsa bir o kadar da olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu olumsuz etkileri maddeler halinde sayalım.

  • Ağız Kuruluğu
  • Mide Rahatsızlığı
  • Baş Dönmesi
  • Halsizlik
  • Çarpıntı
  • Mide-Bağırsak Kanaması

Eğer bu durumlardan bir tanesini en kötü durumuyla yaşıyorsanız kullanmayı bırakıp derhal aile hekiminize ya da bir doktora başvurun.

Majezik Kullanırken Dikkat Edilmesi gerekenler

Majezik Duo tıpkı diğer ilaçlar gibi güçlü bir etkiye sahip bunun sonucunda bu güç bazı durumların dikkat edilmesini gerektiriyor. Özellikle bir iş yaparken ya da araba sürerken fark etmez yeter ki bir kuvvet harcanırken Majestik Duo ilacı alınırsa baş dönmesi, titreme, uyuklama ve bayılma gibi durum dışı olgular gerçekleşebilir. Dikkat edilmesi gereken diğer olaylardan bir tanesi ise İlaç genel olarak laktoz içerdiğinden Laktoz intoleransı gerçekleşen bu ilacı almadan önce eczaneye ondan sonra doktora bildirilmelidir. Diğer son dikkat edilmesi gereken unsur ise Sodyum meselesi, ilaç her tablette 23’dan daha az sodyum içerdiği için sodyum diyetinde olan kişiler bunu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Bu olgular dışında tabi ki en genel unsur aslında dozun aşırıya ve fazlaya kaçmaması gereklidir. Eğer aşırı sigara ve alkol içiyorsanız bu ilaç sizin diğer nötr içenlerden farklı kılıp sizde daha çok yan etki bırakmasını sağlayacakdır.

BENZER YAZILAR  Travogen Krem Ne işe Yarar?

Majezik Duo Fiyatı 2021

Majezik Duo ilacı aslında bir tek Kas ağrısına ve omurga eklemlerine etki ettiği bilinse de kapsamlılığından dolayı maliyeti de çok. Majezik Duo kaç lira ? Sorusunu soranlar için 100 mg 14 film tablet şu an eczanelerde ve sağlık ilaçları satıldığı yerlerde 34 TL’ye satışa sunulmaktadır.

Majezik Nasıl Kullanılır?

Majezik Duo’yu kullanırken ilk önce doktoronuza başvurmanız ve bildirmeniz gerekmektedir. Tableti herhangi bir kuvvetle ezmeden içiniz. Tok karnınızla içmeniz öneriliyor. Doktor hangi süre hangi zaman kullanılabilir dediyse o zaman diliminde kullanınız. Atladığınız dozu sonradan ne zaman hatırlarsanız o zaman alın eğer unutulan doz için çift doz kullanırsanız sağlığınıza zarar edersiniz. Bir zaman sonra o dozu almayı unutuyorsanız acilen doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Doz konusunda ise Dozunuzu Doktorun belirlediği ve hastalığınızın kabul edebildiği şakilde alın aşırı doz felaketlere yol açabilir. Romatoid gibi hastalığa sahipseniz dozunuzu eskisine göre azaltın.

 12 yaş üstü cocuklar sırf reçete belirtildiği dozlarla kullanabilir onun dışında yasaktır. Yaşlı kişilerde ilacın yan etkileri güçlü görüleceğinden dozunun azaltılması gerekmektedir. Bazı ilaçlar simetidin gibi ranitidin gibi ilaçlar Majezik duo’yla birlikte kullanılmaması gerekmektedir. Bu ilacı kullanırken reçetelendirmek önemli eğer reçetelendirme gibi bir durum olmazsa bu ilaç kullanılmamalıdır.  

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap