Minamol Plus parasetamol içeren, ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak etki göstermektedir. Minamol Plus Nedir? Ne İşe Yarar? Gibi soruların cevabını bulmanız artık mümkün olmaktadır. Bu ilaç renkli şişede satılmaktadır. Minamol Plus hafif ile orta şiddetli ağrılar için ateşin semptomatik tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrı bir şekilde baş ağrısı, migren, nevralji, diş çekme ağrısı, diş ağrısı, boğaz ağrıları romatizmal sızı ve ağrılar, grip ve soğuk algınlığının belirtilerine uygun tedavilerde kullanılmaktadır. Kireçlenmeye bağlı ağrılar ile eklem ve kaslarda olan incinme, zorlanma ve burkulmaya bağlı olarak bayanlarda adet dönemi ağrılarında ağrı kesici yerine de kullanılmaktadır. Kullanımı 12 yaş ve üzeri çocuk genç ve yetişkinler içindir.

minamol plus nedir ne Ise yarar
minamol plus nedir ne Ise yarar

İlacın etkili maddesine karşıt olarak alerjiniz var ise bu ilacı kullanmanız önerilmemektedir. Diğer ağrı kesiciler ile kullanılmaması gerekmektedir. Uzman tavsiyesi olmadan arka arkaya 3 günden fazla sürerse veya artarsa başka rahatsızlık belirtileri ortaya çıkma durumunda ilacı kullanmayı bırakıp uzman hekiminize başvurunuz.

Karaciğer ve böbrek yetmezliğiniz varsa kalıtsal olarak bir hastalığa bağlı hemolitik ve akut hepotik porfira ismi verilen kansızlığa sebep olan herhangi bir hastalığınız var ise bu ilacı kullanmamanızı önerilmektedir.

Minamol Plus Kullanım Şekli

Uzman hekimin reçete etmiş olduğu şekilde ve dozajda kullanılması önerilmektedir. Minamol plus kullanım şekli Tedavi süresi boyunca uzman hekiminizin yazdığı reçetede ki talimatlara bağlıdır. İlacın her dozunda bir bardak su ile birlikle kullanmanız gerekmektedir. Tercihen tok veya aç karna alınabilmektedir. 12 ve 16 yaş arasındaki çocuklar tek seferde 1 tablet kullanabilmektedir. Gerekli görülen durumlarda ise 24 saat içinde 3 kez 1 doz şeklinde kullanılabilmektedir. Son olarak 16 yaş üstü yetişkin bireyler için tek seferde 1 ve 2 tablet kullanmaları mümkündür. Gerekli görüldüğü durumda 24 saat içinde 3 kez kullanılabilmektedir.

Benzer Gönderiler  Flagyl 500 Nedir, Ne İşe Yarar?

Minamol Plus Yan Etkileri

Minamol Plus yan etkileri arasında kusma, gaz, karın ağrısı, baş ağrısı, uyku hali, baş dönmesi, hazımsızlık ve üst solunum yolu hastalık belirtisi arasında yaygın görülen etkilerdendir. Aksi halde nefes alırken zorluk, karın ağrıması, yüz, dudak, dil ve boğazda şişlik, alerjik reaksiyonlar, cilt döküntüsü, anjioödem, anaflaktik şok gibi bir durum varsa doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Minamol Plus 2021 Fiyat

Eczane Perakende satış fiyatı ile Minamol plus 2021 fiyat kısmi satış fiyatı KDV dahil 34.83 TL’dir. Eczane perakende satış fiyatı KDV hariç 32.25 TL’dir. Sene içindeki en fazla fiyatı ortama olarak 34.83 – 30.34 TL’dir.

Minamol Plus Hamilelikte Kullanımı

Minamol Plus Hamilelikte Kullanımı için çocuk doğurma potansiyeli olan kadınlar ve hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda doğrum sonrasında gelişim üzeri etkiler bakımından eksik ve yetersizdir. Gerekli olmadıkça Minamol Plus gebelik döneminde kullanılması gereken ilaçlardan biri değildir ve kullanılmamalıdır. Hayvanlar üstünde yapılmakta olan çalışmalarda teratojenik etkili olduğuna dair kanıt bulunmamaktadır. Bu döneme kadar olan çalışmalarda doğmamış bebek üstünde de yan etki olduğuna dair belirti görülememiştir. Fakat insanlar üzerinde yapılmış bulunan çalışmalar yeterli görülmemektedir. Minamol plus kullanımı hamilelere önerilmemektedir. Fakat uzman hekimin ilacın yararının potasiyel tehlikesi haklı göstereceğine inandığı durumlarda kullanılabilmektedir.

Kafein plasentayı aşabilmektedir. Bu durum sonucunda anne sütüne geçebilmektedir. Emziren annelere de önerilmemektedir. Fakat uzman hekim ilacın faydasına inandığı zamanlarda izinli bir şekilde kullanılabilmektedir. Minamol Plus ile beraber farklı ilaçlarda kullanmaktaysanız diğer ilaçların nasıl bir etkileşime girdiğini okuyabilirsiniz. Minamol Plus tedavisinde çocuk doğurma potansiyeli olan kadınlar ile doğum kontrolü üstünde etkisi olduğunu gösteren çalışma bulunmamalıdır. Fakat yine de çocuk doğurma potansiyeline sahip kadınlara verilirken tedbirli olmalıdırlar.

Benzer Gönderiler  Bebeklerin Yüzündeki Kızarıklık Nasıl Geçer?

Minamol Plus’ın içinde bileşenlerle nadiren alerjik reaksiyonlara yol açmaktadır. Çok az sayıda vakada pruritus, eritem, ürtiker, anjioödem, dispne veya astım gibi belirtiler ile ortaya çıkan fazla duyarlık reaksiyonlarıyla karşılaşılmıştır. Nadir olarak anafilaktoid reaksiyon ve anfilaktik şok vakaları bildirilmektedir.. Klinik çalışmalarında veya pazarlama sonrasında yapılmakta olan araştırmalarda rapor edilen etkiler sıklık derecelerine göre listelenmektedir

Araç ve Makine Kullanımı Üzerindeki Etkiler

Araç ve makine kullanımı üzerindeki etkiler ile Minamol Plus, makine ve araç kullanımında olumsuz olma ihtimali düşüktür. Parasetamol bazı hastalarda baş dönmesi veya somnolans yapılabilmektedir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 1 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları