Stafine Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Stafine Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
stafine krem nedir ne Ise yarar
3

Stafine krem cilt üzerinde oluşan bakteriyel enfeksiyonun iyileşmesinde kullanılmaktadır. Bununla beraber ilacın ana etken maddesi Fusidik asit olmaktadır. Bu etken madde ile beraber yanık, enfeksiyon kapılmış ciltlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

stafine krem nedir ne ise yarar
stafine krem nedir ne ise yarar

Kıl kökü iltihaplarına, bulaşıcı deri hastalıklarında, iltihap bulunan cilt yüzeylerinde kullanımıyla beraber olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Aynı zamanda Stafine krem prospektüs yardımı ile beraber daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür. Bu noktada uzman doktorunuza başvurmadan kesinlikle kullanmamanız önerilir.

İçindekiler Tablosu

Stafine Krem Yan Etkileri

İlaçların kullanım esnasında ya da tedavi sürecinde belirli etkileri bulunmaktadır. Bu etkiler çoğu zaman olumlu sonuçlanıyorken olumsuz yönleri de görülmektedir. Yan Etkileri diye belirtilen bu durumlardan birden fazla olumsuz sonuç ortaya çıkabilir. İlaçların yan etkileri değişiklik gösterdiği gibi görülmesi halinde uzman doktora başvurulması gerekir. Stafine krem de oldukça güçlü bir ilaç olmasına karşın belirli yan etkileri bulunmaktadır. Stafine krem yan etkileri ise şu şekilde sıralanır;

 • Karın bölgesinde oluşan ağrı,
 • Nefes alma işleminde oluşan güçlük,
 • Dil ve boğaz çevresinde oluşan şişlik gibi durumların görülmesi halinde uzman doktorunuza başvurmanız gerekir.
BENZER YAZILAR  Gözde Kanlanma Neden Olur? Sık Sık Göz Kanlanmasının Sebepleri

Olası yan etkilerinin yanı sıra krem uygulanan bölgeye olumsuz bir etki olmadığı gözlemlenmiştir. Ancak bu durumda kişiden kişiye farklılık göstereceği gibi doktor gözetimi altında kullanmanız gerekir.

Stafine Krem Kullanımı

Stafine krem kullanımı doktorunuzun önerdiği şekilde uygulanması gerekir. Nedeni ise tedavilerin süreci ve hastalıkların kişiden kişiye farklı olmasından dolayı detaylı incelemeler yapılır. Bu incelemeler sonucunda bu durum üzerinde karar sağlanmaktadır. Ancak ilacın kullanım aşamasında o bölgenin temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bununla beraber Stafine krem kullanımında ise şu hususlar üzerinde durulmalıdır;

 • Öncelikle ilacın ana etken maddesine karşı herhangi bir alerjik reaksiyon var ise kullanılmaması gerekir.
 • Tedavi süresi boyunca özellikle makyaj ürünleri kullanılmaması gerekir.
 • Ağız ve göz çevresine uygulamamanız gerekir.
 • Tedavi süresi boyunca sert bakım malzemeleri kullanılmaması önerilmektedir. Örneğin sert etki yaratan sabun şampuan gibi çeşitlerin kullanılmaması gerekir.

Stafine Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik döneminde ilaç kullanımı fazlasıyla büyük önem taşır. Nedeni ise anne ve bebeğin sağlığına olumsuz etkileri de yer alabilmektedir. Doğru ve etkin bir tedavi özellikle bu donem için fazlasıyla önemli olmaktadır.

BENZER YAZILAR  Atarax Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Stafine krem hamilelikte kullanımı ise uzman doktorunuza başvurmanız gerekir. Bununla beraber Stafine krem emzirme ve gebelik kategorisi kapsamında da doktor tavsiyesi gerektiren ilaçlardan biri olmaktadır. Bu bağlamda doktorunuzun onayı olmadan kesinlikle kullanmamanız gerekir.

Stafine Krem Kullananlar

İlaç kullanımları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Öyle ki bu alanda sağlanan desteklerle beraber hemen hemen farklı tedavi süreçleri olmasından kaynaklı çeşitlilik olabilmektedir. Ancak genel kapsamda bakılması halinde olumlu ya da olumsuz izlenimler de sunulmaktadır.

Stafine krem kullananlar bu alanda geniş bir yelpazeye dayanmaktadır. Bununla beraber kullanımı genel kapsamda olumlu olmasıyla beraber olumsuz durumlarda yaşanabilmektedir. Ancak bunların sebepleri birden fazla olmaktadır. İlacın vücut üzerinde gösterdiği etki ya da tedavi sürecinde yaşanabilecek olumsuz durumlar gibi etkenler yer alır. Daha detaylı sonuçlar alabilmek adına öncelikle uzman doktorunuza başvurmalı hasta olan bölgeyi doğru bir şekilde anlatmalısınız. Tedavi süresi boyunca da doktorunuzun verdiği direktiflere uymanız gerekmektedir.

Stafine Krem Fiyat

Stafine krem fiyat 17,39 TL şeklinde belirlenmektedir. İlaç fiyatları değişiklik göstermesi ile beraber belirli etkenler nedeni ile yıl içerisinde değişime uğramaktadır. Reçeteli olma durumu, derecesi ya da Sağlık Bakanlığı tarafında belirlenen kriterler kapsamında hazırlanmaktadır.

BENZER YAZILAR  Hamilelikte Yapılması Gereken 3 Egzersiz: Hamilelikte Karın, Pelvik Taban Ve Pelvik Tilt Egzersizleri

Stafine Krem Sivilce Lekelerine İyi Gelir Mi?

Cilt sağlığı hemen hemen her insan için büyük bir önem göstermektedir. Öyle ki dış görünüşün yanı sıra kısının psikoloji olarak da iyi hissetmesin de önemli rol oynar. Bu noktada sivilce ya da akne gibi durumlarda belirli tedaviler uygulanmaktadır.

Stafine Krem de bu tedavilerde kullanılan ilaçlardan biri olmaktadır. İçerisinde bulunan %2 Fusidik asit ile beraber sivilce tedavilerin de büyük rol oynar. Aynı zamanda Fucicort Krem muadili olmasıyla beraber içerisindeki etken bileşenler sayesinde yüzde bakteri oluşumunu önlemektedir. Bu sayede sivilce lekelerinde ve oluşumunun da büyük oranda önüme geçer.

Stafine Krem Muadili

Her ilacın belirli muadilleri bulunmaktadır. Gerek tedavi süreci gerek etkileri beraber eş değer şeklinde belirlenmektedir. Bu kapsamda Stafine krem muadili ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • FUCIBEST % 2 20 gr krem
 • FUCIDIN % 2 20 gr krem
 • FUCIDOX % 2 20 gr pomad

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Stafine krem cilt üzerinde oluşmuş bakterilerin iyileşmesinde kullanılmaktadır
  Bu kısımda yanlış ifade kullanılmış düzeltmenizi öneririm.

 2. Kiraz benindede kullana bilirmiyiz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir