Miraderm C Vitamini Ne İşe Yarar?

Miraderm C Vitamini Ne İşe Yarar?
Miraderm C Vitamini Ne İşe Yarar?
0

Miraderm C vitamininin işlevi cildin çeşitli noktalarını beslemesidir. En çok beslediği noktalar saç, cilt, tırnak, kemik ve göz bölgeleridir. Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirmesinde katkıda bulunur. Vücudun bazı bölgelerinin fonksiyonlarını yerine getirmesi için kan damarının normal fonksiyonunu getirmesi gerekir. Cilt, kemik, diş, diş eti ve kıkırdak için normal kollajen oluşumunu destekler. Yorgun ve bitkin olan kişiler için bu vitamin kullanılabilir. Miraderm C vitamini yoğun tempoya sahip olan kişilere uygundur.

Miraderm C Vitamini Kullanılması Nasıl Gerçekleşir?

Miraderm C vitamini kullanmak için suda eritmek gerekir. Bir bardağa tercihen ılık ya da sıcak su doldurulduktan sonra bir adet Miraderm C vitamini eklenir. Vitaminin suda çözülmesi için yaklaşık olarak 2 dakika boyunca bekletilmesi tavsiye edilir. Miraderm C vitamini tam olarak eridikten sonra tek seferde içilecek şekilde kafaya dikilmelidir.

Miraderm C Vitamini Kullanım Amacı Nedir?

miraderm-c-vitamini-kullanim-amaci-nedir

Miraderm C vitamininin amacı bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bu sayede özellikle mevsim geçişlerinde ortaya çıkan hastalıklara karşı koruma sağlar. İnsan vücudunun ihtiyacı olan çeşitli besin değerleri bulunur. Bu besin değerleri her zaman beslenme yoluyla elde edilemeyebilir. Böyle durumlarda vitamin ve mineral değerlerinin takviye olarak alınması sağlık açısından önemlidir. Önemli olan doğal yollarla vitamin ve mineral almaktır. Yoğun iş temposu olan insanlar eksiklerini gidermek için Miraderm C vitamini takviyesi yapabilir.

BENZER YAZILAR  Günde Ne Kadar C Vitamini Alınmalı?

Miraderm C Vitamini Zararları Var Mıdır?

Miraderm C vitamininin zararları genel olarak fazla kullanımda ortaya çıkar. Bu zararlar yan etki olarak bünyede kendini gösterir. Asıl amacı vücudu beslemek, eksik olan değerleri sağlamak ve gelişmeyi desteklemek olmakla birlikte fazla kullanım bunları yok edebilir. C vitamini vücutta depolanmadığı için takviye olarak alınması son derece normaldir. Belirtilen miktarda C vitamini alınması halinde hiçbir zarar ortaya çıkmaz. Günlük olarak 2 bin miligram C vitamini alma sınırı bulunur. Miraderm C vitamini bu dozu aştığı zaman şunlar görülür:

  • İshal
  • Midede ağrı ve bulantı sorunları
  • Kusma
  • Göğüste meydana gelen ağrı ve yanma hissi
  • Karın bölgesinde oluşan kramp
  • Başta ağrı ve sızı

Ayrıca Bakınız: Hangi Vitamin Eksikliği Baş Döndürür?

Yazar Hakkında

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yorum Yap