Nimes Combo Jel Ne İşe Yarar?

Nimes Combo Jel Ne İşe Yarar?
nimes combo jel ne ise yarar
0

Eklem ağrıları günümüzde özellikle belli yaş gruplarının en büyük sorunlarından biri olarak addedilmektedir. Bu sorunlar yüzünden insanlar ciddi ağrılar yaşamaktadır. Yaşanan ağrılar günlük yaşamın idamesinin sıkıntılı bir hale girmesine yol açmaktadır. Bu nedene bağlı olarak çeşitli ağrı kesici ilaçlar ya da merhemler değerlendirilmektedir. Nimes Combo Jel etken maddeleri ve vermiş olduğu neticeler sayesinde alanında en bilinen merhemlerden biri olarak tanımlanmaktadır.

İçindekiler Tablosu

Nimes Combo Jel Nedir?

Nimes Combo Jel nedir ve ne işe yarar sorusunun yanıtı birbirine benzerdir. Halk arasında da tanınan bu merhem eklemlerde oluşan ağrıların kesilmesinde kişilere yardımcı olmaktadır. Tabi ağrıların hangi neden yüzünden gerçekleştiği kullanım sistemini değiştirecektir. Bazı ağrılar kendini eklemlerde hissettirmelerine karşın tedavileri farklı şekillerde yapılmak zorundadır. Bu neden yüzünden her merhemin kullanım öncesinde bir uzman tarafından önerilip önerilmediği kontrol edilmelidir. Bu da kullanımlardan önce doktor muayenesinden geçilmesi gerektiğini göstermektedir.

Merhemlerin etken maddeleri ne tür alanlarda kullanılabileceklerini de göstermektedir. Nimes Combo Jel içerisindeki etken maddeler;

 • Nimesulid,
 • Tiyokolşikosid olarak açıklanmaktadır.
BENZER YAZILAR  Sağlıklı Yaşam İçin Günlük Olarak Yapılması Gereken Egzersizler Nelerdir?

Bahsedilen etken maddeler Nimes Combo Jel ne işe yarar sorusunun hep aynı yanıtları almamasına katkı sağlamaktadır. Zira merhemin en bilinen özelliği kireçleme temelinde oluşan eklem ağrılarını ortadan kaldırmasıdır. Bunun yanı sıra bireylerin kas ağrıları yaşamaları halinde de aynı merhemi k kullanmaları mümkündür. Çünkü krem kas gevşetme özelliğine de sahiptir.

Nimes Combo Jel Nasıl Kullanılır?

Kas ve eklem ağrıları olanlar için Nimes Combo Jel prospektüs üzerinden ne şekilde kullanılması gerektiği açıklanmaktadır. Lakin kullanımlarda uzmanların farklı önerileri de bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda uzman önerilerine göre hareket edilmelidir. Bunun haricinde kullanım öncesinde ağrılı alan temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Sonrasında ince bir tabaka halinde sürülen krem masaj yapılarak sorunlu bölgeye yedirilmelidir. Uzman reçetesi ile satılan merhemin;

 • Çeşitli spor yaralanmalarından sonra;
 • Eklemlerde kireçleme tespiti ile birlikte,
 • Eklem dışı romatizma tedavisinde,
 • Ortopedik ameliyatlar neticesinde de bahsedilen şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Merhemin kullanım sıklığı ise hangi hastalığın tedavi edildiğine göre değişim gösterecektir. Bu neden yüzünden muhakkak uzman önerilerine göre hareket edilmesi gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Bel Soğukluğu (Gonore) Nedir?  Neden Olur?

Nimes Combo Jel Yan Etkileri

Hastalıkların tedavilerinde destek sağlayan ilaçlar ve merhemler belli yan etkiler de doğurabilmektedir. Nimes Combo Jel yan etkiler bakımından çeşitli zamanlarda gündem oluşturan merhemler arasında sayılmaktadır. Ancak merhemin uygun şekilde kullanılması sonrasında herhangi bir yan etki görülmemesi de mümkündür. Yan etkiler özellikle merhem sürülmesinden sonra bu alanın kapatıcı bandaj ile sarılması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Bölge kesinlikle sarılmadan bekletilmelidir. Halk arasında en çok rast gelinen yan etkiler arasında deride;

 • Yanma hissi,
 • Kızarıklık,
 • İltihaplanma,
 • Kaşıntı,
 • Egzama gibileri görülmektedir.

Yan etkilerin hastalar tarafından kesinlikle küçümsenmemesi gerekmektedir. hatta yan etkilerden biri ya da birkaçının görülmesi durumunda merhem kullanımına derhal son verilmelidir. Bu aşama sonrasında uzman muayenesinden yeniden geçilerek ilacın muadili ile tedaviye devam edilmektedir.

Nimes Combo Jel Muadili

Nimes Combo Jel muadili kullanım bakımından hemen hemen aynı neticeleri getirmektedir. Ana ilacın yan etkilerinin oluşması ya da eczanelerde bulunamaması gibi durumlarda temin edilmesi mümkündür. İlaçların muadilleri uzmanlar tarafından olduğu gibi eczacılar tarafından da önerilmektedir. Özellikle tablet kullanımı gerçekleştiremeyenlerin tercih ettikleri bu merhemin muadilleri arasında;

 • Emulid,
 • Etna Combo,
 • Dolofast,
 • Frenad gibi isimler sayılmaktadır.
BENZER YAZILAR  Esnek Kızlık Zarı Nedir? Nasıl Anlaşılır?

İsimlerin mg değerleri de kullanım sıklıkları da birbirinden farklı olabilmektedir. Bu neden yüzünden muadil kullanımlarından önce de kullanım hakkında bilgi talep edilmesi önemlidir.

Nimes Combo Jel Fiyat

Reçeteli olarak satılan tablet formundaki ilaçlar da merhemler de çoğunlukla SGK tarafından karşılanmaktadır. Nimes Combo Jel fiyat değerleri de bu açıdan devlet destekli olan merhemlerden biri olarak açıklanmaktadır. İlacın ameliyatlardan sonra da kullanılması elde edilen sonuç bakımından etkili olmuştur. Yine de bu tür merhemlerin eczanelerden ödeme yapılarak temin edilmesi de mümkündür. İlaç rakamları her geçen sene güncellenmektedir. 2021 senesi için bu merheme ortalama olarak 25 TL ila 30 TL arasında değişen rakamlar biçilmiştir. Rakamların değişkenlik göstermesi hangi eczanelerden alındığı ile alakalıdır. Özellikle sigortası bulunan kimselerin reçeteli olarak alacağı merhem için ödeme yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir