Sağlıklı Gebelik Sonlandırma

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması durumuna kürtaj denilmektedir. Kürtaj sağlığı olumsuz yönde etkilemeyen hijyenik ve güvenli yerlerde yapılmalıdır. Bazı durumlarda kürtaj yaptırılması ise zorunludur, isteğe bağlı değildir. Ayrıca kürtaj yaptırmak için evli olmanıza gerek yoktur. Evlilik dışı çocuk sahibi olmak istemiyorsanız özel kurumlarda kürtaj yaptırabilirsiniz. İstanbul kürtaj yapımı açısından seçeneği olan bir yerdir. İstanbul’da kürtaj yaptırmak isteyenler fiyat konusunda da araştırma yapmaktadır.

İstanbul’da Kürtaj Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul kürtajın yapıldığı klinik, hastane ve doktor bakımından zengin bir yerdir. İstanbul’da kürtaj için çeşitli ve zengin imkanlarla hizmet almak mümkündür. Anadolu yakası kürtaj açısından hem fiyat hem de hizmet bakımından daha uygundur. Aynı zamanda kürtaj yapılırken tecrübeli doktor ve yeterli imkanlara sahip kliniklerde yapılması oldukça önemlidir.

İstanbul Anadolu Yakası Kürtaj Fiyatları Ne Kadardır?

Kürtaj fiyatları belirlenirken en etken olan şey gebelik haftasıdır. Gebelik haftası ayı fiyatları belirlerken kullanılan malzeme, klinik ortamı ve doktorda bu etkenler arasındadır. Eğer sağlık açısından gebelik zararlı bir haldeyse ve tehlikeliyse ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Haftalarına göre ortalama kürtaj fiyatları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

Kürtaj işlemini istediğiniz zaman yaptıramayacağını bilmeniz gerekiyor. Yasalar bebeğin yaşam hakkını koruduğu için 10. haftaya kadar kürtaj yapılabilir. Eğer 10. haftayı geçtiyseniz ne özel ne de devlet hastaneleri bu işlemi yapmaz.

İstanbul’da Yasadışı Kürtaj Güvenli midir?  

Özel klinik ve hastanelere parası yetmeyenlerin başvurduğu yöntemlerden biri merdiven altı kürtajlardır. Yasadışı yapılan kürtajlar sağlık açısından oldukça zararlıdır hatta çoğu zaman can kaybı ile sonuçlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki kürtaj güvenli uzmanlar tarafından yapılması çok önemlidir. İstanbul kürtaj fiyatları yüksek diye sağlığınızı ve hayatınızı asla riske atmamalısınız. Yasadışı yapılan kürtajlar güvenli değildir.

BENZER YAZILAR  Boşanmak İsteyen Kadın Psikolojisi ve Duyguları
Yorum yapın

1