Suljel Krem Nedir? Ne işe Yarar?


0

Vücutta oluşan iltihap ya da ağrıya neden olan biyolojik durumlarda kullanılan bir ilaç olmaktadır. Bununla beraber ağrı kesici özelliğine de sahiptir. Spor yaparken oluşan eklem ağrılarında, aniden gelen kas problemlerinde incinme gibi olumsuz durumlarda etkin kullanımlar gösterir.

suljel krem nedir ne ise yarar
suljel krem nedir? ne işe yarar? 2

Olumsuz durumlarda gelişen şişlik ve iltihaplarda da kullanım sağlanır. Bu noktada ilacın ana etken maddesi ise Nimesulid olmaktadır. İçerisinde bulunan etken maddesinden dolayı çok yönlü bir kullanım da elde edilmektedir.

Suljel Krem Yan Etkileri

İlaçların belirli reaksiyonlarda tepki göstermesi adına yan etkileri bulunmaktadır. Bu etkiler vücuda giriş yapan ana etken maddenin sonuçlarını da belirli yollarla gösterilmesini de sağlar. Tam da bu nokta da Suljel yan etkileri de kişiye göre değişiklik gösterir. Bununla beraber yan etkileri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nefes alış verişlerinde zorlanma ya da hırıltılı olacak şekilde soluma,
 • Yüz çevresinde, boğaz kısmında ve ağız bölgesinde aniden oluşan şişlik,
 • Kullanımdan sonra deri üzerinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı durumunda ilaç kullanımını bırakmalısınız. Daha sonrasında uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
BENZER YAZILAR  Benexol B12 Ne Zaman Kullanılır?

 İlaç içerisinde yer alan Suljel prospektüs içerisinde bu durum hakkında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği belirtilmektedir. Kullanım aşamasından önce okumanız daha uygun olacaktır.

Suljel Krem Prospektüs

İlaç kutularının içinde kullanım ve etken maddelerini anlatan belge bulunmaktadır. Bu sayede ilaç kullanım öncesinde ve sonrasında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında izlenim oluşturmaktadır. Tam da bu husus üzerine Suljel krem prospektüs belgesi kutu içerisinde bulunur. Aynı zamanda ilaç hakkında geniş bilgilere de yer verir.

Suljel Fiyat 2021

Suljel krem fiyatı 46,22₺ şeklinde satışa sunulmaktadır. Bununla beraber ilaç fiyatlarında yıl içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen fiyat aralıkları, ilaçların kullanım amaçları, reçeteli olup olmaması gibi etkenler ön planda olmaktadır. Bu noktada Suljel krem fiyatı 2021 içerisinde değişiklik göstereceği de yer alan izlenimler çerçevesinde hazırlanır.

Suljel Krem Kullanımı

İlaç kullanımlarında önce içerisinde yer alan prospektüsün okunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise kullanım aşamaları ve herhangi bir durumda nasıl bir yol izleneceğine dair bilgi aktarımı sağlar. Suljel jel kullanımı ise bu noktada şu aşamalardan oluşmaktadır;

 • İlaç içerisinde yer alan ana etken maddesine alerjiniz var ise kullanmamanız gerekmektedir.
 • Ağrıları hafifletmek, iltihabı gidermek, şişliği daha aza indirmek cilt sağlığı üzerinde daha olumlu bir etki bırakmak amacıyla kullanılmaktadır.
 • 12 yaşından küçük olan çocukların kullanımı uygun olmamaktadır.
 • Suljel Krem kullanımında kıyafet üzerinde boya etkisi yapabileceğinden dolayı, kullanım aşamasında dikkatlice sürülmesi gerekmektedir.
 • Geniş cilt tabakası üzerinde kullanımı uygun olmamaktadır. Bununla beraber uzun süre kapsamında uygulanması halinde cilt yüzeyinde olumsuz etkiler bırakabilir.  Bu noktada doktorunuzun önerdiği süre çerçevesinin de dışına çıkmamanız gerekmektedir.
 • Uygulanan cilt yüzeyine herhangi bir bandaj uygulanması yapılmaması gerekmektedir.
 • Enfeksiyon, açık yara ya da daha farklı durumlarda kullanılmaması gerekmektedir. İlacın etken maddesi bu durumda olumsuz bir tepkime durumu oluşturabilir.
 • İlacın kullanımı aşamasında herhangi bir yan etki ile karşılaştığınız takdirde ilacı derhal bırakmanız gerekmektedir. Daha sonrasında uzman doktorunuza başvurmalısınız.
BENZER YAZILAR  Süt Tozu Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Suljel Krem Hamilelikte Kullanımı

Suljel hamilelikte kullanılır mı? En çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun yanıtını uzman doktorunuz tarafından öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Nedeni ise ilaç kullanım alanları farklı olması durumunda bebeğinize ya da sizlere herhangi bir olumsuz etkisi olabilmektedir. Yaşanabilecek bu durumu önlemek adına ilaç kullanımından önce mutlaka uzman hekiminize danışmanız gerekir.

Suljel Krem Emzirme

Suljel krem emzirme döneminde doktorunuza başvurmadan kesinlikle kullanmamanız gerekir. Nedeni ise anne sütüne geçebilecek bir etkisinin bulunmasıdır. Bu kapsamda bebeğiniz üzerinde herhangi bir olumsuz durum yaşanabilmektedir. Bebeğinizi ve sizi korumak adına alınan önlemlerin başında ise doktorunuzun onayı olması gerekmektedir.

Suljel Kullananlar

Suljel kullananlar yorumları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise kullanım alanları, vücut üzerinde bulunan etkisi gibi durumlar olmaktadır. Aynı zamanda vücudunuzda farklı bir durum ile karşılaşırsanız doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Suljel Krem Muadili

İlaçların belli eş değerleri bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına göre ya da içerisinde barındırdığı etken madde yapısına nazaran değişiklik göstermektedir. Suljel muadili ilaçları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nımes Combo Jel,
 • Sulıdın Jel,
 • Fuzo Jel,
 • Motival Jel,  muadilleri arasında bilinen isimlerden bir kaçı olmaktadır.
BENZER YAZILAR  Vajinismus Nedir, Nedenleri Nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir