Synjardy Ne İşe Yarar?

Synjardy-ne-ise-yarar

Synjardy Ne İşe Yarar sorusu ile sık karşılaşmak mümkün. Zira özellikle ilacın reçete edildiği hastalar tarafından merak edilir. Synjardy ilacı koyu kahverengimsi mor renkte, oval, bikonveks yapıdan oluşan ilacdır.

Genelde Pankreas hastalığında kullanılan genel olarak doktorlar tarafından tavsiye edilen ilaçdır. Synjardy ne işe yarar ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir ve Synjardy diyabete yeterli gelir mi? Tarzı sorulara bu kaynakta yanıt vermeye çalışacağız.

Ancak özellikle şunu belirtelim; Synjardy’nin etkilerini araştırıp ve bu ilaç hakkında yeterli bilgiye sahip olunup analiz ettikten sonra kullanılmaya başlanılmalıdır. Hatta doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmamak akılcı bir davranış olacaktır.

Synjardy Nerede İşe Yarar?

Synjardy Ne İşe Yarar sorusu ile birlikte gelen diğer konuda bu. Önce şunu belirtelim. İnsülin hormonunun üretilmemesi genel olarak dünyayı kalıtsal bir hastalık olarak ele almış bulunmakta bundan ötürü tıp doktorları çözüm bulmak için yola çıkmışlardır. İnsülin Hormonun üretilmemesinin sonucunda kan düzeyleri düşmektedir ve bu hoşnutsuz bir durum oluşturmaktadır.

BENZER YAZILAR  Propolis Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu durumda Doktorlar tarafından önerilen en güçlü ilaç Synjardy 12 mg 1000 mg film kaplı tabletlerdir. Bu İlaç İnsülin Hormonlarına birebir sağlamlık katar. İçindeki Empagliflozin maddesi sayesinde diyabete karşı birey direniş sağlar.

Bu ilacı diyabeti hafifletmek ya da ortadan kaybetmek için kullanabilirsiniz. Synjardy Ne İşe Yarar konusunda detaylara girdik. Şimdi size Synjardy nerede ne için kullanılır bunları ayrıntısıyla açıklayalım.

 • Eğer Diyabet hastalığınız var ise bu ilaç tam size göre. Doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.
 • İçindeki iki maddeyle SGLT-2 proteini bloke ederek böbrek içindeki toxini yani sodyum gibi maddeleri atmasına sağlar.

 • Eğer Tekrardan İnsülin Hormonunuzda bir sıkıntı var ise ve hareketi sporu seviyorsanız ya da diyet yapmayı içindeki maddeyle insülin hormononunun kan düzeyini düşürerek SGLT-2 proteinini bloke ederek aynı işlemleri yani toxin maddeleri atabilirsiniz.

Bu olay Metformin denen maddeyle gerçekleşmektedir.

Synjardy Yan Etkileri

Synjardy ilacı İnsülin Hormonun dengesini ne kadar düzeltse de diyabete olumlu bir şekilde gelse de oldukça güçlü yan etkisi olan bir ilaç olarak bilinmektedir. Bu bilinen yan etkilerini aşağıda maddeler şeklinde sayalım.

 • Hazımsızlık
 • Kaşıntı
 • Tat Değişiklikleri
 • Omurganın İltihaplanması
 • Artmış İdrar Hacmi
 • Kırmızılık
 • Düşük Tansiyon
 • İdrar Yolu Enfeksiyonu
 • Kanda çok düşük sıvı hacmi
BENZER YAZILAR  Hibiskus Çayının Faydaları

Yukardaki yazılan etkilerden herhangi biri gerçekleşirse acilen doktora başvurulması gerekmektedir.

Synjardy Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Synjardy Ne İşe Yarar artık biliyoruz Öncelikle dikkat edilecek ilk unsur doktoru danışıp doktorun bu ilacın size mi göre yoksa değil mi onun kanısını sizle paylaşmak zorunda Doktor ne dediyse o şekilde uygulamanız gerekir.

Eğer alkol kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ilaç diyabetin iyileşmesi için vesile. Ancak alkolle diyabet iki taraf arasındaki negatiflik olduğundan ötürü ilaç etkisiz hale gelebilir.

Zira diyabetin oluşmasının en büyük nedenlerindendir alkol içmek kuşkusuz. Eğer Büyük operasyonlardan geçirmişseniz doktorunuz bunu bilmek zorunda ona göre hareket etmelidir sağlık karnenizi görmekle hükümlüdür.

Örneğin, kalp hastasısınız o zaman yine dikkat etmeniz gerekli. Bu gibi durumlarda dozu azaltmanız gerekmektedir çarpıntı yaşamamanız için ve son olarak da dikkat edeceğiniz olaylardan en önemlisi ise gebelik ve emzirme gebelikte dozun aşırı kullanılması bebeğinizin düşürmenize neden olur.

Emzirme ise anne sütünün üretilmemesine neden olur. Bunlara dikkat ederek ilacı kullanmanız gerekmektedir.

Synjardy Fiyatı 2021

Synjardy İlacı Diyabet hastalarına olumlu sonuçlar doğurmasına sebep olmuş kapsamlı bir etkiye sahiptir. Bu yüzdendir ki Maliyeti biraz fazladır. Synjardy kaç lira? Diyenler için 12 mg 850 mg kaplı film tablet şu an eczanelerde 168 TL’ye satılmaktadır.

BENZER YAZILAR  Ekze Mant Krem Ne İşe Yarar?

Synjardy Nasıl Kullanılır

Evet yukarıda da belirttiğimiz gibi, Synjardy Ne İşe Yarar biliyoruz. Çünkü blog içeriğimiz bu konuyu açıklıyor. Öncelikle siz Diyabet hastasıysanız Doktora başvurmanız gerekmektedir.

Doktorunuz size gereken dozu zaten söyleyecektir. Kullanılan doz açısından şeker hastalığınının genel olarak ciddiyetine, önemliliğine, ve ciddiliğine bakılır ve ona göre belli olur.

Genel olarak önerilen doz günde iki kez birer tablet ve en düşük empaglifozin dozunu ayarlayarak reçeteye yazmasıyla tedavi başlama sürecine girecektir. Eğer siz bu ilaçları ayrı bir şekilde almaya devam ediyorsanız Doktor o yolu birleştirmeye çalışacaktır eğer bu başlangıç süresinde Böbrek Fonksiyonları azalırsa dozunu azaltabilir.

doktoradanisin
Synjardy Ne İşe Yarar? 2

Tablet su yoluyla yutulmaktadır ve ilacın yemekle alınması öngörülmektedir. Sjnardy Tableti günde iki kez ağızdan alınması gerekmektedir. Bu ilaç etkisinden ötürü 18 yaşının altındaki bireylere önerilemez.

Her ilaç kullanımından sonra doktorunuza gidip kontrol ettirmeniz gerekmektedir o ilacın etki ya da etkide olmadığını sadece doktor anlayabilmektedir. Özellikle Yaşlılar her gün kontrole gitmelidir yoksa felaket gerçekleşebilir bir ilaç yüzünden bir bireyin hayatı sona erdirebilir hayatını kaybedebilir.

Kontrole giderken bazı saatlerde gittiğiniz saatlerde o ilacı kullananınız. Çünkü doktor o saate yüz yüze etkisini görmek isteyebilmektedir.

SONUÇ

Çok merak edilen Synjardy Ne İşe Yarar konusunu cevapladık. Bu cevabı yazarken konunun diğer yönlerinide ele aldık. Zira konu bütünlüğü sağlamak önemli. Synjardy Ne İşe Yarar konusunu öğrenirken aynı zamanda Synjardy Tablet Fiyatı hakkında bilgide almalıydınız. Hatta Synjardy Nasıl Kullanılır konusu mutlaka bilmeliydiniz. Dolayısı ile mümkün olduğunca tüm hatları ile açıkladık konuyu. Ancak şunu özellikle tekrar vurgulayalım. Doktorunuza danışmadan asla kendi araştırmalarınız doğrultusunda ilaç almayın ve kullanmayın.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. bir ilaç ancak bu kadar güzel anlatılır. tebrikler arkadaşlar. tam aradığım gibi bir yazı bulmak çok iyi geliyor. böyle devam edin lütfen. kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.