Trambolin Park Nedir? Neler Yapılır?

Trambolin-Park

Trambolin, destekli bir çerçevenin yaylar yardımıyla zıplama alanına tutturulduğu bir alettir. Sahip olduğu esnek yapısı sayesinde belli bir seviyeye kadar zıplama olanağı sunmaktadır. Geçmişten günümüze özellikle çocuklar tarafından bir eğlence aracı olarak kullanılmıştır. Flyzone, trambolin konsepti ile hizmet veren bir eğlence parkıdır. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik Trambolin merkezi, yedi parkurdan oluşur. Eğlenceli olduğu kadar beden çalıştırıcı bir alet olan trambolin, fit bir vücudu elde etmenin en güzel ve zevkli yollarından biridir.

İstanbul’da ve Nevşehir’de şubeleri bulunan Flyzone Trambolin Parkı, 5 farklı eğlence merkezi ile insanlara farklı bir deneyim yaşatır. Haftanın her günü açık olan Trambolin merkezi, 11.30-21.00 arasında hizmet vermektedir.

İçindekiler Tablosu

Trambolin Park

Trambolin tarihi çok eskilere dayanan ve eğlenceli amaçlı kullanılan esnek ve zıplamaya yarayan bir alettir. Eğlenceli olmasının yanı sıra bedeni de çalıştıran trambolin oldukça zevkli ve sağlıklı bir egzersiz aracıdır. Flyzone ise trambolin konseptli bir eğlence merkezidir.

BENZER YAZILAR  İndirimli Alışveriş Ürünleri Listesi

Flyzone Trambolin Parkı, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapar. Genelin aksine hem çocuklara hem de yetişkinlere hizmet verir. Çocuklara, yetişkinlere ve arkadaş gruplarına özel organizasyonlar yapan park, çokça rağbet görmektedir. Spor salonlarından ve egzersizlerden sıkılanların sıklıkla tercih ettiği Flyzone, eğlenceli ve bedeni çalıştıran parkurları ile sağlıklı ve fit bir vücut hayali kuranları mutlu eder.

Trambolin merkezinin İstanbul’da dört, Nevşehir’de ise bir adet şubesi bulunmaktadır. Konumlandığı AVM’ler ise şu şekildedir:

 • Mall of İstanbul (İstanbul, Başakşehir)
 • Demirören İstiklal (İstanbul, Beyoğlu)
 • Torium AVM (İstanbul, Esenyurt)
 • Lens İstanbul AVM (İstanbul, Pendik)
 • Nissara AVM (Nevşehir, Merkez)

Trambolin Park Etkinlikleri

Hem bireysel hem de grup olarak eğlenceli vakit geçirilebilen Trambolin Park, etkinlikleri ile de popülerdir.Hazırladığı lezzetli menüler ve eğlenceli etkinlikler ile çocuklar için unutulmaz doğum günü etkinlikleri organize eder. Trambolin merkezi okullara özel hazırladığı etkinlikler ile de çocuklara eğlenceli bir deneyim yaşatmaktadır. Park içerisinde şirket ve kurumlara özel etkinlikler de düzenlemektedir.

Trambolin merkezinde haftanın belli gün ve saatlerinde bazı özel etkinlikler yapılmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00-11.00 arasında kids flight; cuma ve cumartesi günleri ise sadece 13 yaşından büyüklerin katılabildiği 90 dakika süren ve DJ’in eşlik ettiği night flight adında özel seanslar da bulunmaktadır.

BENZER YAZILAR  Freelancer Çalışmanın Adresi

Trambolin Park Parkurları

Trambolin Park parkur detayları da ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmektedir. Park içerisinde aşağıdaki parkurlar yer almaktadır:

 • Air Walk,
 • Trapez,
 • Ninja Zone,
 • Fly Dunk,
 • Master Court,
 • Challenge Bridge,
 • Skyfall

Yukarıda da bahsettiğimiz parkurların hepsi farklı özelliklere sahiptir. Air Walk, trambolin yardımı ile düz duvarda yürümeyi içeren hem eğlenceli hem de oldukça zorlayıcı birparkurdur. Trapez parkuru, havada asılı duran trapez ile pek çok heyecanlı ve eğlenceli hareketler yapabileceğiniz bir alandır.

Ninja Zone pek çok engelin bir arada olduğu bir parkurdur ve vücudu iyi bir şekilde çalıştırır. Fly Dunk, trambolin yardımı ile zıplayarak basketbol oynamayı mümkün kılar. Master Court 21 trambolinden geçilerek hedefe ulaşmanın beklenildiği hem zevkli hem de kasları çalıştıran bir parkurdur. Challange Bridge’de hedef, bir köprü üzerinde dururken eldeki sopalarla karşıdaki rakibi düşürmektir. Skyfall’da ise trambolinle yükselerek sünger dolu bir havuza atlanılır. Pek çok farklı parkura ev sahipliği yapan Trambolin merkezi, eğlence ve egzersizi bir araya getirerek unutulmayacak anılar yaşamanızı sağlar.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap