Türkiye’de ki İlginç Restoranlar

Türkiye’de ki İlginç Restoranlar
en ilginc restoranlar
0

Türkiye’ de faaliyet gösteren birçok restoran, lezzeti kadar tasarımları ile de insanların ilgisini çekiyor. Eşsiz lezzetleri tadarken, aynı zamanda ilginç tasarımlardan oluşan restoranda keyifli dakikalar da geçirebilirsiniz. Türkiye’ de ki bu ilginç restoranlar değişik konseptler, müthiş manzaralar ile insanları karşılıyor.

İlginç Restoran İsimleri 

Müşterinin dikkatini çekmek ve benzersiz olmak için işletmeler, farklarını ortaya koymak için ilginç isimleri de tercih edebiliyor. işte bunlardan birkaçı ?

 • Gün Gelir DEVRAN DÖNER
 • MuhammET
 • Plav Station
 • Aralık Sonu Ocak Başı
 • Sen Gelmez Oldun Restaurant 
 • Löp löp 
 • Yedik Mi Restorant 
 • Severse DÖNER 

Restoran İsimleri

İnsanlar yemek yemekten çok farklı tasarımlara sahip restoranları da tercih ediyor. Özellikle sürekli aynı konseptlere sahip restoranlardan sıkılanlar için bu tür restoranlar iyi bir alternatif oluyor. Türkiye’ de yer alan ilginç tasarımdaki restoranlar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Köfte Airlines (Uçak Restoran)
 • Leman Kültür
 • SunsetGrill Bar & Restoran
 • 360 Istanbul East
 • Tuğra
BENZER YAZILAR  Basketbol Performansınızı Artıracak Basketbol Ayakkabısı Önerileri

Bu farklı tasarımlara sahip restoranlar ile eşsiz güzellikte bir yemek yeme imkanına erişebilirsiniz. Bu restoranlar adeta yemek yemeyi bile unutturabiliyor insana.

Köfte Airlines (Uçak Restoran)

Tekirdağ’ da yer alan Köfte Airlines, eski bir uçağın restoran dönüştürülmesi ile oluşturulmuştur. Bu eşsiz fikir ile insanlara farklı bir tasarımda, farklı lezzetler sunmaktadır. Bu uçak Atatürk Havalimanı’ nda hacizli olarak bekletilen bir yolcu uçağı idi. Bu uçak satın alınarak köfteciye dönüştürüldü. Ziyaret eden müşterilerden de oldukça ilgi gördü.

ucak-restoran-1
türkiye'de ki i̇lginç restoranlar 3

Leman Kültür

İlginç bir tasarıma sahip olan restoranlardan biri de Leman Kültür. Restoranında yer verdiği karikatür çizimler ile farklı bir konsept oluşturmuştur. Yemek masasında, menüde, tuvaletlerde ve personel kıyafetlerinde karikatür çizimler yer alıyor.. Menüdeki isimler dahi karikatür isimleri olarak belirlenmiştir. Kendine has bir teması bulunmaktadır. İnsanlar tarafından oldukça ilgiyle karşılanan bir restorandır.

Menü de bu da var?

İlginç tasarımlara sahip restoranların aynı zamanda menüleri de bir o kadar ilginç. Bu restoranları tercih edecek olan kişiler sadece farklı tasarımlara sahip olması ile değil, bir de farklı menüleri tatmak istiyor. Bu konuda restoranlar da menülerinde ilginç yemeklere de yer veriyor. Ekmek arası çorba, Çakallı’ nın menemeni, cumbur cemaat bazlamalı tost, Cheddarlı tost, dadaş gardaş usulü, avokadolu omlet, çıtır rovioli, falafel, Lemanikopilnuget, nachos, bazlamalı tavuk sandviç, katmacun, dürümlemece gibi birçok ilginç lezzetler de menülerde yer almaktadır. Bu restoranları ziyaret ederek bu ilginç isimdeki yemekleri de tadabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Nike Ayakkabı Seçiminde Öne Çıkan Faktörler

İlginç yerlerdeki restoranlar

İlginç yerlere sahip olan restoranlarda yemek yemeyi sevenler için, birçok ilginç yerde bulunan restoranlar yer almaktadır. Zifiri karanlıkta yemek yemek, aslanlar ile yemek yemek ya da zürafalar ile yemek yemek çok ilginçtir.

ilginc-restoran-1
türkiye'de ki i̇lginç restoranlar 4

Yemek lezzetleri ve servis hizmetlerinden çok, insana yaşattığı o atmosfer birçok insan için paha biçilemez bir zevktir. Bu tür yerlerde, hayatta bir kere de olsa yemek keyfini yaşamak insana farklı bir heyecan katacaktır.

Birçok insan ölmeden önce yapılabilecek şeyleri sorar kendisine yada bir başkasına. Buna cevap olarak da, ilginç bir restoranda farklı bir yemek yeme heyecanı tatmak denebilir. İnsan hayatında unutulmaz bir an olacaktır.

İlginç restoran tasarımları

Bir restoranda personelin işe motivasyonu, verimliliği kadar müşteriye hitap edebilmesi de bir hayli önemlidir. Restoranda yapılacak çeşitli tasarımlar ile müşteri memnuniyeti kazanılabilir. Aynı zamanda maddi açıdan da olumlu etkiler bırakacaktır. Bu konuda birçok restoran farklı konseptlere imza atmıştır.

Farklı tasarımları ile insanları adeta büyülemiştir. Bu ilginç tasarımlarının geri dönüşlerini de olumlu olarak almıştır. Bu tasarımları yaparken aynı zamanda çevre koşullarını da dikkate almak fayda sağlayacaktır. Restoranın güneş alması, güzel bir manzaraya sahip olması gibi etmenler dikkate alınmalıdır.

BENZER YAZILAR  Teknoloji ve Kripto Para Haberleri R10 Blog da

Peki .. En İyi Nerede Yemek Yenir ?  Yemek yemek önemli bir mevzu.. Hangi isimde, hangi konsepte, hangi bölgede olursa olsun, yemek yenecek yer seçerken en önemli şey, sizden öncekilerin paylaştığı yorumlar ve bölgenin en çok tercih edilen , öne çıkan mekanları bulabilmek.  Özellikle bilmediğiniz bir bölgeye gittiğinizde restoran seçimindeki en büyük yardımcı siteniz balnet.net/restaurantlar olacaktır.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap