Üniversite Onaylı Koçluk Eğitimi

Koçluk eğitimi, gerçekten etkileyici bir lider olma yolunda kariyerinizi şekillendirmenin en geliştirici yoludur. Becerilerinizi geliştirmenize ve bunları başkalarının potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için kullanmanıza yardımcı olan bir eğitim programıdır. Akredite ve üniversite onaylı koçluk eğitimi, kendi becerilerinizi değerlendirmenize, geliştirmenize ve bunları profesyonel ve kişisel yaşamınızda daha fazla kullanmanıza yardımcı olur.

Profesyonel bir koç olmak için ilk adım sabırlı ve daha analitik olmaktır. Koçluk, iyi bir gözlemci olmanızı ve çevrenizdeki bireylerin özelliklerini tam olarak fark edebilmenizi gerektirir. Bir koç olarak, kendi hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için koçluk eğitiminden edindiğiniz becerileri kullanabilirsiniz.

Sertifikasyon, bir eğitim sağlayıcısı tarafından, bir koç olarak çalışmak için gereken endüstri tarafından tanınan becerilere ve uzmanlığa sahip olarak değerlendirildiğinizi gösteren tanınmış bir başarı beyanıdır. Koçluk sertifikaları bağımsız koçluk eğitim merkezleri tarafından verilir.

Üniversite onaylı koçluk eğitimi alanında yetkin kişilerden kaliteli bir eğitim alacağınızın göstergesidir. Üniversite onayı sertifikanızın güvenilir olduğunu gösterir. Bu anlamda özgeçmişinizin daha sağlam olmasını destekler. Saygın kurumların onayını almış eğitimler koçluk mesleği içinde rakipleriniz içinde öne çıkmanıza da yardımcı olacaktır.

BENZER YAZILAR  İngilizce Tercüme Bürosu Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Koçluk Eğitiminde Akreditasyon Nedir?

Koçluk eğitimi seçilirken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de o eğitimin bir koçluk organizasyonu tarafından akredite edilmiş olmasıdır. Uluslararası Koçluk Federasyonu, profesyonel olarak eğitilmiş koçların dünyadaki en büyük organizasyonudur.

ICF akreditasyonuna sahip koçluk eğitimi ile profesyonel koçlar topluluğunun bir parçası olursunuz. Ağ oluşturma fırsatlarından, pazarlama eğitiminden ve son teknoloji iş geliştirme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

ICF’nin akreditasyon hizmeti, koçluk eğitim programlarının koçluk uzmanları arasında tutarlı olmasını sağlamak için müfredat standartlarını belirler. Bir ICF üyesinin, ICF standartlarını karşılamak için 60 saatlik belirli eğitimi tamamlaması gerekir.

ICF tarafından akredite edilmiş eğitim programları, yüksek kalitede eğitim almanızı sağlamak için sıkı bir inceleme sürecinden geçer. Bu programlardaki eğitim, ICF’nin koçluk tanımı, Etik Kuralları ve Temel Yetkinlikler ile uyumlu olmalıdır.

Bilgi Akademi sektördeki deneyimi ve uzmanlığıyla ICF akreditasyonuna sahip ve üniversite onaylı koçluk eğitimi programları düzenlemektedir. PCC unvanlı bir koç olan Nursel Kalender kurmuş olduğu Bilgi Akademi kurumunda hem koçluk hizmetlerini yürütmekte hem de koç olmayı hedefleyen kişiler için eğitimler vermektedir. Koçluk hizmetleri ve eğitimler hakkında daha fazla bilgi alabilmek için 0312 557 02 72 telefon numarası veya info@bilgiakademi.com.tr mail adresi aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  WhatsApp Link Oluşturma Nasıl Yapılır?
Yorum yapın

1