Sonbaharda Hastalıklardan Koruyacak 5 Bitki Çayı Tarifi

Sonbaharda Hastalıklardan Koruyacak 5 Bitki Çayı Tarifi
bitki çayları
0

Soğuk havaların yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığı sonbahar aylarında bağışıklık sisteminizin güçlenmesine destek verebilecek özel bitki çaylarını içebilirsiniz. Özellikle soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı önlem alabilmenize yardımcı olabilecek bitki çayla sayesinde sağlıklı bir şekilde yaşamınıza devam etmeniz için destekleyici bir adım atmış olursunuz.

  1. Ihlamur Çayı

Enfeksiyon ve boğaz ağrıları söz konusu olduğu zaman ilk gelen çaylar arasındaki ıhlamur çayı iltihap giderilmesini destekler. Hastalığa sebep olan mikropların terleme yöntemiyle atılmasına destek veren ıhlamur çayı boğazınız için tüketebileceğiniz özel çaylar arasında yer alır. Ihlamur çayını yüksek miktarda kaynatmak yerine birkaç dakika demleyerek içmeniz yeterlidir. Ihlamur çayı aynı zamanda stres ve kaygı gibi duyguların önüne geçilmesine yardımcıdır.

  1. Adaçayı

Soğuk algınlığına iyi gelebilecek adaçayı, bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek verir. Naneden üretilen çay vücut ısısının yükseltilmesine ve terlemeye yardımcıdır. Vücudun kendini onarabilmesi ve yenilenmesi için destekleyici olan adaçayı çeşitlerini günün her anında tüketmeyi deneyebilirsiniz. Adaçayını isterseniz gargara yaparak ağız yaralarının tedavisinde destekleyici olarak tercih edebilirsiniz. Adaçayını isterseniz süzdükten sonra bal ve limon ile tatlandırabilirsiniz. Adaçayını sıcak veya soğuk içebilirsiniz.

  1. Yeşil Çay
BENZER YAZILAR  Sağlıklı Bir Şekilde En Hızlı Nasıl Kilo Verebilirim?

Bitki çayları arasındaki en popüler seçeneklerden olan yeşil çay soğuk algınlığı riskinin azalmasına destek verir. Hasta olmadan önce tüketmeniz grip ve soğuk algınlığı için alabileceğiniz en iyi önlemler arasında yer alır. Tadı ve lezzeti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilen yeşil çay oldukça yararlıdır. Yeşil çay tüketeceğiniz zaman isterseniz yanına sevdiğiniz meyveleri de alabilir böylelikle sağlıklı beslenme düzeninizi destekleyebilirsiniz.

  1. Kuşburnu Çayı

C vitamini içeren özel kuşburnu meyvesinin çayı lezzetiyle dikkat çekenlerdendir. İçerisinde bol miktarda C vitamini yer alan bu çay polifenoller ve antioksidanlar açısından da zengindir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için en ideal destekleyicilerden olan kuşburnu çayı vücudunuzun direncinin artmasına yardımcıdır. Sinir sisteminde ve hücre yenilenmesinde destekleyici olan kuşburnu çayını yemeklerden sonra tüketebilirsiniz. Kuşburnu çayını kaynattığınız zaman içerisindeki C vitamini azalabileceği için demleme süresinin çok fazla uzamaması önemlidir.

  1. Elma Çayı

Lezzetli elma aroması olan özel çaylar sonbahar aylarında sizi hastalıklara karşı koruyabilecek en önemli çaylardandır. Elmanın hoş aromasının içerisinde yer aldığı elma çayları sonbahar aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Sizler de elma çayı ve diğer bitki çayları ile beraber karışık baharat seçenekleri için dilerseniz https://www.hayfene.com/’de yer alan taze ve lezzetli seçeneklere göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap