Uzun Çene Estetiği Ameliyatı

Çenenin insan yüzündeki konumu ve yüze verdiği ifade oldukça önemlidir. Yüz ölçüleri bir bütün olarak ele alındığında tüm uzuvların hem ideal boyutta hem de birbiriyle orantılı olması güzellik açısından önemlidir. Tüm yüz güzelliğini önemli ölçüde etkileyen çeneler ancak yüzünüze orantılı bir büyüklükte ve en doğru konumda olduğunda estetik olacaktır. Bunun dışında çenenin uzun ya da kısa olması veya eğri olması yüzlerde önemli bir estetik sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Çene yapınız olması gerekenden büyük ve uzun ise bu sorunun estetik açıdan tek bir çözümü vardır. Uzun çene estetiği ameliyatı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu ameliyatlar için alanında uzman ve daha önce birçok başarılı çene operasyonu yapmış olan deneyimle plastik cerrahlar dan destek alabilirsiniz.

Este Port Estetik merkezi bünyesinde Bugüne kadar başarılı birçok uzun çene estetiği operasyonu yapılmıştır. Operatör Doktor Ali Mezdeği eşliğinde Yapılan bu operasyonlar çene yapısından ve çene büyüklüğünden şikayetçi olan herkes için uygulanabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Vemcaine Sprey Ne İşe Yarar? Kullanımı

Uzun çene estetiği ameliyatı nasıl yapılır

Bazı insanlarda çene boyutları yüz boyutlarına göre büyük ve uzun olabilmektedir.  Çene boyutları yüz hatlarına göre olduğundan büyük ve uzun olan tüm yüzlerde estetik açıdan önemli bir orantısızlık söz konusu olacaktır. Uzun çeneli olan insanlarda yüzde bulunan diğer organlar olduğundan daha küçük görünmektedir. Estetik bir yüze sahip olmak isteyenler için uzun çene önemli bir sorundur. Bu sorunun giderilebilmesi için uzun çene estetiği ameliyatları yapılmaktadır.

Uzun çene estetiği ameliyatları törpüleme yöntemi ile yapılmaktadır. Uzun yapıdaki çeneniz yüzünüze en ideal boyutlara ulaşan ve kadar törpülenmekte ve ideal boyutlara getirilmektedir. Uzun çene estetiği ameliyatlarında uygulamaları yapan Hekim’in bu konuda deneyimli olması en önemli noktalardan birisidir. Çünkü uzun çene estetiği ameliyatlarında çenenin ideal boyutlarının belirlenmesi henüz estetiğine uygun bir hale getirilebilmesi için öncelikli olarak bir ön değerlendirme yapılmaktadır. Bu ön değerlendirmelerde Yüzünüzdeki tüm hatların incelenmesi ve bu hatlara göre en ideal çene boyutlarının belirlenmesi sağlanmaktadır. Ön değerlendirme de belirlenen çene boyutlarına ve çene yapısına göre ameliyatlar planlanmaktadır. Hedeflenen çene yapısına ulaşabilmek için bu operasyonlarda deneyim ve tecrübe ön plana çıkmaktadır.

BENZER YAZILAR  Paraflex 250 Mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Uzun çene estetiği ameliyatı kimlere yapılır

Çene estetiği operasyonları son yıllarda oldukça sık uygulanmaya başlayan estetik operasyonlardandır.  Yüz estetiğine önem veren her yetişkin yüzün en önemli bölümlerinden birisi olan çene kısmında estetiksel bir sorun yaşadığında bunu operasyonlar aracılığı ile kolaylıkla çöze bilmektedir. Gelişen teknoloji ve Bilim sayesinde artık çene estetiği operasyonları en kolay şekilde yapılabilmektedir. Elbette bunun için alanında deneyimli uzman hekimlerin kapsamlı bir klinik ortamında bu çalışmaları yapıyor olması gerekmektedir.

Uzun çene estetiği ameliyatı 18 yaşını doldurmuş her birey için yapılabilecek bir uygulamadır. Cinsiyet ayrımı olmadan ve yaş sınırlaması bulunmadan çene yapısından memnun olmayan herkes çene estetiği operasyonları olabilmektedir.

Uzun çene estetiği ameliyatlarında Hekim seçimi

Her estetik operasyon da olduğu gibi uzun çene estetiği ameliyatlarında da seçmiş olduğunuz hekim istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz için en önemli dinamiklerden birisidir. Estetik ve plastik cerrahların yapmış olduğu uzun çene estetiği ameliyatlarında hekim başarısı çok önemlidir.

Uzun çene estetiği ameliyatlarında Hekim seçimi yaparken öncelikli olarak aranızda en iyi iletişimi kurabildiğin iz hekimlerle yola çıkmalısınız. Ne istediğinizi en ince detayına kadar anlata bilmeli ve tıbbi açıdan bunların olabilirliği konusunda hekiminizden en net ve en doğru bilgileri ala bilmelisiniz. Aksi halde operasyonlara büyük beklenti ile giren tüm hastalar hayal kırıklığı ile sonlanabilmektedir. Uzun çene estetiği ameliyatlarında bu ameliyatı yapılacak olan hekimin Daha önce bu alanda birçok farklı çene estetiği operasyonu yapmış olması başarı oranını artırmaktadır. Kazanılan deneyim yapılacak her operasyona bir başarı olarak yansımaktadır. Sizlerde uzun çene estetiği ameliyatları için Este Port estetik merkezine  başvurabilir ve bu alanda ülkenin en başarılı operasyonlarını yapan Operatör Doktor Ali Mezdeği  ile  ön bir görüşme yapabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Dexday Nasıl Kullanılır?
Yorum yapın

1