Yaz Meyveleriyle Yapabileceğiniz En Güzel Kurabiyeler

Yaz Meyveleriyle Yapabileceğiniz En Güzel Kurabiyeler
kurabiye tarifi
0

Yaz mevsimi geldi ve mis gibi koka meyveler de tüm lezzeti ile gözler önüne serildi. Meyveleri tek başına tüketebilirsiniz ancak dilerseniz kurabiye çeşitlerinde de yaz meyvelerini kullanabilir ve eşsiz tatlar elde edebilirsiniz.

  • İncirli Kurabiye

Yaz mevsiminin en sevilen meyvelerinden biri de incirdir. İncirli kurabiye ise hem kuru incir hem de yaş incirle yapılabiliyor. Ancak yaz mevsiminde, incir zamanında toplanan taptaze incirlerle yapıldığında ortaya çok daha leziz kurabiyeler çıktığından emin olabilirsiniz. Bu nedenle sizlere önerimiz taze incirlerle kurabiye yapmanız olacak. Çocukların da sevdiği kurabiye çeşitleri arasında yer aldığını belirtelim.

  • Orman Meyveli Fit Kurabiye

Orman meyvelerinden dilediğinizi kullanarak hazırlayabileceğiniz bu kurabiye çeşitleri en sık böğürtlenle yapılıyor. İçerisine sadece 4 malzemenin giriyor olması da bu kurabiyeyi benzerlerinden ayırıyor ve daha çekici kılıyor. Orman meyveli kurabiyeler çocukların favorisidir çünkü her ısırıkta yoğun bir meyve aroması alınır. Damakları şenlendiren kurabiyeyi denemek isterseniz bu tarifi Yemek.com’un kurabiye tarifleri arasında bulabileceğinizi belirtelim.

  • Çilekli Kurabiye
BENZER YAZILAR  Rezene Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

İçerisinde incecik doğranmış çilekleri ekledikten sonra üzerine de çilek dilimleri koyarak pişirilen çilekli kurabiye iştahları kabartan görüntüsüyle de ön plana çıkıyor. Çilekli kurabiye, 5 çayı için en ideal kurabiye çeşitlerinden biridir. Ansızın gelen konuklarınız için de hızla yapabileceğiniz bir tarif olduğunu belirtelim. Çünkü gayet hızlı pişiyor ve çok malzeme kullanılmadığından kurabiye hamurunu hazırlamak da uzun bir vakit almıyor. Şipşak yapılabilen kurabiye çeşitlerinden biri olması ise çilekli kurabiyeyi yaz mevsiminin yıldızı yapıyor.

  • Kayısılı Kurabiye

Listemizde yer alan kurabiye çeşitleri arasında en çok özen isteyen kuşkusuz kayısılı kurabiyedir. Ancak lezzeti de bir o kadar farklı ve bu nedenle vereceğiniz uğraşa değer. Kimileri kayısılı kurabiye içerisine kayısı suyu da ekliyor ve böylelikle meyvenin aromasının daha yoğun bir şekilde hissedilmesini sağlıyor. Ancak buna zorunlu değilsiniz, sadece kayısı parçacıklarıyla da muazzam bir lezzet elde edebilirsiniz. Önemli olan ise çok yumuşak kayısıları değil daha sert olan kayısıları kullanmanızdır. Aksi halde pişme esnasında kayısılar eriyebilir ve bu da nahoş bir görünüm ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir