Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları
Zirkonyum Diş Kaplama
0

Estetik açıdan daha güzel dişlere sahip olmak için son zamanlarda zirkonyum diş kaplama yöntemi kullanılıyor. Bunun içinde zirkonyum diş kaplama fiyatları çok fazla araştırılıyor. Eğer tek diş için bu kaplama düşünülüyorsa ve arkada taraftaki diş için kaplama yapılacaksa bunun fiyatı 950 TL ile 1200 TL arasında değişiyor. Kaplama ön taraftaki dişler için yapılacaksa estetik açıdan da düşünüldüğü için bu fiyatlar 975 TL ile 1250 TL arasında değişiyor.

İçindekiler Tablosu

Zirkonyum Porselenlerin Özellikleri

Zirkonyum diş kaplama yöntemi estetik acıdan ve basari yönünden çok fazla tercih ediliyor. Bu malzeme doğadan elde ediliyor ve diş için uyumlu ve aynı zamanda da sağlam bir malzemedir. Peki zirkonyum porseleninin özellikleri neler oluyor?

  • Kolayca aşınmıyor ve yıpranmıyor.
  • Renkleri bozulmuyor ve lekelenme yaşanmıyor.
  • Şeffaf bir görünümü bulunuyor.
  • Bakteri üretmiyor. Ağızda da kokuya sebep olmuyor.

Bunlar zirkonyum diş kaplaması için kullanılan zirkonyum malzemesinin özellikleri oluyor. Zirkonyum kalıcılık süresi kişiden kişiye değiştiği içinde net bir süre verilemiyor.

BENZER YAZILAR  Kağıthane Acil Diş Hastanesi Doktor Telefon No: 0533 582 82 79

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlı Mıdır?

Genel olarak zirkonyum diş kaplaması estetik açıdan uygulansa da diş sağlığı açısından da artıları ilan bir yöntem oluyor. Çünkü kaplamada kullanılan zirkonyum diş etleri ile uyumlu bir malzeme olduğu biliniyor. Diş etine herhangi bir zararı olmuyor. Zirkonyum diş kaplaması yapılan hastalara bakıldığında diş eti hastalığı oluşma oranının daha düşük olduğu görülüyor.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum malzemesinin diş üzerinde bazı avantajları bulunuyor. Bu malzemenin ışık geçirgenliği düşük olduğu için diş etinde koyuluğuna sebep olmuyor. Zirkonyum diş kaplaması dişin doğal görüntüsünü bozmuyor. Doğal dişe yakın bir uygulama yöntemi oluyor. Diğer kaplama yöntemlerine göre de sağlıklı bulunuyor.

YouTube video

Zirkonyum Diş Kaplaması Nerelerde Kullanılır?

Zirkonyum kapma estetik amaç güdülerek yapılıyor. Bunun yanında açısında beyazlatma işlemi uyguladığı halde bir sonuç alamayan kişilerde zirkonyum diş kaplama yöntemini seçiyor. Peki zirkonyum kaplama işlemi başka nerelerde kullanılıyor?

  • Rengi bozulan dolgularda
  • Arka grup dişlerde ya da köprü oluşturmak amacı ile kullanılıyor
  • Ortodontik tedavilerin tercih edilmemesi durumunda 
BENZER YAZILAR  Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Zirkonyum diş kaplaması buralarda da kullanılıyor.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir