Bitkisel Uyku İlaçları İsimleri Ve Fiyatları

Bitkisel Uyku İlaçları İsimleri Ve Fiyatları
Bitkisel uyku ilaclari isimleri Ve Fiyatlari
0

Birçok insan iş yoğunluğundan kaynaklı olarak ya da ruhani problemler nedeni ile uyku problemleri çekmektedir. Uyku insan bedeninin en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Düzenli olarak uyumak insan sağlığını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Uyku düzensizliği yaşayan bireylerde zaman içerisinde ciddi rahatsızlıklar görülebilmektedir. İnsan vücudu yeteri kadar dinlenmediğinde kendini kapatmaya eğilimli olmaktadır.

bitkisel uyku ilaclari isimleri optimized 1
bitkisel uyku i̇laçları i̇simleri ve fiyatları 2

Bu durumda insan bedeni dinlenmek için uykuya ihtiyaç duymaktadır. Uyku problemi yaşayan bireyler uyuyabilmek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. İlaçlar rahatsızlıkları geçirmek için üretilseler de ilaçlarında gereğinden fazla kullanımı insan bedeninde çeşitli zararlara sebebiyet verebilmektedir. Bu sebepten dolayı genellikle insanlar uyku problemine çözüm bulabilmek için bitkisel uyku ilaçları arayışında bulunmaktadırlar. Bitkisel uyku ilaçları isimleri genellikle en çok merak edilen ve araştırılan başlıklar arasında yer alabilmektedir.

İçindekiler Tablosu

Bitkisel Uyku ilaçları İsimleri

Üretilmiş olan birçok uyku ilacı markası bulunabilmektedir. Bu uyku ilaçları genellikle kimyasal maddelerden ya da bitkisel maddeler kullanılarak üretilebilmektedir. İnsan bedenine zararsız olan ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verilmemesi için genellikle bitkisel uyku ilaçları tercih edilmektedir. Üretilen birçok bitkisel uyku ilacı olduğu için uyku problemleri yaşayan insanlar genellikle ürünleri tercih ederlerken seçim yapmakta zorluk çekebilmektedirler. En çok tercih edilen bitkisel uyku ilaçları isimleri genellikle şu şekilde olmaktadır.

 • Naturel Sleep
 • Passiflora
 • Desyrel
 • Citoles
BENZER YAZILAR  Corona Virüsü ve Grip Aynı Anda Ölüm Riskini İkiye Katlıyor

İlaçları bitkisel uyku ilaçları arasında yer alan ilaçlar olmaktadır.

Bitkisel Uyku İlaçları Fiyatları

Bazı rahatsızlıkların tedavileri ve çözümleri pahalı olabilmektedir. Bu tedaviler insanların tedavilere ulaşabilmelerini önleyen faktörler arasında yer alabilmektedir. İlaçlar dışında bazı bitkilerde uyku problemine doğrudan iyi gelebilmektedir. Bitkisel ilaçların bazıları reçeteli olarak bazıları da reçetesiz olarak satışa sunulmaktadır. En önemli etkenlerden birisi de bitkisel dahi olsa her hangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bitkisel uyku ilaçları fiyatları reçeteli ya da reçetesiz olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Naturel Sleep bitkisel uyku ilacı reçetesiz olarak eczanelerde satılabilmektedir. Güncel satış fiyatı 49,45 TL olmaktadır. Ürünün fiyatı çeşitli kaynaklarda değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Passiflora ilacı reçeteli olarak eczanelerden de alınabilmektedir. Reçetesiz olarak da satın alınabilmektedir. Fiyatı değişkenlik gösterebilen ilacın genel fiyat aralığı 50TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Desyrel ilacı reçeteli olarak eczanelerde satışa sunulan uyku ilaçları arasında yer almaktadır. Eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilen Desyrel ilacının fiyatı reçeteli olarak alındığında değişiklik gösterebilmektedir. İlacın reçetesiz olarak eczane satış fiyatı 19,16TL olmaktadır.
 • Citoles bitkisel uyku ilacı reçeteli olarak satışa sunulmaktadır. Reçeteli bir şekilde eczanelerden temin edilebilmektedir. Citoles ilacının reçeteli eczane satış fiyatı 30TL olmaktadır. Reçetenizde yer alan farklı ilaçlardan dolayı reçeteli alımlarda fiyat değişkenlik gösterebilmektedir.
BENZER YAZILAR  Aç Karnına Sarımsak Yutmanın Faydaları Nelerdir?

Bitkisel Uyku İlaçları Yan Etkileri

Bitkisel de olsalar her ilacın bazı yan etkileri görülebilmektedir. Bu yan etkiler ilaçtan ilaca ve kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat genel olarak bitkisel ilaçların yan etkileri nadir olarak gözlemlenmektedir. Bitkisel uyku ilaçları yan etkileri genel olarak şu şekilde yer alabilmektedir.

Naturel Sleep

Naturel Sleep tamamen bitkisel ürünlerden hazırlanmış olan bir uyku hapı olduğu için yan etkisi gözlemlenmemektedir. Gözlemlenebilecek her hangi bir yan etkide doktora başvurulması önerilmektedir

Passiflora

Passiflora şurup ve hap formunda yer alabilen bir bitkisel uyku ilacı olmaktadır. Kullanan kişilerde genellikle yan etki gözlemlenmemektedir. Oluşabilecek yan etki durumlarında doktora başvurulmalıdır.

Desyrel

Desyrel ilacının yan etkilerinden bazıları şu şekilde olmaktadır.

 • Alerjik reaksiyonlar gözlemlenebilmektedir.
 • Erkeklerde cinsel ilişki ile ilgili olmayan sertleşme gibi problemler gerçekleşebilmektedir.
 • Ciltte morluklar oluşabilmektedir.

Citoles

Citoles ilacı kullanımında oluşabilecek genel yan etkiler şu şekilde yer almaktadır.

 • Baş ağrısı, baş dönmesi
 • Mide bulantısı
 • Titreme ve ağız kuruluğu

Gibi yan etkiler gözlemlenir ise acil bir şekilde doktora başvurulmalıdır.

BENZER YAZILAR  Stiderm Jel Ne İşe Yarar? 5 Önemli İşlevi

Bitkisel Uyku İlaçları Kullananlar

Genellikle bitkisel uyku ilaçlarını kullanan insanların uyku sistemleri düzene girdiği için sosyal yaşamları ve günlük yaşantılarında olumlu etkiler gözlemlenebilmektedir. Bu nedenden dolayı Bitkisel uyku ilaçları kullanan insanların yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Birçok insan uyku sisteminin düzene girebilmesi için bu tür doğal ilaç yöntemlerine başvurmaktadırlar.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir