Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun Estetiği Fiyatları 2021
burun estetigi
0

Burnun yapısından kaynaklanan farklı nedenlerden dolayı şekil bozukluğunun giderilmesi amacı ile yapılan estetik uygulamasına burun estetiği denilmektedir. Bu sayede Burun ameliyatı gibi operasyonlar burnun işlevini bozmadan yeni görünüm kazanmasıyla yapılıp kişinin beklentileri doğrultusunda yeni bir buruna sahip olmasını amaçlamaktadırlar. Böylece Kıkırdak ve kemik dokusunun yeniden şekil verilmesi ile yeni bir görünüm kazanması için yapılan güvenli estetik uygulamalarından biridir.

Burun estetiği ameliyatı genel olarak hastanın durumuna göre karar verilen ve tekniklerle yapılıp genel anestezi doğrultusun da gerçekleşen bir ameliyattır. Eğer ufak dokunuşlar yaparak sorun çözümü olunabilecekse lokal anestezi tercih edilmektedir. Operasyon ortalama olarak 2 saat sürer. Hastanın durumuna göre gözlemlenerek süreler de değişiklik gözükebilir. Teknikler hastanın genel durumuna göre olarak uzman doktor tarafından belirlenip hastaya uygun olan tedavi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle Uzman doktorun değerlendirmesi ve muayenesi sonucunda karar verilen ve hastanın uygun olduğu duruma göre burun estetiği operasyonu genel olarak güvenli şekilde tamamlanmaktadır.

Operasyon kemik gelişimini tamamlayan ve herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkese deneyimli olarak uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Sadece bazı durumlar harici uygulanması doğru değildir. Bu durum genel olarak kanama sorunu olanlar, uyku apnesi yaşayan kişiler ve psikiyatrik rahatsızlıkları da olan kişiler için uygulanmaktadır. Yaş sınırı ise 15 olarak belirlenmiştir.

BENZER YAZILAR  Sağlığımız İçin Klimaların Önemi ve Kullanıldığı Alanlar
burun estetigi 2
burun estetiği

İçindekiler Tablosu

Ankara Burun Estetiği

Burun şeklini görünüm açısından ve şekil açısından ideal ölçüye kavuşturmak için kadına ve erkeğe ayrı şekilde modeller planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç var ise burundan nefes alma güçlüğü çekenlerin de düzeltilebileceği cerrahi işlemdir. Ankara burun estetiği operasyonlarında 2 farklı teknik ile yapılmaktadır.

 Şekil bozukluğu ileri düzeyde olan hastalar ve daha önce hiç operasyon geçirmemiş olan kişilerde açık teknik uygulanarak burun deliğine açılan kesi ile gerçekleştirilen operasyondur. Uzman doktorun da görüş açısı oldukça geniştir. Bu teknikte görüş açısı geniş olması avantajı ile kapalı tekniklere göre iyileşme süresi de daha uzun olmaktadır. Estetik operasyonları içerisinde en fazla tercih edileni ve değişik teknikler kullanarak yapılabilen burun estetiği uygulamalı genel olarak güzel görünüm sağlanmasından ziyade kişiler için nefes alımını da kolaylaştırmak için faydaları bulunmaktadır. Böylece burunun seklini düzeltme amacıyla operasyon sonrasın da kişi istediği burun görünümünü elde etmiş olmaktadırlar.

Kişinin de operasyon sonrasında kendine güveni artmaktadır. Kaybedilmiş özgüvenin yeniden kazanılmasıyla sosyal hayatta da başarılı olmasına kapı açmaktadır. Operasyondan önce mutlaka uzman doktorunuza tüm detayları paylaşmalısınız. Kullanılan ilaçlar var ise burun estetiği uygulamasından 2 hafta önce bırakmalısınız. İyileşme sürecinin hızlanması için de alkol ve sigara kullanımı kesinlikle bırakılmalıdır. Sonrasında operasyon geçiren kişinin ilk saatlerde baş dönmesi gibi durumlarda karşılaşması söz konusu olabilir. Bu durumda gözlem süresi boyunda yanında kesinlikle bir refakatçi bulunmalıdır.

BENZER YAZILAR  Sinüzit Neden Oluşur?
burun estetigi 3
burun estetiği

Ankara Estetik Cerrahları

Burun estetiği muayenenin ilk adımıdır. Muayene sırasında burnunuzla ilgili olarak bilmediğiniz şeyleri öğrenirsiniz. Estetik acıdan nelerin mümkün olduğu veya nasıl bir burun planlaması yapılacağı konusunda bilgi alabilirsiniz. Muayene sırasında bilgisayarlı burun planlaması ile doktorun ameliyat planını görsel olarak öğrenebilirsiniz. Burun ameliyatı doktorları planlama yaptığında bireysel faktörler de göz önünde bulundurulmaktadır.

Kişiye özel olarak burun estetiği demektir. Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da dünyaca ünlü estetik cerrahları bulunmaktadır. Ankara Estetik burun ameliyatı konusunda uzman kadrosu ile bilinen bir şehirdir. Ankara Estetik Cerrahı konusunda fazlaca profesyonel ve eğitim almış kişilerdir. Operasyon fiyatlarında birçok faktöre bağlı kalarak değişiklik gösterebilmektedir. Burun estetiği fiyatının belirlenmesi konusunda ki temel faktör muayene tespiti ve ameliyatı yapacak olan uzman hekimin bilgi donanımı ve tecrübesi olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bununla beraber ameliyatın gerçekleşeceği yere göre de farklılık gösterebilir.

Maliyetler için ise her uygulama da kişiden kişiye özel olarak değişkenlik gösterir. Burun estetiği fiyatları için ise muayene olunmadan önce mutlaka fiyat bilgisi alınması gereklidir. Buruna yapılan işlemler arasında nasıl bir teknik ile operasyon yapılması gerektiği uzman doktorun deneyimi ve operasyonun yapılacağı yeri gibi durumlarda burun estetiği operasyonlarında maliyetlerin değişken olmasına neden olabilir. Önceden randevu alınıp muayene olunması süreç hakkında kişinin bilgi sahibi olması ve fiyatın belirlenmesi açısından önem taşımaktadır.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir