Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar

Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar
Temel squat hareketi, kalça kaldırmak, kalça dikleştirmek
0

Squat antrenmanları ve evde squat hareketleri teması altında her kadının isteği olan kalça kaldırmak, kalça biçimlendirmek için bir çok egzersiz mevcuttur. Sizlere oldukça etkili olan squat hareketlerini göstereceğim.


İçindekiler Tablosu

Evde uygulanabilir squat hareketleri

Ağırlık ile squat

Goblet squat hareketi olarak bilinen bu hareket kalçalarınızı forma sokacak. Ağırlığı dik bir hale getirip, bir tarafından iki eliniz ile kavrayın. Sonrasında klasik squat formunu gerçekleştirin. Bu hareket kalça bölgesini kasarak, forma sokar. Eğer evde ağırlık aletiniz yoksa, bu hareketi dolu plastik şişeleri kavrayarak da yapabilirsiniz. Evde basitçe uygulanabilecek bir kalça sıkılaştırma hareketidir.


Öne ve aşağıya eğilme

İkinci hareketimiz kang squat hareketidir. İlk olarak ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Sonrasında belinizi sabit tutarak üst vücudunuz ile öne doğru eğilin. Öne geldikten hemen sonra aşağıya eğilin ve başlangıç formuna dönün. Başlangıca dönerken dikkat etmeniz gereken nokta, yine sırasıyla geriye dönmek olacaktır. Buna dikkat edin. Kalçalarınızı forma sokmak ile birlikte bel omurganızı da aktif tutacak olmanız genel vücut sağlınıza da katkı sağlayacaktır.

BENZER YAZILAR  Crunch Hareketi Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? Faydaları

Ağırlık ile yukarıya kalkma

Bu hareketimiz evde uygulanabilecek squat hareketlerinden biridir. Ağırlık ile gösterdiğimiz bu hareketi, sizler ağırlık kullanmadan uygulayabilirsiniz. Ağırlık olarak dolu küçük plastik şişeler de kullanabilirsiniz. Hareketimizin başlangıç formu diğer hareketlerimizden farklı. Bu hareketimizden sondan başa doğru hareket edeceğiz. Ağırlıkları kaldırdıktan sonra ayağa kalkıyoruz. Kalkarken ağırlıkları dik bir şekilde yukarıya kaldırıyoruz.


Tek ayak ile kalkma

Evde squat hareketleri serimizin 4. hareketinde ihtiyacımız olan tek şey bir sandalye. Hareketin başlangıç formunda tek ayağınız havada olacak. Ayağınız havada, sandalyede oturur bir formdayken, sandalyeden kalkıyorsunuz. Kalkarken ayağınızı yere değdirmeye özen gösterin. Bacak sıkılaştırmak içinde etkili bir harekettir.


Üçgen squat

Başlangıç formunda dik bir halde duruyoruz. Bacaklarınız ve ayaklarınız açık bir halde eğilin ve kalkın. Plie squat hareketi, adalelerinizi ve kalçalarınızı kasarak forma sokacak. Bu hareketimizi evde squat yapmak isteyenler için özellikle tavsiye ederim.


Squat pulse

Squat pulse hareketi, en temel, etkili squat hareketlerinden biridir. Evde kolaylıkla uygulanabilir. Başlangıç formunda ellerimizi birleştiriyoruz. Dizleriniz hafif bükülü olmalı. Sonrasında dizlerinizi biraz daha bükerek vücudunuzu esneteceksiniz. Hareket akıcı olarak gerçekleştirilmesi gereken bir squat hareketidir.

BENZER YAZILAR  İp Atlamak Hangi Kasları Çalıştırır, Ne İşe Yarar? Faydaları

Squat lunge

Squat lunge hareketi iki aşamadan oluşuyor. Ayakta ve dik bir formda ellerinizi birleştirin. Ardından eğilerek squat hareketimizi tamamlıyoruz. İkinci aşamada başlangıç formuna dönüp bir ayağımızı öne atıyoruz ve eğiliyoruz.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir