Hamam Böceği İlacı


0

Hamam Böceği İlacı – Hamam böceklerinin yaşam alanları genellikle evlerdir. Ev içerisinde herhangi bir noktadan hamam böceği girebilmesi oldukça mümkündür. Hamam böcekleri küçük canlılar olduğu için evin içerisindeki hamam böceklerini tespit etmek oldukça zordur.

Açık alanlarda yaşamayı sevmediklerinden dolayı evlerdeki dar ve küçük alanlarda yaşarlar. Öncelikle hamam böceklerini bulmak için evin her yeri temizlenmeli, aç kalmaları için ise gıdaların kaldırılması gerekmektedir. Hamam böcekleri için özel olarak hazırlanan tuzaklar bulunabilir. Bu tuzaklar kurularak hamam böceklerin yakalanması mümkündür.

Başka bir yöntem olarak ise hamam böceği ilaçları kullanarak evden uzak tutulması seçeneği bulunmaktadır. Böcek ilaçlama işlemlerinde kullanılan kimyasal ilaçlar hamam böceklerin tamamen ortadan kaldırılmasında oldukça etkili bir uygulamadır. Uygulamada insan sağlığına zarar verebilecek kimyasallar kullanıldığı için tüm bu ilaçlama işlemleri sonrası tüm alanların temizlenmesi gerekir.

YouTube video

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

Günlük hayatta herkesin karşısına çıkabilecek olan hamam böceği sorunu için kullanılan yöntemler, uygulayacak olan kişinin tercihine göre değişmektedir. Hamam böceği ilaçları eczane ve süper marketlerden temin edilebilir. Hamam böceği ilaçlama işlemi için tercih edilebilecek yöntemler şöyledir;

  • Sprey (Sıvı) Uygulama: Hamam böceklerini yok etmek için kullanımı en yaygın olan ilaçlama yöntemidir. Hamam böceklerine karşı uygun dozlarda, su ile seyreltilerek yüzey spreylemesi şeklinde kullanılır. Hamam böceklerinin yaşadığı yuvalar, yiyecek aradıkları yerler ve gezinti bölgeleri hedef alınır. Sprey böcek ilaçları, solunum yoluyla böcekler üzerinde etkili değildir. Böceklerin ilaçla temas etmesi gerekir.
BENZER YAZILAR  Eklem Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir?
hamam-bocegi-ilaci
hamam böceği i̇lacı 2
  • Kokulu hamam böceği ilaçlama: Hamam böceği ilaçlama eski zamanlardan beri kullanılan bir uygulamadır. Bu ilaçların eski formülasyonu, ortamda koku bırakan özelliklere sahiptir. Günümüzde kokulu ilaçlar zirai alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ev içinde kullanılması tavsiye edilmez.
  • Kokusuz hamam böceği ilaçlama: Sprey ilaçlamadan sonra talep edilen en yaygın böcek ilaçlama yöntemidir. Bu böcek ilaçları, formülasyon olarak yenilenmiş içeriğe sahip olduğundan dolayı ilaçlanan ortamda ağır bir koku bırakmazlar, koku çok hafiftir. Kullanılan bu yöntemde hamam böceklerine koku ve solunum ile etki etmez. Böcek sorununun tamamen ortadan kalkması için mutlaka temas etmesi gereklidir. Kokusuz olması ile evlerde kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir