Juico Zencefil Shot ile Zinde Bir Güne Merhaba De !


0

İnsan sağlığı ve beslenme ilişkisi çok eski zamanlardan günümüze kadar araştırılan bir konu. Sağlıklı yaşam için başta alkali beslenme olmak üzere geçmişten günümüze birçok beslenme çeşidi uzmanlar tarafından hazırlanıyor, anlatılıyor. Son yıllarda da alkali beslenme kavramı zencefil shot ya da limonlu shot gibi birçok alkalizer ürün ile desteklendiğine şahit oluyoruz. Alkali beslenme kavramı, kullanımı çok eskiye dayanan ve hala popülerliğini koruyan beslenme yaklaşımları arasında!

Alkali Beslenme ve Alkalizer Nedir?

Birçok araştırmaya konu olan alkali beslenme hücreleri ve metabolizmayı doğrudan etkileyen pH dengesine odaklanıyor. Genel anlamda alkali besin olarak bilinen sebze, meyve ve tam tahıl tüketimini artırarak, asidik besin olarak kabul edilen et ve süt ürünleri, işlenmiş ve kızarmış besinleri azaltmayı hedefliyor.

Alkali bakımından zengin olan besinler diğer yiyecek ve içeceklerle birleştirilerek beslenmenizin alkali değerini yükseltiyor. Buna örnek olarak zencefil shot içeceği gösterilebilir. Bu tür besinler alkalizer olarak da adlandırılıyor. Birçok uzman tarafından alkalizer ya da alkali besinlerin, birçok rahatsızlıkta, kilo vermede, kalsiyum metabolizmasında olumlu etkileri olduğu savunuluyor.   [1]

BENZER YAZILAR  Yaz Meyveleriyle Yapabileceğiniz En Güzel Kurabiyeler

Zencefil Shot Nedir?

Konsantre miktarlarda zencefil kökünden yapılan, eski zamanlarda iksir olarak da adlandırılan zencefil shot, bir karışım olarak karşımıza çıkar. Zencefil içeren içeceklerin birçok rahatsızlığı önlemeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu birçok uzman tarafından söyleniyor. Sağlıklı beslenme diyet uygulamalarında zencefil shot olarak adlandırılan zencefilli içeceklerin tüketimi bu nedenle de gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Peki zencefil shot ne işe yarar, hadi gel yanıtına birlikte göz atalım.

Zencefil Shot Ne İşe Yarar?

İyi bir alkalizer olan zencefil, anavatanı Güney Asya olan, koku verici ve bulantı giderici özelliklerinden dolayı yüzyıllardır kullanılan bir bitki. Geleneksel olarak taşıt tutması, mide ağrısı, ishal gibi rahatsızlar başta olmak üzere günümüzde alkali bakımından yüksek bir bitki olduğu için de tercih ediliyor.

Zencefil mucizeleri ile dopdolu zencefil shot faydalarını senin için aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

●       Zencefil shot metabolizmayı hızlandırıcı etkisi toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırabilir. 

●      Yağ ve kalori yakmasını hızlandırır. Spordan önce içilecek zencefil shot içeceği kilo vermenizi kolaylaştırabilir.

BENZER YAZILAR  Biberiye Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

●      Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olarak vücudun hastalıklarla mücadele etmesine destek olabilir.

●      Soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların iyileşmesine yardımcı olur.

●      Metabolizma üzerindeki etkilerinden dolayı sindirim sisteminin çalışmasına destek olabilir.

●       Kan şekerini ve insülin seviyesini dengelediği de uzmanlarca söylenen faydaları arasındadır.

Evde Zencefil Shot Yapımı

Hazır şişelenmiş olarak kullanıma sunulan Juico zencefil shot içecekler mevcut ancak kendi mutfağında elma zencefil limon shot içecekleri yapmayı tercih ediyorsan aşağıdaki pratik tariflere göz atabilirsin;

Yaklaşık 24 gram soyulmuş taze zencefil kökünü, 60 ml (yaklaşık 1/4 su bardağı) taze sıkılmış limon suyuyla karışım haline getir. Bu işlem için katı meyve sıkacağı ya da blender kullanabilirsin. Karışımı ince bir süzgeçten geçirerek posasını ayır. Posasından ayrılmış karışımı buzdolabında hava geçirmeyecek şekilde cam şişede sakla. Diyet uzmanınla belirleyeceğin miktarlarda ve saatlerde tüketebilirsin. Bu karışımı en fazla 3 gün içerisinde tüketmen tazelik açısından önemli.

Sağlık uzmanı onayıyla ve damak zevkine göre tarçın, biber gibi baharatlar ekleyerek yaratıcı zencefil shot içecekleri elde edebilirsin. Dilersen farklı seçenekleri Juico’da keşfedebilirsin.

BENZER YAZILAR  Nane Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları

Elma Zencefil Limon İçeren Juico Alkalizer Shot ve Juico Shot Paketi

Juico senin için sağlık dolu, farklı lezzet kombinasyonları oluşturuyor. Farklı kalorilerde ve tatlarda taze olarak bulabileceğin zencefil shot paketlerini online olarak sipariş etmen mümkün. Zencefil ve portakaldan oluşan Cold Killer Shot içeceği; elma, limon ve zencefilden oluşan Alkalizer Shot içeceği; zencefil, pancar ve elma sirkesinden oluşan Red Power Shot, Juico Shot Paketi içerisinde seni bekliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir