Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?
Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?
0

Ketoral şampuan ne işe yarar genel olarak saç diplerinde yani kafa derisinde meydana çıkan mantarın tedavi amacı ile doktor tarafından sıklıkla reçete edilen tıbbi bir ilaç olmaktadır. Ketoral şampuan aynı zamanda kepeği de etkili bir şekilde tedavi eder, kepek sorunundan kısa bir süre içerisinde kurtulabilmede destek sağlar. Saç derisinin eski sağlığına kavuşması açısından etkili olan bu ilaç aynı zamanda mantarın yol açtığı kepek ve kaşıntı durumunu da gidermektedir.

Ketoral şampuan saç derisinde mantarın daha geniş bir alana yayılmasını büyük ölçüde engelliyor. Bunun yanı sıra saçta kepeklenme, saçın PH dengesini dengeleyerek saçları nemlendirmeyi sağlar. Aynı zamanda genetik faktörlerden kaynaklanan saç dökülme durumuna da iyi gelmektedir.

ketoral-sampuan-ne-ise-yarar2
Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

İçindekiler Tablosu

Ketoral Şampuan Nedir?

Ketoral şampuan nedir konusunda içeriğindeki etken madde olan katokonazol olan Ketoral şampuanın mutlaka doktor reçetesi ile kullanılması gerekmektedir. Aksi halde şampuanın gereksiz yere kullanımı da bazı yan etkilere yol açabilmektedir. Ketoral şampuan ne işe yarar konusunda,

  • Mantar ve beraberinde getirmiş olduğu saçta kepeklenme, kuruluk, pullanma gibi sorunları gidermektedir.
  • Saçlarda belirli bir bölgenin dökülmesi ile beraber karakterize olan saçkıran sorununu tedavi edebilmektedir ve Ketoral şampuan saç dökülmesi konusunda destek sağlamaktadır.
  • Genetik etmenlerden kaynaklanan saç dökülmesi, saç incelme sorunu ve saç kopması gibi saça dair olan sorunları çözüme kavuşturmaktadır, saç köklerini de güçlendirmektedir.
  • Hormonal etmenlerin tetiklemiş olduğu saç dökülmesi, saç kopması ve saç incelmesinin tedavisine yardımcı ilaç olarak reçete edilmektedir.
  • Saç derisinde bulunan sivilceleri kurutmaktadır ve kullanıldığı zaman saçları koruyarak tekrardan dökülmesini engellemektedir.
  • Saçları gürleştirip daha sağlıklı daha canlı ve hacimli bir saça kavuşmanıza katkıda bulunmaktadır.
BENZER YAZILAR  Verrutol Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

İlginizi Çekebilir: Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin 6 Mucizevi Yağ

Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?

Ketoral şampuanı mutlaka doktor reçetesi üzerine ve doktorunuzun reçetede belirttiği zaman diliminde kullanmanız gerekiyor. Şampuanı kullanırken doz aşımına veya süre aşımına kaçmaktan kaçınmanız gerekiyor. Ketoral şampuan nasıl kullanılır bakıldığında doktorunuz farklı şekillerde reçete etmediyse bu durumda öncelikle şampuanın şişesini iyi bir şekilde çalkalayarak ardından da bir miktar olacak şekilde saç derisine sürmelisiniz.

Şampuanı saçlarınıza iyice köpürtmeli, kökten uca tüm saçlarınıza güzelce yedirmeniz gerekiyor. Ortalama olarak 5 dakika bekledikten sonrasında bol su ile yıkamalı ve şampuandan arındırmalısınız. Ketoral şampuan kullananlar genellikle Ketoral şampuanın kullanım sıklığı konusunda saçtaki soruna göre farklılık göstermektedir.

Ketoral Şampuan Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ketoral şampuan kullanımında söz konusu olan saçta aşırı kuruluk, kepeklenme veya yağlı bir görünüm olduğunda şampuanı ilk zamanlarda 3 ile 4 gün ara ile haftada iki sefer kullanmanız gerekmektedir. Ketoral şampuan kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar,

  • Ketoral şampuanın etkin veya yardımcı maddelerine karşı herhangi bir aşırı hassasiyet durumunuz varsa bu şampuanı kullanmaktan kaçınmanız gerekiyor.
  • Hamile durumunuz varsa veya bebeğinizi emziriyorsanız bu şampuanı kullanıp kullanmayacağınız konusunda doktorunuza danışmanız gerekebilir.
  • Kullandığınız reçeteli veya reçetesiz ilaç konusunda doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor.
  • Şampuanın gözleriniz ile temasından sakınmanız gerekiyor ve temas haline gözlerinizi bol su ile yıkayarak şampuandan arındırmanız gerekmektedir.
ketoral-sampuan-ne-ise-yarar
Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

Ketoral Şampuan Zararları

Ketoral şampuan zararları bakıldığı zaman bazı yan etkileri bulunuyor. Ketoral şampuan kullanımına bakıldığı zaman ağız, yüz, dudak, dil ve boğazın nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi durumu, saç derisinde kızarma, şiddetli tahriş ve kaşıntı durumu olabilmektedir. Saç derisinin kabarması veya soyulması durumu da yan ektiler arasında görülmektedir. Bu tarz bir etkilerde acile gitmeniz ve durumunuzu belirtmeniz önerilmektedir.

Yazı Kaynakları
Prospektüs

Merhaba Ben Gamze.. Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir