Kist Eriten Şifalı Bitkiler

Kist Eriten Şifalı Bitkiler
2

Kistler vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunabilir ve bu kistlerin bir çoğunluğu zararsızdır. Zararlı olan kistler de bulunmaktadır ve tedavisi gerçekleşmez ise, sonuçları kötü olabilir. Bir uzman tavsiyesi bu aşamada alınmalıdır ve doğal yollar ile bu konuda size yardımcı olacak kist eriten şifalı bitkiler aşağıdaki gibidir;

İçindekiler Tablosu

Kist Eriten Şifalı Bitkiler Arasında Isırgan Otu Mucizesi

Isırgan otu birçok sağlık probleminin çözümünde etkili bir bitki olarak bilinir. Eğer kistler ile ilgili bir problem yaşıyorsanız da bu besin kullanılabilir.

Hazırlanışı:

 • Bir miktar ısırgan otu ezilmelidir ve bunun için mikser veya havan kullanılabilir.
 • Toz halinde kullanılması tavsiye edilmez. Bunun yerine toz halindeyken 1 çorba kaşığı yoğurt veya çorbanın içine karıştırılarak tüketilebilir.

Bu karışım ile birlikte kist eriten şifalı bitkiler de ısırgan otunun rolünü çok daha iyi anlayacaksınız. Isırgan otunun  bağışıklığı güçlendirme özelliği bulunur ve antihistaminik özelliklerde barındırır. Bu yüzden de kanser ile mücadele kapsamında önemli bir görev üstlenir. Bunun yanı sıra kistleri ve diğer kötü huylu hücreler ile savaşmada yardımcı rol görevi vardır. Mikropların yok edilmesinde de etkili olan bu bitki, ağrı kesici özelliğine de sahiptir.

BENZER YAZILAR  2021 Yılında Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Değişti?

Vücut için zararlı olan toksinler, birçok sağlık problemini de beraberinde getirir ve bu konuda da ısırgan otu toksinlerden arındırma özelliğine sahiptir. En önemli özelliklerinden birisi de kemik ve kasların güçlendirilmesinde fayda sağlar.

kist eriten şifalı bitkiler
kist eriten şifalı bitkiler

Kekik Karışımı İle Kistlerle Savaşın!

Karışımın yapılışı:

 • 1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 çay kaşığı ölçütünde kekik konulur.
 • 3 dakika demlenmesi için beklenir ve sonrasında tüketilir.
 • 24 saatlik dilim içerisinde 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda ki karışımın daha etkili olabilmesi adına yemeklere karıştırılması da tavsiye edilir. Sonrasında kistin erimesi konusunda sizlere fayda sağlayacağını sizlerde göreceksiniz. Aynı zamanda ağrı kesme ve kasların gevşemesinde faydalı olduğu bilinir. Kötü huylu hücreler ile insan sisteminin girdiği savaşta önemli savaşçılarınızdan da olacaktır. Kist eriten şifalı bitkiler arasında en etkilisi bu karışımdır.

kist eriten şifalı bitkiler
kist eriten şifalı bitkiler

Kırk Kilit Otu Kürü

Yapılışı:

 • 1 bardak suyun içerisine kırk kilit otu(3 dal) konulmalıdır.
 • Ağzı kapalı bir şekilde 5 -7 dakika arasında kaynatıldıktan sonra hazır hale gelecektir.

Bu karışımı günde 3 defa içmeniz tavsiye edilir ve tüketilirken taze olmasına dikkat edilmelidir. İdrar söktürme ve kötü huylu hücrelere karşı etkili bir bitkisel karışımdır.

BENZER YAZILAR  Böğürtlenin Faydaları - Böğürtlen Neye İyi Gelir?

Sinirli Yaprak Karışımı – Birçok Derde Deva

Kist eriten şifalı bitkiler arasında yer alan sinirli yaprak karışımı birçok konuda fayda sağlar.

Hazırlanışı:

 • 4 yaprak sinirlik yaprak, 2 bardak suyun içerisine konularak 10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynatırken kısık ateşte olmasına dikkat edilmelidir.

Bu karışım günde 2 kez içilir ise kistler ile mücadele kapsamında fayda sağlayacaktır. Bu karışımın diğer etkili olduğu konu ise yaralara iyi gelme özelliğidir. Bu karışımı hem yemek, hem salata hem de su şeklinde yapabilirsiniz ve haftada 3-5 kez tüketimini gerçekleştirirseniz etkisi çok daha fazla olacaktır. Bu karışım idrar söktürme ve en bağırsak temizliği konusunda da başarılıdır.

Böbrek Kisti İçin En İyi Bitkisel Çözüm: Soğan Kürü

Hazırlanışı:

 • 1 soğan dört farklı parçaya bölünmeli ve bekletilmelidir.
 • Sonrasında 2 su bardağı ölçütünde su kaynamaya bırakılmalıdır ve kaynadıktan sonra içerisine soğanlar katılmalıdır.
 • Soğanlarla birlikte 4 -6 dakika tekrar kaynatılmalıdır.

Böbrek kisti için en şifalı bitkiler arasında yer alan soğan, bu şekilde bir karışım ile etkisini maksimum seviyede gösterir. Bir bardak olarak her gün içmeli ve aç karnına içildiğinden emin olunmalıdır. Ayrıca diğer kistlerde de etkili olduğu gözlemlenmiştir.

BENZER YAZILAR  Karın Guruldamasına Ne İyi Gelir?
kist eriten şifalı bitkiler
kist eriten şifalı bitkiler

Yumurtalık Kistlerine İyi Gelen Bitkiler

Yumurtalık kistleri birçok kadında görülür; ama bu kistlerin önemli bir bölümü zararsız olarak nitelendirilen kistlerdir. Yumurtalık kistlerine iyi gelen besinler bu aşamada kadınlar tarafından tercih edilmelidir. İşte bu besinler;

 • Maca kökü
 • Civanperçemi
 • Karayılan otu
 • Deve dikeni

Bu bitkiler yumurtalık ağrısı ve adet döngüsü ile ilgili problem yaşayan kadınlar için oldukça etkilidir. Aynı zamanda yumurtalık da yer alan kan akışını da hızlandırdığı için kullanımı tavsiye edilir. Bu bitkileri kist eriten şifalı bitkiler olarak değerlendirmek yanlış olacaktır ve sadece yumurtalık kistleri için iyi geldiği bilinmelidir.

Kaynak: healthline / medicalnewstoday

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Ben konya cumradan yazıyorum yumurtalıklar kist vardı sina baharat recep bey duydum bitkiler kullandım 1 ay sonunda kist yok olmuş ve 2 ay sonunda hamileymiş herkese tavsiye ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir