Klamoks Antibiyotik Ne İşe Yarar?

Klamoks antibiyotik ne işe yarar? Klamoks antibiyotiktir. Klamoks etkin madde: Her tablette; 875 mg amoksisilin ve 125 mg klavulanik asit içerir. Enfeksiyon kapma riskinin olduğu birçok hastalıkta ve sağlık sorunlarında sıklıkla kullanılan ilaçlar arasında bulunmaktadır. Ağız yolu ile alınan bu ilaç tabletler şeklinde reçete ile satılmaktadır. Mg olarak büyük olması nedeni ile herkesin kullanması zor olan ilaçlardan biridir, doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir. Klamoks antibiyotik birçok rahatsızlık için kullanılır ve kısaca bu ilaç enfeksiyon kapma riskinin bulunduğu her alanda kullanılır. Klamoks ilacı,

  • Üst solunum enfeksiyonlarında sıklıkla kullanılır ve özellikle bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi birçok rahatsızlıkta doktorlar tarafından önerilmektedir.
  • Üreme organı enfeksiyonlarında Klamoks kullanımı yaygın bir şekilde görülmektedir, idrar yolu enfeksiyonu, böbreklerde bakteri kaynaklı iltihaplar ve idrar torbası iltihaplarında sıklıkla kullanılır.
  • Klamoks şurup ne işe yarar konusunda akciğer iltihabı, bronşit gibi alt solunum kaynaklı olan enfeksiyonlarda doktorlar tarafından önerilmektedir.
  • Diş ile diş eti problemlerinin yanı sıra diş bölgesinde meydana gelen iltihaplanmalarda kullanımı yaygın bir şekilde görülmektedir.
  • Deride meydana gelen rahatsızlıklarda ve iltihap kaynaklı olarak cilt sorunlarında kullanılmaktadır.
  • Gebeliğin sonlandırılması ve bu sonlandırma sonucunda karın içerisinde meydana gelen iltihaplanmalarda kullanılmaktadır. Karın içerisinde bakteri bulunması nedeni ile doktor önerisi ile kullanımı gerekmektedir.
BENZER YAZILAR  Meme Küçültme Ameliyatı

İlginizi Çekebilir: Croxilex Nedir? Ne İçin Kullanılır?

klamoksPin

Klamoks Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klamoks ilacını gebelerin kullanılması önerilmez ve eğer hamile olduğunuza dair şüpheleriniz varsa mutlaka bundan emin olarak ilacınızı kullanmanız gerekiyor. Özellikle ilk 3 ay içerisinde Klamoks’un hiçbir hamile tarafından kullanılmaması gereklidir. Klamoks antibiyotik ilacı mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken ilaçlar arasındadır. Kronik bir rahatsızlığı bulunan kişilerin bunu doktora belirtilerek ilacı kullanması gerekiyor.

Böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği tarzında organ yetmezliği problemi olanların kullanması tehlikeli olabilmektedir. Bu sebeple mg düşürülerek doktorlar kullanımı önermektedir. Bu sebeple doktorun belirttiği miktara dikkat etmesi gerekmektedir. Vücut, belli bir ilaca veya ürüne karşı bir alerjik reaksiyonu varsa bu durumu doktora belirtmeniz gerekiyor. İlacın içeriğinde bulunan maddeler alerjik reaksiyon göstermeye neden olabilir.

Klamoks Antibiyotik Yan Etkileri

Klamoks antibiyotik yan etkileri konusunda ilaç kullanılmaya başladıktan sonrasında deride dökülme, kaşıntı tarzında problemler görülüyorsa, vakit kaybetmeden sağlık kuruluşuna başvurulması gerekiyor. Birçok ilaçta olduğu gibi Klamoks ilacında da yan etkiler görülmektedir. Özellikle kullanımdan sonrasında farklı yerlerinde şişkinlik, kızarıklık tarzında etkiler görürseniz bu durumu dikkate alarak doktorunuzu haberdar etmeniz gerekiyor.

BENZER YAZILAR  Göğüs Ağrısının Kalp Krizi Dışındaki Nedenleri

İlacı aldıktan sonrasında solunum güçlüğü yaşamaya başladıysanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekiyor. İlaç alındıktan sonra hemen yan etkisini gösterebilir veya iki hafta sonrasında da etkisini gösterebilir. Bu sebeple eğer vücudunuzda herhangi bir anormallik durumu fark ederseniz mutlaka bir hekim ile paylaşmanız gerekiyor.

https://fitveform.com/croxilex-nedir-ne-icin-kullanilir/

Klamoks Antibiyotik Nasıl Kullanılır

Klamoks kaç saatte etkisini gösterir konusunda yaklaşık 1 ile 1,5 saat içerisinde etkisini gösterebilmektedir. Klamoks antibiyotik dozu uygulama için öncelikle doktor talimatlarına göre kullanım gerekmektedir. Tablet ilaçlarda çiğnemeden bütün olarak yutulması gerekiyor ve gerek duyulursa tabletler ikiye bölünebilir, çiğnemeden yutulur.

Sindirim sistemi ile alakalı rahatsızlıkların en aza indirilmesi için yemek başlangıcında alınması gerekiyor. Klamoks tablet formları 12 yaşından küçük olan çocuklar için uygun değildir ve bu grup çocuklar için şurup formu kullanılabilmektedir.

Hamilelik döneminde Klamoks kullanımı konusunda mutlaka doktor ile danışılarak kullanılması gerekmektedir. Hamilelik sırasında özellikle gebeliğin ilk üç ayında bu ilacı kullanmanız kesinlikle önerilmez. Kısaca Klamoks antibiyotik mi konusunda, antibiyotik etkisi gösterir bu sebeple mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır.

BENZER YAZILAR  Coldaway C Ne İşe Yarar?
Yorum yapın

1