Hastalıkların tedavi edilmesinde hastaların durumlarına göre belli adımlar izlenmektedir. Doktorların bu minvalde tablet şeklindeki ilaçlardan damardan kullanılan enjeksiyon yöntemlerinden ya da şuruplardan istifade edebilmeleri mümkündür. Şuruplar da gerek yetişkinlerde gerekse çocuklarda tercih edilen tedavi yöntemlerindendir. Kreval şurup da genellikle çocuklarda kendini gösteren öksürük tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde değerlendirilmektedir.

Kreval Şurup Ne İşe Yarar?

Öksürük farklı nedenler yüzünden görülebilmektedir. Kimi öksürük türleri farklı hastalıkların habercisi olarak değerlendirilmektedir. Bazıları ise kronik nedenlerden ötürü ileri gelmektedir. Öksürüğün nedeni ve ne şekilde tedavi edileceği ancak uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek olan muayeneler çerçevesinde belirlenmektedir. Kreval şurup ne için kullanılır ana sorusuna;

  • Akut öksürüğün
  • Kuru öksürüğün tedavisi şeklinde yanıt verilmektedir.

Açıklandığı üzere verilen öksürük türleri farklı hastalıklar yüzünden kendini gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk olarak ana hastalığın tedavi edilmesi gerekmektedir. İnsanların bu gibi ilaçları uzmanlarda danışmadan kullanmalarının zararı da bu şekilde açıklanabilmektedir. Çünkü kişiler farkında olmadan bir semptomu ortadan kaldırıp ana hastalığı es geçebilmektedir.

Kreval Şurup Nasıl Kullanılır?

Aktif bileşen olarak butamirat sitrat bulunduran Kreval şurup kullanımı konusunda farklı detaylar bulundurmaktadır. Öncelikle herhangi bir uzman önermediği süre boyunca ilacın altı yaşından küçükler tarafından kullanılması tavsiye edilmemektedir. Yetişkinler ve altı yaşın üzerindeki çocuklarda kullanımından yana ise herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kullanım detayları;

  • Üç ila altı yaş arasındaki çocuklar için günde üç kez bir ölçek
  • Altı on iki yaş arasındaki çocuklar için günde üç kez iki ölçek
  • Ergenlerde günde üç kez üç ölçek
  • Yetişkinlerde ise günde dört kez üç ölçek şeklinde açıklanmaktadır.
Benzer Gönderiler  Ayak Yanması Neden Olur?

Kreval şurup nasıl kullanılır konusunda farklı detaylar olduğu da bilinmektedir. Öncelikle doktorlar tarafından ek tavsiyeler olmadığı süre boyunca şurubun bir haftadan uzun süre kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bunun yanı sıra şurubun miktarı da çok önemlidir. Verilen bir ölçek 15 ml şeklinde açıklanmaktadır. Açıklanan miktarların kesin olarak alınabilmesi adına şurubun kutusundan çıkan ölçeğin değerlendirilmesi gerekmektedir. Gereğinden az da ya da çok ilaç almak istenemeyen neticeler görülmesine yol açabilmektedir.

Kreval Şurup Kullanım

Kreval şurup kullanımı konusunda aç veya tok karna olmak üzere alternatifler bulunmaktadır. Genellikle tok karna kullanılması tercih edilmektedir. Buna karşın kullanımda da önemli olan uzmanların ne şekilde hareket edilmesini istediğidir.

Kadınların hamilelik dönemleri hakkında da Kreval şurup kullanımı konusunda belli detaylar bulunmaktadır. Öncelikle özellikle ilk üç ay içinde bu şurubun kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Hamileliğinin ilk üç ayında olan kadınların durumu doktorları ile muhakkak paylaşmaları gerekmektedir. İlaçlı tedaviye başladıktan sonra hamile olduğunu fark eden kadınlar kullanımı hemen durdurmalıdır. Sonrasında ise yeniden doktora gidilerek duruma uygun yeni bir tedavi rotası belirlenmelidir.

Kreval Şurup Yan Etkileri

Tablet şeklinde alınan ilaçların da şurupların da belli yan etkileri olabilmektedir. Kreval şurup yan etkileri ciddi ve olağan olmak üzere farklı başlıklar altında incelenmektedir. İlacı kullanmaya başladıktan sonra ciltlerinde döküntü yaşamaya başlayan kişiler bulunmaktadır. Bu durum normal gibi karşılanmasına karşın çok ciddi bir yan etki olarak değerlendirilmektedir. Bundan ötürü yan etkiyi görenlerin muhakkak ilaç kullanımını bırakıp bir acile başvurmaları lazımdır.

Yukarıda bahsedilen yan etkileri görenlerin de durumdan doktorlarını haberdar etmeleri istenmektedir. Yan etkilerin durumuna göre uzmanlar farklı ilaçlar ile tedaviyi devam ettirme yoluna gidebilmektedir. Aynı şekilde doz değişimlerinin de böyle durumlarda gündeme geldiğinden bahsetmek mümkündür.

Benzer Gönderiler  Tiroid Belirtileri Nelerdir? Tiroid Hastalarına Doğal Çözüm

Kreval Şurup Fiyat

İlaçların reçete edilmesinden sonra hastaların ilaçlara ödedikleri rakamlar değişim gösterebilmektedir. Bu durumun nedenleri farklıdır. Kimileri için var olan sigortaları ilaçların paralarını ödemektedir. Ya da hangi bölgedeki eczanelerin tercih edildiğine göre de ilaç fiyatları değişim gösterebilmektedir. Kreval şurup fiyat aralıkları için de aynı kıstaslar geçerlilik arz etmektedir.

2021 yılı içerisinde elde edilen verilere göre şurup en uygun olarak 15,11 TL üzerinden satışa sunulmaktadır. Maksimum satış rakamları ise 15,88 TL’yi bulmaktadır. İlaç fiyatlarındaki ortalama rakamlar senelik olarak değişim göstermektedir. Bu neden yüzünden ilacın son rakamlarının ancak güncel şekilde gerçekleştirilen araştırmalarla bulunması mümkündür.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: Average: ]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları