Liposuction Nedir? Retouch Body Clinic

Liposuction Nedir? Retouch Body Clinic
Liposuction
0

Liposuction yönteminin temel amacı bireyin kilo vermesini sağlamak yerine belli bölgelerdeki fazla yağların alınması ile beraber kişinin daha fit bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktır. Liposuction yani yağ emme işleme kozmetik amaçlar ile yapılan bir cerrahi işlemdir. 

İstenmeyen yağlardan kurtulmak ve daha fit bir görünüme sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Liposuction yöntemi ile vücudun yağlı bölgelerindeki yağın azalması sağlanır. Fakat bu yöntem kişinin kilo vermesini sağlamak için uygun bir yöntem değildir. Dünya genelinde en çok uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alan liposuction yöntemi vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak amacı ile uzun yıllardır güvenli bir şekilde tercih ediliyor. 

İçindekiler Tablosu

Liposuction Ameliyatı 

Liposuction ameliyatı genel anestezi altında uygulanan bir cerrahi işlemdir. Genç orta yaş grubu aşırı kilo su olmayan ve cilt kalitesi iyi olan kişiler liposuction operasyonu yaptırabilirler. Dolayısıyla diyabet, immün yetmezlik, kalp-damar hastalığı, pıhtılaşma bozukluğu gibi hastalıkları olan kişiler liposuction operasyonu için riskli hasta gruplarıdır. Liposuction operasyonun yöntemine göre farklılık gösterebilir. Hastalar fiyatlarla ilgili net bilgiyi hastaneden ya da hekimlerinden alabilir.

BENZER YAZILAR  Mide Balonu Nedir? Mide Balonu İle Zayıflama Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Fiyatları 

Aşırı kilo sorunu olmayan ancak bölgesel olarak zayıflama yöntemleri ile giderilemeyen yağlanmalara sahip olan kişilerde mevcut olan fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda iyi bir şekil kazandırılması amacı ile uygulanan bir cerrahi yöntem olan liposuction halk arasında yağ aldırma olarak bilinir.  Liposuction fiyatları uygulamanın yapılacak olduğu bölgeye bağlı olarak farklılık gösterir. Bu operasyon genel anestezi altında uygulanmaktadır ve hekimin uygun görmüş olduğu yönteme göre hastalar hekimlerinden ya da hastanelerinden liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgiyi alabilir. 

Karın Germe Ameliyatı Nedir? 

Abdominoplasti adı ile de bilinen karın germe ameliyatı bir tür estetik cerrahi operasyondur. Karın ve göbek bölgesi estetiği alanlarında uygulanan operasyon çeşitleri içinde en etkili olan uygulamalardan biridir.

Özellikle gebelik döneminden sonra karın bölgesindeki deri ve kaslar tam anlamı ile eski formuna dönmez. Bu nedenle karın bölgesini germek ve toparlamak amacı ile karın germe ameliyatı yöntemine başvurulur. Bu işlemi yaptıracak kişilerin karın germe fiyatları konusunda kapsamlı bir araştırma yaptırması ve tercihini ona göre vermesi gerekir.

BENZER YAZILAR  Isırgan Otu Faydaları

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Karın germe operasyonu sıklıkla doğum yapmış veya aşırı kilo verme sonrasında karnında sarkıklık ve gevşeme oluşmuş kişilere uygulanabilir. Karın germe ameliyatı ile karın derisindeki gevşeme çatlama sarkma buruşma gibi deformasyonlar düzeltilir ve karın bölgesi şekillendirilir.

Karın bölgesinde yağlanma olan doğum yapmamış genç kadınlarda genel olarak deri elastikiyeti de normal olduğundan dolayı estetik karın germe operasyonuna gerek olmadan karın bölgesine uygulanacak bulan liposuction yöntemi ile problem rahat bir şekilde çözülebilir.

Ancak çoğu kadının sorunu bu kadar hafif olmadığı için böyle bir şansa sahip değildir. Karın germe estetiği operasyonu düşünen adayların büyük bir kısmı doğum yapmış olan kadınlardır.

Doğum yapmamış olduğu halde fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak karın sarkması meydana gelmiş olan kadınlar ve yine aşırı kilo verme neticesinde göbeği sarkmış olan erkeklere için de bu operasyonu uygulamak mümkündür. Karın germe fiyatları operasyonun türüne ve süresine bağlı olarak farklılık gösterir. 

Karın Germe Fiyatları  Karın germe operasyonuna başvuran her hasta için uygulanacak olan karın germe yöntemi farklıdır ve karın germe fiyatları bu yönteme göre farklılık gösterir. Karın germe operasyonu tam teşekküllü bir hastane ortamında genel anestezi altında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Karın germe fiyatları ile ilgili hastalar detaylı bilgiyi uygulamanın yapılacak olduğu hastaneden ya da hekimlerinden öğrenebilirler. 

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir