Lustral 50 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?


1

Tıp dünyasının ve teknolojinin gelişmesiyle hastalıkların tedavileri de gelişmiş olmaktadır. bir çok hastalığın tedavisi ilaçlar sayesinde mümkün olabilmektedir. Sadece fiziksel rahatsızlıkların değil ruhsal ve sinirsel hastalıkların tedavisinde ilaçlar sayesinde mümkün hale gelmiştir. Lustral gibi sinir ve ruh sağlığı rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar insanların zihinlerinde Lustral ne işe yarar? Lustral nedir? Gibi sorular oluşabilmektedir.

lustral 50 mg nedir ne ise yarar nasil kullanilir optimized
lustral 50 mg nedir? ne i̇şe yarar? 2

Bu tür sorulara yanıt verebilmek için ilaçlar hakkında araştırmalar yapılmalıdır. İnsanların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmamaları kullandıkları ilaçların ne işe yaradığını, yarlarını ve zararlarını bilmemelerine sebep olabilmektedir. Lustral ilacı Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları doktorlarının sıkça tedavi yöntemlerinde kullandıkları ilaçlar arasında yer almaktadır.

Lustral 50 Mg Nedir?

Lustral 50 mg ilacı ruh ve sinir hastalıklarının reçete etmiş olduğu bir ilaç olmaktadır. Bir çok rahatsızlıkta kullanılan ilacın etken maddesi sertralin maddesi olmaktadır. bu madde Lustral mudaili ilaçlarda ve bir çok tedavide de kullanılmaktadır. Lustral ilacının genel olarak kullanıldığı rahatsızlıklar bilinir ise lustral 50 mg nedir? Sorusunun cevabı yanıtlanmış olmaktadır. Lustral 50 mg ilacının kullanıldığı gene rahatsızlıklar şu şekilde yer almaktadır.

 • Depresyon tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Obsesif, kompülsif bozukluğun tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Travmadan kaynaklı stres bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Genellikle ruhsal ve zihinsel problemler yaşayan hastalara reçete edilebilmektedir.
BENZER YAZILAR  Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

Lustral 50 Mg Nasıl Kullanılır?

Lustral 50 mg ilacı reçeteli ilaçlar arasında yer almaktadır. Lustral 50 mg reçeteli bir ilaç olduğu için ruh sağlığı ve sinir hastalıkları doktoru reçetesi ile alınmalıdır. Lustral 50 mg reçetesiz satılmamaktadır. İlacın içerisinde yer alan prospektüs kesinlikle okunmalıdır. Kesinlikle doktora başvurulmadan kullanılmamalıdır. İlacı eczanelerden reçete ile temin edebilirsiniz.  İlacın kullanım talimatlarını doktorunuzdan ve eczacınızdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.  Lustral 50 mg nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını  ilaç prospektüsünü detaylı bir şekilde okuyarak da öğrenebilirsiniz.

Lustral 50 Mg Fiyatı 2020-2021

Türkiye’de ilaç fiyatlarını belirleyen bir çok etmen bulunmaktadır. bu ana etmenlerden en önemlisi Sağlık Bakanlığı olmaktadır. ilaçlara gelen ekonomik zamlar dönem içerisinde ilaç fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebebiyet verebilmektedir. Lustral 50 mg ilacı reçeteli bir ilaç olduğu için ilacı alırken reçetenizden kaynaklanan ilaçlarda fiyatı etkileyebilmektedir. Genel olarak Lustral 50 mg 28 tablet fiyatı 28 TL olmaktadır. Bu fiyat Lustral 50 mg 2020 yılındaki reçeteli satış  fiyatı olmaktadır. ilacın 2021 yılı fiyatı net olarak belirli olmamaktadır.

BENZER YAZILAR  Reiter Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Lustral 50 Mg Yan Etkileri?

İlaçların kişiler üzerinde oluşturabileceği yan etkiler bulunabilmektedir. Yan etki bir ilacın oluşturabileceği olumsuz reaksiyonlar olmaktadır. Bir kişinin bir ilaca alerjisi var ise vücudu bu duruma reaksiyon gösterebilmektedir. Bir çok ilacın olası yan etkileri bulunabilmektedir. ilacın yan etkileri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı ilaçlar farklı yan etkiler gösterebilmektedir. Lustral 50 MG yan etkileri genel olarak şu şekilde olmaktadır.

 • Yorgunluk hissi
 • Kilo kaybı yada aşırı kilo alımı
 • Baş dönmesi
 • Nefes almada güçlük
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrıları
 • Oluşabilecek alerjik reaksiyonlar
 • Halsizlik
 • Hafıza kaybı
 • Belirli aralıklar ile durmayan kanamalar

Bu yan etkilerden herhangi biri gözükürse ve bu yan etkiler dışında her hangi bir reaksiyon gözlemlenir ise acil olarak doktora başvurulmalıdır.

Lustral 50 Mg Prospektüs

Her ilacın prospektüsü bulunmak zorundadır. Prospektüs bir ilacın kimliği olmaktadır. ilacın prospektüsünde Kullanım şekli, yan etkileri, ana etken maddesi gibi ilaç hakkında olması gereken tüm bilgiler yer almaktadır. herhangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okumalı ve o ilaç hakkında mutlaka doktorunuzdan bilgi almalısınız.

BENZER YAZILAR  Yosun Sabunu Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar? Kullanımı

Lustras 50 Mg kullananlar

Ruh sağlığı ve sinir hastalıkları doktorlarının sıklıkla reçete etmiş olduğu ilaçlardan birisi olan Lustral 50 mg ilacı genellikle doktorlar tarafından olumlu yorumlar almaktadır. Lustral 50 mg kullananlar ilaç hakkında genellikle olumlu yorumlar yapmaktadırlar.  Genellikle kişiler üzerinde olumlu etkiler bıraktığı bilinmektedir.

Lustral 50 Mg Ne Zaman Etki Eder?

Her ilacın kullanım şekli farklı olmaktadır. bir çok ilaç kullanıldıktan 2 saat sonra kadar kana karışarak etkisini göstermeye başlamaktadır. İlacın etkisini gösterim süresi ilacın doğru kullanımına da bağlı olabilmektedir. Aç yada tok karnına kullanımı gibi materyaller ilacın etki etme süresini etkileyebilmektedir. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Cok iyi anlatmissiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir