Arveles 25 Mg nedir? Ne İçin Kullanılır?

Arveles 25 Mg nedir? Ne İçin Kullanılır? sorusunun cevabı genel olarak gün içerisinde yapılan aktiviteler sonucunda fiziki rahatsızlanmalar geçiren insanlar tarafından merak ediliyor.  Bu ağrıları geçirebilmek için ağrı kesiciler en kullanışlı ve pratik ilaçlardır. Burada dikkat edilmesi gereken husus: İlaçları mutlaka doktor önerisiyle kullanılması. Doktor önerisi dışında kullanılan ilaçların ciddi yan etkilere sebep olabileceği bilinmeli. Akraba, eş, dost gibi insanların önerisi sonucunda ilaç kullanmamaya dikkat etmenizdir.

arveles 25 mg nedir nasil kullanilirPin
Arveles 25 Mg nedir? Ne İçin Kullanılır?

Arveles 25 Mg Ne İçin Kullanılır?

Arveles ağrı kesici ilaç gurubunda yer alan ve doktorların en sık yazdığı ilaçlardan bir tanesidir. Arveles 25 mg ilacının ana etken maddesi Dexketoprofen olmaktadır. çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılan bu madde yaygın olarak ağrı kesici ilaçlar grubunun üretiminde kullanılmaktadır. Arveles 25 mg ilacının iyi geldiği rahatsızlıklardan bir kaçı şu şekilde yer alabilmektedir. 

 • Kas ve iskelet ağrıları
 • Diş ağrıları
 • Adet sancılarının oluşturduğu kasık ağrıları
 • Ve gribal enfeksiyonların oluşturabileceği ağrılar
BENZER YAZILAR  Evde ve İşletmelerde Satem Mobil Sağlık Hizmetleri

Gibi ağrılara iyi gelebilmektedir. Arveles 25 Mg Nedir? Ne İçin Kullanılır? sorusunun cevabı kısaca bu şekilde olmaktadır.

Arveles 25 Mg Yan Etkileri

Genellikle bir çok ilacın yan etkisi bulunabilmektedir. Bu yan etkiler ilacın ana maddesine ilacı kullanan kişinin ilaca olan hassasiyetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle ağrı kesici grubunda bulunan ilaçların insanlar üzerinde pek fazla yan etki gösterdiği görülmemektedir. Fakat her ilacın oluşturabileceği yan etkiler olabilmektedir. Arveles 25 mg yan etkileri genel olarak şu şekilde olmaktadır.

Arveles ampul ilacının oluşturabileceği yan etkiler enjeksiyon bölgesinde ağrı, morarma ve iltihaplanma olabilmektedir.

Arveles 25 mg tabletin oluşturabileceği genel yan etkiler şu şekilde olmaktadır.

 • Kusma veya mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • Hazımsızlık
 • İshal

Yaygın olmayan ve nadir görülen yan etkileri şu şekilde olmaktadır.

 • Baş dönmesi ve sersemlik hali olabilmektedir.
 • Uyuklama ve uyku düzensizliği
 • Baş ağrısı ve vücut ağrısı

Gibi yan etkiler nadiren görülebilmektedir. Bu yan etkilerden her hangi birisi reaksiyon gösterir ise acil doktoruna başvurulmalıdır.

https://fitveform.com/aferin-forte-ne-ise-yarar/

Arveles 25 Mg Prospektüs

Her ilacın prospektüsü bulunmak zorundadır. Prospektüs ilaç hakkında bilgi veren en önemli belgedir. ilacın prospektüsünde ilacın nasıl kullanılacağı, yan etkileri, ilacın içeriği gibi bir çok önemli madde yer alır. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka ilacın prospektüsünü okumalı ve ilaç hakkında bilgi almalısınız. Herhangi bir ilaç hakkında ilacı reçete eden doktor ve ilacı temin edebileceğiniz eczacınızdan da bilgi alabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Safran Sabunu Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar? Kullanımı

Arveles 25 Mg Fiyat 2020-2021

İlaç fiyatlarını belirleyen bir çok etmen bulunmaktadır. Bu etmenler arasında en büyük olanı Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı olmaktadır.  Fakat sağlık bakanlığı dışında ilaçların fiyatlarının değişiklik gösterebilmesini sağlayan farklı faktörlerde vardır.  Bu faktörlerden birisi de sağlık alanındaki ekonomik değişimler olabilmektedir. Genel olarak Arveles 25 mg 20 tablet ilacının 2020 yılındaki fiyatı 14,00 TL olmaktadır. 2021 yılında ekonomik değişiklikler olabileceği için ilacın 2021 yılındaki fiyatı değişiklik gösterebilecektir.

Arveles 25 Mg Hamilelik

Hamilelik kadınların en hassas olduğu dönemler arasında yer almaktadır. Hamilelik döneminde kadınların bağışıklık sistemleri zayıf olduğundan kaynaklı hastalıklara daha açıktır.  Bu nedenle ilaç kullanımı hastalıklar kadar riskli olabilmektedir. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılan ilaçlar bebeğe ve anne adayına zarar verebilmektedir. İlaç kullanma durumunda kalırsanız mutlaka doktorunuza danışmalı ve hamileliğinizin son 3 ayında Arveles 25 mg kesinlikle kullanmamalısınız. Hamileliğin son 3 ayında ve emzirme döneminde Arveles kullanımı bebekte böbrek rahatsızlıklarına sebebiyet verebilmektedir. Her hangi bir ilaç kullanımından önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

BENZER YAZILAR  Lösemi Belirtileri Nelerdir? Lösemi Tedavisi

Arveles 25 Mg Muadili

Bir çok ilacın muadili bulunabilmektedir her ilacın insan üzerindeki etkisi farklı olabilmektedir. Eğer bir ilaç bir kişi üzerinde olumlu bir etki yaratmıyor ise kişi başka bir ilacı tercih edebilmektedir. Muadil kelimesi eş değer anlamına gelmektedir. İki farklı ilacın ana etken maddeleri aynı ise o ilaçlar muadil olmaktadır. Arveles 25 mg muadili ilaçlar şu şekilde olmaktadır.

Yorum yapın

1