İnsanların gün içerisinde yaptıkları aktiviteler fiziki rahatsızlanmalara sebep olabilmektedir. Bu fiziki rahatsızlıkları geçirebilmek için sıklıkla Arveles   25 mg nedir? gibi sorular sormaktadırlar.  Bu ağrıları geçirebilmek için ağrı kesiciler en kullanışlı ve pratik ilaçlar olmaktadırlar. Ağrı kesiciler vücudun her hangi bir yerinde bulunan dış etmenlerden kaynaklı yada iç etmenlerden kaynaklı olan her türlü ağrıyı geçirebilmektedirler.

arveles 25 mg nedir nasil kullanilir optimized

Arveles   25 mg ilacı da ağrı kesici ilaçlar gurubunda yer alan ilaçlar arasında yer almaktadır. bu tür rahatsızlıklarda genellikle insanlar ilaçların hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini öğrenebilmek adına Arveles   25 mg ne için kullanılır? Gibi sormaktadır. Bu tür sorular yanıtlandırılarak insanların bilgilendirilmesi çok önemli olmaktadır. çünkü bilinçsiz ilaç kullanımı çeşitli tehlikelere sebebiyet verebilmektedir

Arveles   25 Mg Ne İçin Kullanılır?

Arveles   ağrı kesici ilaç gurubunda yer alan ve doktorların en sık reçete ermiş olduğu ilaçlar arasında yer alan ilaçlardan bir tanesi olmaktadır Arveles  25 mg25 mg ilacının ana etken maddesi deksketoprofen olmaktadır. çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılan bu madde yaygın olarak ağrı kesici ilaçlar grubunun üretiminde kullanılmaktadır. Arveles  25 mg25 mg ilacının iyi geldiği rahatsızlıklardan bir kaçı şu şekilde yer alabilmektedir. 

 • Kas ve iskelet ağrıları
 • Diş ağrıları
 • Adet sancılarının oluşturduğu kasık ağrıları
 • Ve gribal enfeksiyonların oluşturabileceği ağrılar

Gibi ağrılara iyi gelebilmektedir. Arveles 25 mg ne için kullanılır? sorusunun cevabı kısaca bu şekilde olmaktadır.

Arveles   25 Mg Yan Etkileri

Genellikle bir çok ilacın yan etkisi bulunabilmektedir. Bu yan etkiler ilacın ana maddesine ilacı kullanan kişinin ilaca olan hassasiyetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle ağrı kesici grubunda bulunan ilaçların insanlar üzerinde pek fazla yan etki gösterdiği görülmemektedir. Fakat her ilacın oluşturabileceği yan etkiler olabilmektedir. Arveles   25 mg yan etkileri genel olarak şu şekilde olmaktadır.

 • Arveles   ampul ilacının oluşturabileceği yan etkiler enjeksiyon bölgesinde ağrı, morarma ve iltihaplanma olabilmektedir.
Benzer Gönderiler  Veet Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

-Arveles   25 mg tabletin oluşturabileceği genel yan etkiler şu şekilde olmaktadır.

-Yaygın olmayan ve nadir görülen yan etkileri şu şekilde olmaktadır.

 • Baş dönmesi ve sersemlik hali olabilmektedir.
 • Uyuklama ve uyku düzensizliği
 • Baş ağrısı ve vücut ağrısı

Gibi yan etkiler nadiren görülebilmektedir. Bu yan etkilerden her hangi birisi reaksiyon gösterir ise acil doktoruna başvurulmalıdır.

Arveles   25 Mg Prospektüs

Her ilacın prospektüsü bulunmak zorundadır. Prospektüs ilaç hakkında bilgi veren en önemli belge olmaktadır. ilacın prospektüsünde ilacın nasıl kullanılacağı, yan etkileri, ilacın içeriği gibi bir çok önemli madde yer almaktadır. her hangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka ilacın prospektüsünü okumalı ve ilaç hakkında bilgi almalısınız. Her hangi bir ilaç hakkında ilacı reçete eden doktor ve ilacı temin edebileceğiniz eczacınızdan da bilgi alabilirsiniz.

Arveles   25 Mg Fiyat 2020-2021

İlaç fiyatlarını belirleyen bir çok etmen bulunmaktadır bu etmenler en büyük olanı Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı olmaktadır.  Fakat sağlık bakanlığı dışında ilaçların fiyatlarının değişiklik gösterebilmesini sağlayan farklı faktörlerde bulunmaktadır.  Bu faktörlerden biriside sağlık alanındaki ekonomik değişimler olabilmektedir. Genel olarak Arveles   25 mg 20 tablet ilacının 2020 yılındaki fiyatı 14,00 TL olmaktadır. 2021 yılında ekonomik değişiklikler olabileceği için ilacın 2021 yılındaki fiyatı değişiklik gösterebilecektir.

Arveles   25 Mg Hamilelik

Hamilelik kadınların en hassas olduğu dönemler arasında yer almaktadır. hamilelik döneminde kadınların bağışıklık sistemleri hastalıklara çok daha açık olmaktadır.  Bu nedenle ilaç kullanımı hastalıklar kadar riskli olabilmektedir.  Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılan ilaçlar bebeğe ve anne adayına zarar verebilmektedir. İlaç kullanma durumunda kalırsanız mutlaka doktorunuza danışmalı ve hamileliğinizin son 3 ayında Arveles   25 mg kesinlikle kullanılmamalıdır. Hamileliğin son 3 ayında ve emzirme döneminde Arveles  kullanımı bebekte böbrek rahatsızlıklarına sebebiyet verebilmektedir. Her hangi bir ilaç kullanımından önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Benzer Gönderiler  Elektra Plus Jel Nedir? Ne işe Yarar?

Arveles  25 Mg Muadili

Bir çok ilacın muadili bulunabilmektedir her ilacın insan üzerindeki etkisi farklı olabilmektedir. Eğer bir ilaç bir kişi üzerinde olumlu bir etki yaratmıyor ise kişi başka bir ilacı tercih edebilmektedir. Muadil kelimesi eş değer anlamına gelmektedir. İki farklı ilacın ana etken maddeleri aynı ise o ilaçlar muadil olmaktadır. Arveles   25 mg muadili ilaçlar şu şekilde olmaktadır.

 • Darkin 25 mg
 • Deksalgin
 • Dex-forte 50 mg
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 7 Average: 4.1]

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları