Redekain kremin içerisinde yer alan etken madde Lidokain hidroklorür maddesi olmaktadır. Redekain pomad bölgesel anestezi ve kaşıntının giderilmesi için kullanılan bir ilaç olmaktadır. Aynı zamanda Redekain krem deri üzerinde yer alan yıpranma tahriş ve yanıklardan kaynaklanan ağrı ve kaşıntıların giderilmesinde kullanılabilmektedir.  Sıklıkla sorulan Redekain krem ne işe yarar sorusuna verilebilecek en net yanıt bu şekilde yer almaktadır.

redekain krem nedir ne Ise yarar optimized
redekain krem nedir ne Ise yarar

Redekain Krem Yan Etkileri

İnsan vücudu ilaçlara içerisinde yer alan kimyasal maddelerden kaynaklı olarak tepki verebilmektedir. İlaçların insan vücudunda oluşturmuş olduğu bu olumsuz yan etkilere verilen isim yan etki olmaktadır. Her ilacın insan vücudu üzerinde oluşturabileceği yan etki farklılık gösterebilmektedir. Redekain pomad yan etkileri genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

  • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi yan etkiler Redekain pomadın alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gelişen yan etkileri olmaktadır. Alerjik yan etkilerden her hangi bir tanesi gerçekleşir ise ilacın kullanımı kesilerek acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir. Aksi takdirde ilacın kullanımı zararlı olabilmektedir.
  • Uygulanan bölgede tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü gibi yan etkiler Redekain pomad ilacının yangın olarak gözlemlenen yan etkileri arasında yer almaktadır. Yan etkiler gözlemlendiği takdirde doktora başvurulması gerekmektedir.

Redekain Krem Muadili

Etken maddesi farklı olan fakat aynı hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlara muadil ilaç denilmektedir. Muadil ilaçların etken maddeleri aynı insan bedeni üzerindeki yan etkileri farklılık gösterebilmektedir. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir. Redekain krem muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

  • ANESTOL %5 30.GR pomad
  • LOKALEN 50 mg 30 gr pomad
  • KSILIDIN 30 gr pomad
Benzer Gönderiler  Böbrek Kanseri Tedavisi

Redekain Krem Fiyat

İlaç fiyatlarını ilacın üretici firmasının belirlemiş olduğu fiyat aralığına göre belirlenmektedir. Fakat ilaçların fiyatları ilacın reçeteli alımlarında da farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenden dolayı ilaç fiyatları reçeteli alımlarda ya da reçetesiz alımlarda farklılık gösterebilmektedir. Redekain krem fiyatı 5,81 TL olmaktadır. Bu fiyat ilacın belirlenen perakende satış fiyatı olmaktadır.

Redekain krem Kaç Dakikada Etki Eder?

 Redekain krem kaç dakikada etki eder sorusu en çok sorulan sorular arasında yer alabilmektedir. Bunun nedeni ise Redekain kremin içerisinde yer alan güçlü etken madde olmaktadır. Redekain pomad uygulanacak bölgeye sürüldükten sonra yaklaşık olarak 3, 4 dakika sonra etkisini göstermeye başlayabilmektedir. Bu neden ile en çok tercih edilen kremler arasında yer almaktadır.

Redekain Krem Nereye Sürülür?

Redekain krem kas gevşetici ve ağrıkesici özelliğe sahip olduğu için bir Çok insan Redekain krem nereye sürülür, Redekain krem vajinaya sürülür mü gibi sorular sorabilmektedir. Redekain kremin içerisinde yer alan güçlü etken madde ağrıları geçirebildiği için insan cildinde yer alan birçok bölgeye uygulanabilmektedir. Bu bölgelerin içerisine makat bölgesi de dâhil olmaktadır. Fakat vajina bölgesi kadın bedeninde yer alan en hassas dokuya sahip olduğu için Redekain kremin kesinlikle vajina bölgesine uygulanmaması gerekmektedir.

Redekain Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelik döneminde ilaç kullanımı kadınlar için ve bebek için çok tehlikeli bir durum olabilmektedir. Hamilelik döneminde kullanılan ilaçlar kan ya da süt aracılığı ile bebeğe geçerek zarar verebilmektedir. Bu neden ile bazı ilaçların hamilelik döneminde kullanılmaması gerekmektedir. Hamilelik ya da emzirme döneminde bulunan bir kadının mutlaka ilaç kullanmadan önce alanında uzman olan doktora danışması gerekmektedir.  Redekain hamilelik döneminde kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gereken ilaçlar arasında yer almaktadır.

Benzer Gönderiler  Mide Şişkinliği Neden Oluyor?

Redekain Krem Basura İyi Gelir Mi?

Redekain krem basura iyi gelir mi sorusu Redekain krem hakkında en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise Redekain kremin makat bölgesinde kullanılabilen bir ilaç olmasıdır. Fakat Redakain kremin basura iyi gelip gelmemesi ile ilgili detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. İlaç hakkında detaylı bilgi alabilmek için alanında uzaman bir doktora başvurulması önerilmektedir.

Redekain Krem Kullananlar

Redekain krem kullananlar genellikle ilaç hakkında olumlu yorumlar yapmaktadırlar bunun nedeni ise ilacın yaygın olarak birçok hastalığın tedavisinde kullanılması olmasıdır. İlaç kendi alanında en etkili ilaçlar arasında yer almaktadır. Doktorların en çok reçete etmiş olduğu ilaçlar arasında yer almaktadır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 2 Average: 3]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları