Dartos Kası Egzersizi Nasıl Yapılır? Programı, Uygulama


0

Dartos kası egzersizi yapılışı farklı birçok yönteme bağlıdır. Dartos kası, testislere ait bir kastır. Çizgisiz yani düz bir kastır. Genellikle halk arasında penis kas ve damarlarını büyütmek ve güçlendirmek olarak bilinmektedir. Birçok insan penis kaslarının büyütmek için farklı yollara başvurmaktadır. Bu yollardan en çok bilinen ve uygulanan yöntem ise egzersizler yapmaktır. Farklı egzersizler olduğu gibi her egzersizin farklı şekillerde uygulanma tekniği de bulunmaktadır.

Dartos Kası Egzersizi Nedir?

Dartos kası egzersizi ile penis kaslarını büyütmek mümkündür. Dartos aslında penis kası değil testislerde bulunan bir kastır. Testislerin tamamen alt kısmında bulunan bir kastır. Bu kaslar soğuk havalarda vücuda yapışarak korunmayı sağlamaktadır. Sıcak havalarda ise gevşeyerek vücutta esnek bir hale gelmektedir.

Cinsel aktiviteyi artırmak için erkekler penislerini büyütmek istemektedirler. Dartos kaslarının harekete geçirilmesiyle penislerin büyütülebileceğine inanılmaktadır. Araştırmalar bunun için kesin ve net bir bilgi vermese de egzersizleri yapıp olumlu sonuç alan insanlar bulunmaktadır.

BENZER YAZILAR  Zayıflamada Etkili Yoga Hareketleri

Dartos Kası Egzersizi Yapılışı

Dartos kası egzersizi yapmak normal kasları geliştirmek için yapılan egzersizlerden farklıdır. Öncelikle dartos kası düz bir kastır. Düz kasları harekete geçirmek ve yönlendirmek oldukça zordur. Erkeklerin bu egzersizleri yapmak istemelerinin nedenleri penislerini kalınlaştırmak istemeleridir. Dartos kasları dış etkenlere bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Testisler sıcak ve soğuk havalara karşı farklı reaksiyonlar gösterebilmektedir.

Sıcak havalarda gevşeyen testisler penislerin düzleşmesine ve gevşemesine neden olmaktadır. Soğuk havalarda ise testislerde bulunan bütün kaslar büzüşerek vücuda yapışır hale gelmektedir. Özellikle mevsimsel değişimlerden dolayı erkekler penislerini kontrol etmek istemektedirler.

Dartos Kası Egzersizi Programı

dartos kası
dartos kası

Penis büyütme egzersizi farklı birçok yönteme ve programa göre değişmektedir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

 • Sıcak havlu ile kompres uygulamak
 • Esneme ve germe çalışmaları yapmak
 • Gelişim ve kan dolaşımı hareketlerini yapmak
 • Sağma tekniği uygulamak
 • Penis bölgesinde bulunan kasları iyi tanımak
 • PC kasını geliştirmek
 • Masaj ve soğutma yapmak
 • Egzersiz programı hazırlamak ve programa uymak

Penis büyütme egzersizleri evde herkesin yapabileceği hareketlerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak penis büyütme ameliyatı geçirenler de bulunmaktadır. Penis büyütme egzersizleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Öncelikle yetişkin bireylerin bu egzersizleri uygulaması gerekmektedir.
 • Penis inik haldeyken baş kısmından tutup vücuttan ileriye doğru çekilebilir. 1 dakika boyunca gergin bekletilen penis sağa, sola, yukarı ve aşağıya doğru hareket ettirilmelidir. Bu yöntemi yaparken ereksiyon halinde olunmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Kayganlaştırıcı kullanarak uygulanan sıkma yöntemi ise penis yarı kalkmışken yapılmaktadır. Kayganlaştırıcı yardımıyla penisin bütün bölgelerine masaj hareketleri uygulamak gerekmektedir. Bu işlem her bölge için yaklaşık 4 saniye sürmelidir.
BENZER YAZILAR  French Press Hareketi Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? Faydaları

Bu yöntemlerden genel olarak herkes memnun kalmaktadır. Ancak memnun kalmayanlar ameliyata başvurabilirler. Penis ameliyatı yapılırken lokal anestezi uygulanmaktadır. Ameliyat esnasında penisin bağları gevşetilmektedir. Bu sayede penisin görünmeyen kısımları meydana çıkmaktadır. Herkeste farklı olarak sonuç veren bu ameliyatla 1 ve 4 santimetre arasında uzama gerçekleşmektedir.  

Dartos Kası Egzersizi Yararları

Penis büyütme egzersizinin yararları sadece penisin büyümesi konusunda etkili değildir. Bu egzersizler aynı zamanda erken boşalma ve sertleşme gibi problemlerin de çözülmesinde etkili olmaktadır. Egzersizleri uygulayan insanların genel olarak memnun kaldığı araştırma sonuçlarında ortaya çıkmıştır.

Dartos kası peniste bulunan hücreleri uyarabilen bir kastır. Dolayısıyla egzersizler aynı zamanda hücrelerin yenilenmesini ve ölü hücrelerin de etkisiz hale gelmesini sağlamaktadır. Bu durum penisin aktivasyonunu artırmaktadır. Aynı zamanda penisin hem uzamasını hem de kalınlaşmasını sağlamaktadır.

Dartos Kası Egzersizi Zararları

Penis büyütme egzersizinin zararları araştırmalara göre bulunmamaktadır. Herhangi bir yan etkisi ya da zararı olmamasına rağmen evde uygulanan yöntemlerin pek fazla işe yaramadığı gözlemlenmiştir. Evde uygulanan penis büyütme egzersizlerinin kalıcılığı bulunmamaktadır. En doğru şekilde en doğru zamanlarda uygulansa bile egzersizler etkisini kısa süre göstermektedir.

BENZER YAZILAR  İp Atlamak Hangi Kasları Çalıştırır, Ne İşe Yarar? Faydaları

Egzersizlerle uğraşmak istemeyen ve penis kasları hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar genellikle ameliyata başvurmaktadırlar. Dartos kası ve penis bölgesinde bulunan kaslar ameliyat esnasında herhangi bir zarara ya da değişime uğramamaktadır. Sadece penisteki bağlar gevşetilerek penise yeni bir boyut kazandırılmaktadır. Bu yöntem en kalıcı yöntemdir. Bu yöntemin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Basit bir operasyondur ve penise ve vücudun farklı bölgelerine zarar vermemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir