Ecopirin Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi ilaç teknolojisinin ve sağlık sektörünü de gelişmesinde en büyük rol oynayan faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Bazı hastalıklar önemsenmeyecek kadar küçük ve tedavisi kolay olsa da bazı hastalıkların tedavisi çok önemli ve uzun zaman alabilmektedir. Hastalıklar insanların gündelik işlerini yapabilmelerini engelleyebilen faktörler olabilmektedir.

ecopirin nedir ne icin optimizedPin
ecopirin nedir? ne i̇çin kullanılır? 3

Kalp hastalıkları günlük yaşamı etkileyen en büyük hastalıklar arasında yer alabilmektedir. Kalp hastalıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılıklarda insanların kalp hastalıklarının birçoğunda kullanılan Ecopirin nedir? Ne için kullanılır? Gibi sorular sormalarına sebebiyet verebilmektedir. Bu tür soruların sorulma sebebi insanlar hastalandıklarında tedavi yönteminde kullanılan ilaç hakkında bilgi sahibi olmak istemeleri olmaktadır. İnsanların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmaları çok önemli bir faktör olmaktadır. Çünkü ilaçlarını kullanmadıklarında oluşabilecek reaksiyonların neler olduğu ilaçları araştırarak öğrenebilirler.

Ecopirin nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt genel kalp rahatsızlıklarında kullanılan bir kan sulandırıcı ilaç olduğunu söylemek olmaktadır. Etkin Maddesi: Asetilsalisilik Asit

BENZER YAZILAR  Yüksek Tansiyonun Neden Olduğu Hastalıklar Hangileridir?

Ecopirin Faydaları

Ecopirin ne için kullanılır? Denildiğine ilk verilecek cevap kan sulandırıcı özelliği bulunduğu için yaygın olarak kalp rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır denilebilmektedir. Ecopirin ilacı kalbinden rahatsızlığı olan insanlar için en önemli faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Ecopirin faydaları genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Kalp ameliyatlarından sonra kanın kalp çevresinde pıhtılaşmasını önlemek amacı ile kullanılmaktadır.
 • Çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilecek kalp damarları tıkanıklığını önlemek için kullanılmaktadır.
 • Felce ve inmelere sebebiyet verebilecek rahatsızlıkların önlenmesinde kullanılmaktadır.
 • Bazı göğüs hastalıklarında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Ecopirin Yan Etkileri

İlaçların insanlar üzerinde faydaları olabildiği gibi oluşturabileceği zararlarda bulunabilmektedir. Bir ilacın oluşturabileceği zararlara genel olarak yan etki denilmektedir. Her ilacın kişilerdeki etkisi farklılık gösterebilmektedir.  İlaçların yan etkileri her ilaçtan ilaca da farklılık gösterebilmektedir. Ecopirin yan etkileri en az görülen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır bunun sebebi ise Ecopirin ilacını kullanan kişilerin kalp rahatsızlığı çekmeleri olmaktadır. Yaşayabilecekleri her hangi bir rahatsızlık tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilecektir bu yüzden kullanacağınız ilaçların oluşturabileceği yan etkileri mutlaka araştırmalısınız. Ecopirin yan etkileri genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Karın ağrısı
 • Yüz bölgesinde, boğazlarda ve dilde şişlik
 • Nefes almada güçlük
 • Mide yanması karın ağrısına eşlik eden ishal
 • Mide bulantısı
 • İlacın içerisinde yer alan maddelere karşı alerjiniz var ise alerjik reaksiyonlar gözlemlenebilmektedir.
BENZER YAZILAR  C Vitamini Sivilce Yapar Mı Yoksa Sivilceyi İyileştirir mi?

Gibi durumlar Ecopirin ilacının yaygın olarak gözlemlenebilen yan etkileri olmaktadır. Bu yan etkilerden herhangi biri gözlemlenir ise acil bir şekilde doktora başvurulmalıdır.

Ecopirin Muadili

İlaçların muadilleri olabilmektedir. Neredeyse her ilacın muadili olabilmektedir. Muadil kelimesi aynı anlamına gelmektedir. İlaçların ana etken maddeleri bir biri ile aynı görevi görüyor ise ilaçlar birbirlerinin muadili oldukları anlamına gelmektedir. Ecopirin Muadili ilaçlarda bulunmaktadır.  Ecopirin ilacının farklı mg dozajlarıda bulunmaktadır. Sizin için en uygun ilacı doktor muayenesi sonrasın da eczanelerden temin edebilirsiniz. Ecopirin ilacının muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

 • Coraspin
 • Aspirin
 • Ataspin

Ecopirin Prospektüs

İlaçlar hakkında doktorlar ve eczacılar haricinde ilacın prospektüsünden de bilgi alabilirsiniz. Prospektüs ilaç hakkında detaylı bilgiyi içeren kâğıt olmaktadır. Her ilacın içerisinde mutlaka prospektüsü yer almalıdır. Ecopirin prospektüsün de ilacın olası yan etkileri, ilacı kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar, ilacın ham maddesi, nasıl kullanılması gerektiği gibi bilgiler yer almaktadır. İçerisinde prospektüsü yer almayan ilaçlar hakkında ilacı temin ettiğiniz yerden mutlaka bilgi almalısınız. Ve her hangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okumalısınız. 

BENZER YAZILAR  Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi?

Ecopirin Fiyat 2021

Genel olarak ilaç fiyatlarını belirleyen birçok etmen bulunmaktadır. İlaçları satın alırken reçeteli ya da reçetesiz satın alına bilirliği, ilacın reçeteli ya da reçetesiz fiyatı sağlık sigortanızın olup olmaması gibi etkenler olmaktadır.  Ecopirin reçetesiz bir şekilde eczanelerden satın alınabilmektedir. Ecopirin fiyatı 2021 yılında eczanelerde 5,00TL olmaktadır. Reçeteli bir şekilde satın alındığında fiyatı değişiklik gösterebilmektedir. 

Ecopirin Hamilelikte Kullanımı

Ecopirin ilacı hamilelik döneminin belirli dönemlerinde doktor kontrolünde kullanılabilmektedir. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce  uzman doktora ve kadın doğum uzmanına danışılmalıdır. Doktor kontrolü dışında kullanılan ilaçlar hem anneye hem de bebeğe zarar verebilmektedir. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilmektedir. 

Yorum yapın

1