İsveç Şurubu ile Zayıflama Gerçekleri ! En Kapsamlı Analiz

isveç şurubu

İsveç şurubu ile zayıflama incelememizde şurubun; tanımı, hazırlanışı, faydaları, zararları ve hakkında yapılmış en önemli biyokimya deneyi ile ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar inceledik.

İsveç şurubu nedir?

İsveç şurubu (swedish bitters): içeriğinde 49 farklı bitki ve bitki kökünün, alkolle karışımıdır. İsveç şurubu çok acı, eski ve geleneksel bir iksirdir.

BENZER YAZILAR  Zayıflama Kürü: Bel Bölgesinden Kilo Vereceksiniz
dr philippus.
DR Philippus.

İsveç şurubunun ortaya çıkışı ve tarihi

Günümüzde kilo vermek için kullanılan bu karışım oysa ki 15.yüzyılda farklı hastalıkların tedavisi ve sindirim sistemine olan olumlu etkisi için kullanılmıştır. İsveç iksiri adının aksine İsveçli olmayan, İsviçreli bilim insanı Dr. Philippus Paracelsus tarafından yapılmıştır. 15. yüzyılın başlarında ortaya çıkan bu karışımın üzerinde çalışmalar sürekli güncellenmiştir.

Dr. Klaus Samst ve Dr. Urban Hjärne 18.yüzyıla gelindiğinde bu tonik ile ilgili geliştirmeler ve değişiklikler yaptılar. İsveç şurubu günümüzde oldukça popüler olmuş durumda, bu popülerliği sağlayan Avustralya insanı bitki uzmanı Maria Treben’dir.

isveç şurubu nedir
isveç şurubu nedir

İsveç şurubunun içeriği

İçerik ve ham madde olarak İsveç acılarını harmanlayarak bu bitkisel toniğe ulaşılır. Zahmetli ve uzun bir süreçten geçen acı ve geleneksel 49 adet bitki karıştırılır; karışım tonik haline getirilir ve kullanılır.

İsveç şurubu geçmişte sadece alkol ile harmanlanarak hazırlanmış bir karışım olmuştur. Şurubun günümüzde alkolsüz, su bazlı olarak üretilenleri de mevcuttur. Alkolsüz olarak da isveç şurubu insanlara temin edilmektedir.

İçeriğinde bulunan bazı bitki ve bitki kökleri

 1. Mür
 2. Safran
 3. Aloe vera
 4. Carline Deve Dikeni Kökleri
 5. Ravent Kökü
 6. Senna
 7. Zedoary Kökü
 8. Sinameki Yaprakları
 9. Votka
 10. Yılan Otu

İsveç şurubu içerikleri kısmi farklılıklar gösterebilmektedir

isvec surubu faydalari 1
isveç şurubu faydaları

İsveç şurubunun faydaları

Temel kullanım amacı, akut pankreatit ve mide sularının salgılanmasına öncülük etmek ve sindirim sistemini rahatlatmaktır.

İsveç şurubu ile zayıflama

Karaciğer fonksiyonlarını uyarır ve vücuttan yağ ve kolesterol atılmasında rol oynayan karaciğerden safra salgılar ve işlevi kolaylaştırır. Sağlıklı ve işlevsel karaciğere sahip olmak, sindirimi arttırır, şişkinliği önler ve düzgün olarak besin emilimini sağlar. Tonik içerdiği ham maddelerle birlikte vücutta ki yağ ve besinlerin parçalanmasına yardımcı olur. Parçalanma hızını yükselteceği için isveç şurubu zayıflama etkisi gösterir.

İsveç şurubu kilo verdirir mi?

İsveç şurubu kilo verdirir. Şurup, kilo verme amacıyla kullanılabilir. Şurubu kullanmadan önce size yan etkisi olup olmayacağını kontrol etmeniz gerekir. Şurubu zayıflamak için bilinçsizce kullanmak sakıncalıdır.

Sindirim sistemi

Sindirim sistemine oldukça faydalıdır. Vücutta bulunun şişkinlikler, ödemler ve zararlı yağların atılmasına yardımcı olur. Toksinlerin parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlar.

Boğaz enfeksiyonları

İsveç şurubunun öğünlerden 30 dakika önce veya sonra gargara yaparak tüketilmesi durumunda boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde de rol oynar.

İsveç şurubunun içerisinde bulunan acı bitkiler enfeksiyonları yok etmeye, sesinizde oluşan problemleri gidermeye oldukça yardımcı olur.

Diş ağrıları ve apseler

İsveç iksiri zayıflama ve sindirim sistemine olan büyük katkısı haricinde oldukça fazla hastalığın, sağlık sorununun önüne geçebiliyor. Diş ağrıları ve apse problemi de bu acılarla tedavi olan hastalıklardan sadece iki tanesidir.

İsveç şurubunu pamukla ağrıyan dişin veya apse iltihabının üzerine koyarak bekletmek, ağrıdan ve apse iltihabı probleminden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Dil yaraları ve dil kabarmaları

Şurup dilimize temas ettiğinde dilimizdeki yaraların ve kabarcıkların tedavi olmasına yardımcı olur.

İsveç şurubunun olumlu etki ettiği diğer sağlık problemleri

 1. Şeker hastalığının tedavisine yardımcı olur.
 2. Şişkinlik, ödem ve gazın vücuttan atılmasını sağlar.
 3. Sindirim enzimlerinin aktif ve doğru çalışmasına olanak sağlar.
 4. Kronik mide bulantılarının tedavisinde etkilidir.
 5. Vitamin emilimine katkıda bulunur.
 6. Kan şekerini düzenler.
 7. Kabızlık probleminden kurtulmanıza yardımcı olur.
 8. Cildimizde ki sivilcelerden kurtulmamızı sağlar.
 9. Mide asidini dengeler.

İsveç şurubu kullanım tekniği ve kullanım süresi

Kullanım tekniği

Her gün 3 öğününüzden evvel bir çay kaşığı yardımıyla ağızdan alınarak kullanılır. Tonik başlı başına bir tedavi yöntemi, şurubun kilo verme ve zayıflamaya etkisi vardır.

Kullanım süresi

Bitkisel toniğin kullanım süresi ile ilgili kesin ve net bir şey söylemek doğru olmaz, ancak rutin olarak 6 ay kadar kullanıldığında etkili olacaktır. Önerilen kullanım süresi 6 aydır. Şurubun kullanımını rutin haline getirmek, kilo vermemize vücudumuzda ki fazlalık olan yağ ve karbonhidratın parçalanmasına mükemmel derecede etki eder.


İsveç şurubu biyokimya laboratuvar deneyi

Nijerya’da bulunan College of Medicine of the University of Lagos‘dan, Prof. Imaga Ngozi Awa ve Prof. Valentine Oluwaseun James, İsveç şurubunun etkilerini analiz etmek için önemli bir deney yapmışlardır. Canlı fareler üzerinde yaptıkları bu deneyde üç hafta boyunca, farelerin doku ve organlarına günde 3.5 mililitre özüt İsveç şurubu vermişlerdir. Farelerin, kanında kolesterol ve hayvansal yağ seviyesinde belirgin bir azalma olurken, yapılan enzim tahlillerinde oksijen metabolizması süperoksit dismutaz azalarak organ hasarı tehdidi ortaya çıkmıştır. Farklı oksijen türlerinin neden olduğu hasarları önleyebilen glutatyon, başlangıç seviyesine bakıldığında çok düşük bir oranda azalma yaşamıştır. Ayrıca lipid peroksidasyon seviyeleri de artış göstermiştir. Üç hafta sonunda yapılan karaciğer fonksiyon testleri ışığında farelerde belirgin bir organ hasarı yoktu, bunun yanı sıra kolesterol seviyeleri düşük ve yağ yakımı sağlanmıştı.[efn_note]Imaga Ngozi Awa and Valentine Oluwaseun James (2013). Analyses of the effects
of Swedish bitters on selected metabolic profiles. Int. Res. J. Pharm, 4(8). 12 Haziran 2020, http://dx.doi.org/10.7897/2230-8407.[/efn_note]


İsveç şurubunun zararı var mıdır?

İsveç şurubunun bilinen bir zararı yoktur. Ancak içeriğinde yer alan bitki ve bitki köklerine alerjisi olan kişi kullanamaz. Astım hastası olanlar ve nefes darlığı çeken kişilerinde doktora danışmadan kullanması tavsiye edilmez.


İsveç şurubu satın almak, temin etmek

İsveç şurubunu elektronik alışveriş sitelerinden veya aktarlardan temin edebilirsiniz. İsveç şurubu eczanelerde satılmamaktadır.


İsveç şurubu yorumları, genel düşünce

Şurup ile ilgili zayıflama yorumları farklılık gösterebileceği gibi şurubun pazarlamasını yapan şirketler elektronik sayfalarında kurgusal yorumlarda bulunabilirler. Dürüst ve samimi olarak şurup ile ilgili düşüncelerini paylaşmak isteyen kişilerin de yaşamları ve beslenme düzenleri İsveç şurubunun etkilerini değişken kılabilmektedir.

İsveç şurubu ile zayıflayanların yorumları şurubu denemek isteyen kişiler için bir bilimsel analiz değildir. Analizimizin sonuna gelirken sizlere ulaştırdığımız bilgiler yapılan sayısız araştırma, bilimsel deney sonuçlarının aktarımıdır. Şurup süreç ve etki düzeyi olarak her insanda farklı gözlemlenebilir. Şurup ile beraber diyet uygulamak, zayıflama sürecinizi hızlandıracaktır. Sorularınızı ve deneyimlerinizi yorum yaparak yada iletişim bölümünü kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap