Detoks Suyu Ne Kadar Süre Yapılmalı?

Detoks suyunun yapılma süresi çoğunlukla 3 gündür. Detoks yapmak için kullanılan yöntemlerin 3 ila 5 gün arasında olması ve daha uzun süreler ile detoks yapılmaması önerilir. 1 hafta ve daha fazla süre ile detoks suyu ya da diğer detoks uygulamaları yapıldığında vücudun bağışıklığı düşmektedir. Bağışıklığı düşürmemek ve vücudun genel sağlığını korumak için detoks yapma süresi uzatılmamalıdır. Detoks suyundan alınan verimin yüksek olması isteniyor ise 3 gün idealdir. Detoks suyu farklı tariflerde olabileceği gibi benzer özellikler gösteren tariflerde uygulanabilir. Bir detoks sürecinde aynı tarifin kullanılması çoğunlukla daha yararlı olmaktadır.

Detoks Suyu Sürekli İçilir Mi?

detoks-suyu-surekli-icilir-miPin
detoks suyu ne kadar süre yapılmalı? 4

Detoks suyunu sürekli içmek yerine belirli periyotlar belirlemek önemlidir. Bu periyotlar belirlenirken detoks suyu kullanma süresine göre bir rejim uygulanması önerilir. Daha çok yaz aylarında yapılan detoks uygulamaları ile hem ödem atmak hem de vücudun tuttuğu fazla suyu dengelemek gibi amaçlar söz konusudur. Bu amaçlar doğrultusunda ise detoks suyunu sürekli içmemek gerekir. Belirli bir süre boyunca detoks suyunu tükettikten sonra detoksun tamamlanması önerilir.

BENZER YAZILAR  Fit ve Sağlıklı Olmanın Lezzetli Yolu: Detoks Suyu

Detoks Suyu Günde Kaç Bardak İçilir?

Detoks suyunun günlük tüketim miktarı çoğunlukla 3 fincandır. Sabah, öğle ve akşam olarak ayrılan detoks suyunun tek bir tariften yapılıyor olması gerekir. Her fincanda tarif değiştirilmemeli ve uygulama süresi boyunca aynı tarife sadık kalınmalıdır. Detoks suyu içen kişiler, günde en fazla 3 fincan tüketim yapmalıdır. Bu miktarın ve detoks süresinin artması, yan etkiler ile karşılaşma ihtimalini de paralel olarak yükseltecektir. Bu sebep ile detoks suyunun ne kadar tüketilmesi gerektiğine dikkat edilmelidir.

Akciğer Detoksu Nedir? Nasıl Hazırlanır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Detoks Suyu Ne Zaman İçilir?

detoks-suyu-ne-zaman-icilirPin
detoks suyu ne kadar süre yapılmalı? 5

Detoks suyunu içme zamanı çoğunlukla vücudun ödem tuttuğu zamanlardır. Aylık olarak tekrarlanabileceği gibi yılda birkaç kez de detoks yapılabilmektedir. Detoks suyu ya da detoks çayı yapan kişiler, vücutlarındaki fazla su miktarını atmak için bu uygulamayı tercih ederler. Özellikle yaz aylarında detoks suyu tüketimi daha sık yapılır. Ödem atmak, vücudu tazelemek, daha sakin bir ruha sahip olmak gibi nedenlerden dolayı detoks suyu uygulanır.

BENZER YAZILAR  İsveç Şurubu ile Zayıflama Gerçekleri ! En Kapsamlı Analiz
Yorum yapın

1