Karbonatlı Su ile Kilo Verilir Mi?

Karbonatlı Su ile Kilo Verilir Mi?
0

Karbonatlı su ile kilo verdim diyenlerin sayısı her geçen artarken, doğru ve sağlıklı bir diyetin nasıl olması gerektiği de araştırılıyor. Karbonatlı su içmek vücudun pH seviyesini yükseltmesi sayesinde hem sindirimi hızlandırması hem de metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlaması nedeniyle dikkat çekmektedir. Alkali diyeti listelerinde yer verilen bu yöntem ile ortalama 1 ay gibi kısa bir sürede 4 – 6 kilo vermenin mümkün olduğu aktarılıyor.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin karbonatlı su ile kilo vermek için ne şekilde ve ne kadar süre bu kürleri uygulayacaklarını uzmana danışarak öğrenmeleri son derece önemlidir.

İçindekiler Tablosu

Zayıflamak İçin Karbonatlı Su Nasıl Yapılır?

Karbonatlı su içenlerin yorumları her ne kadar olumlu olsa da bu kür tek başına yapıldığında zayıflamanızı sağlamayacaktır. Karbonatlı suya ek olarak doğru bir kişiye uygun diyet listesinin yapılması ve buna ek olarak da egzersiz programlarının hazırlanması gerekmektedir.

Zayıflamak isteyenler için karbonatlı hazırlarken bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Karbonatlı su ile kilo vermek için şu kür uygulanabilir:

  • 1,5 litre ılık suyun içine 1 silme tatlı kaşığı karbonat eklenir.
  • İyice karıştırdıktan sonra karbonatlı su kürü hazır olacaktır.
BENZER YAZILAR  Yumurta Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Metabolizmayı hızlandırması açısından karbonatlı su faydalı özellikleri ile dikkat çeker. Ancak fazla ve bilinçsiz tüketimi bazı sorunlara da yol açabilir.

Ayrıca Fazla C Vitamini Zararları Nelerdir? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Karbonatlı Suyun Faydaları Nelerdir?

karbonatli-suyun-faydalari-nelerdir

Karbonatlı su tarifi ile zayıflamak isteyenler birçok fayda elde edecektir. İbrahim Saraçoğlu’na göre karbonatlı su tarifi ile şu faydalar elde edilebilir:

  • Mine yanması ve reflü gibi şikayetleri azaltır.
  • Ağız kokusunu temizler ve nefesi tazeler.
  • Ağızdaki zararlı bakterileri temizler.
  • Sindirimi kolaylaştırır.

Karbonatlı Su Kaç Gün İçilmelidir?

Karbonatlı su ile zayıflama yöntemlerini kullanmak isteyenler için süreler de farklılık gösterecektir. 3 ay haftada en az 5 gün tüketilmesi gerektiği ifade edilmektedir. Söz konusu tüketimde 3 – 9 kilo arasında kilo vermenin mümkün olabileceği aktarılıyor. Karbonatlı su ile kilo vermek için diyet listelerinde uygun şekilde bu kürlerin de eklenmesi fayda sağlayacaktır. Ancak tek başına kullanılması kilo vermeyi sağlamaz.

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir