Kwellada Losyon Kullanımı ve Ne İşe Yarar?

Kwellada Losyon ne işe yarar

Kwellada losyon kullanımı hakkında bilgi sağlamadan önce bu ilacın uyuz ilacında kullanılan etkili bir losyon olduğunu belirtmemiz gerekir. Uyuz ile birlikte görülen kaşıntıların nedeni parazitlerdir. Bu parazitlerin ölmesini sağlayan bir formül olan Kwellada lotion derinin çok daha sağlıklı bir yapıya dönmesine olanak sağlar. Bu tür bir rahatsızlığı olan bireyler Kwellada 120 ml losyon veya Kwellada şampuan seçeneklerinden birisini tercih edebilirler. Şampuan formu da etkili olmakla birlikte hızlı bir etki göstermesi ile bilinir. Eczanelerde kolaylıkla bulunabilen bu ilaç, normal reçete ile satılır.

Kwellada Losyon Ne İşe Yarar?

Kwellada losyonun ne işe yaradığına dair aşağıdaki etkenleri saymak mümkündür.  Kwellada losyon faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Yukarıda da belirttiğimiz üzere uyuz tedavisinde kullanılır ve uyuz hastalığının yok olmasında etkili bir silahtır.
 • Derinin sağlıklı olmasına olanak sağlayan bir formüldür.
 • Deride oluşan kızarıklıkların giderilmesinde de etkili bir ilaçtır.
 • Deride yer alan ve kaşıntıya neden olan parazitleri yok eder.
 • Cildin normal yapısına kısa süre içerisinde dönmesine olanak tanır.
BENZER YAZILAR  Favipiravir Ne İşe Yarar?

Sonuç olarak daha sağlıklı bir deriye kavuşmak için etkili olan bu ilaç, parazitlerin ve böceklerin yok olmasında önemli bir silah görevi görmektedir.

Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?

Kwellada losyon kullanımı için öncelikle doktor önerisinin dikkate alınması gerekmektedir. Kullanmadan önce duş alınması gereklidir ve duştan hemen sonra sürülmemelidir. Kuruduktan sonra kullanılması daha uygundur. Eğer vücutta açık bir yara var ise bu losyonun kullanılmaması gerekir. Göz çevresine de aynı şekilde bu ilaç sürülmemelidir.

Bu losyon hakkında bilinmesi gereken önemli noktalardan birisi de Kwellada kullanımı esnasında; deri losyonu emecektir. Bu yüzden kullananlar sürmedim mi veya az mı sürdüm çelişkisine düşerek tekrardan sürmektedir. Fazlasının sürülmemesi daha sağlıklı olacaktır. Genital bölgeler ve saçlar dahil vücudun her yerine bu losyonun sürülmesi gerekir.

Ellerinizi bir nedenden dolayı yıkadıysanız, yıkadıktan sonra losyonu bir kez daha elinize sürmenizde fayda var. Losyonu kullandıktan sonra 8 ila 10 saat arası boyunca vücutta kalması zorunludur ve bu süreç tamamlandıktan sonra vücut iyi bir şekilde yıkanmalıdır.

BENZER YAZILAR  Yağ Oranı Hesaplama

Losyonu az kullandığını düşünenler veya etkili olmadığını düşünenler 7 gün sonrasında tekrar deneyebilirler. Kwellada 30 ml losyon 12 yaş üzeri ve erişkinlerde kullanılması tavsiye edilir. 12 yaşından küçük 6 yaştan büyük kişiler için ise 15 ml tavsiye edilirken, 2 ila 6 yaş arasında ki çocuklar için 7.5 ml yeterli olacaktır.

kwellada losyon fiyat 2021 min
Kwellada Losyon fiyat 2021 min

Kwellada Losyon Çocuklarda Kullanımı

Kwellada losyon 2 yaşından küçük bebekler için kullanılmamalıdır. 2 ve 6 yaş arasındaki çocuklar için ise, 7.5 ml losyon kullanılması tavsiye edilir.

Kwellada Losyon Hamilelikte Kullanımı

Kwellada losyon hamile kadınlar için kullanılabilir; ama doktorun önerisi ile kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Emziren annelerde ise bu losyonun kullanımında bir engel bulunmamaktadır.

Kwellada Losyon Kullananlar ve Yorumları

Bu ilacı daha önce kullanmış kişilerin internet üzerindeki yorumları incelendiğinde, ilacın etkili olmasından kaynaklı olarak çoğunlukla olumlu yorumlar aldığı görülüyor. Bunun yanı sıra hızlı etkisi de ilacın diğer olumlu yorumlarından. Kwellada Losyon şikayetleri incelendiğinde ise oldukça az şikayetlerin olduğu görülmektedir.

Kwellada Losyon Fiyat 2021

Kwellada Losyon fiyatı 2021 41,40 TL’dir.

Kwellada Losyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Kwellada Losyon SGK Karşılıyor mu? ( Bu losyon SGK’nın karşıladığı ilaçlar kategorisindedir.
 • Kwellada yan etkileri incelendiğinde; nefeste zorluk, dilde, yüzde ve dudaklarda şişme, döküntü, kızarıklık, kaşıntı gibi yan etkileri mevcuttur. Yan etkilerinin görülmesi ile birlikte doktora başvurulması tavsiye edilir.
 • 1’er hafta ile kullanılmasına rağmen 14 günlük süreçte etkisini göstermez ise, tekrar bir uzmana görünülmeli ve farklı bir tedavi yöntemi yolu çizilmelidir.
 • Burun, göz ve ağız gibi yerlere losyonun  temas etmemesi gereklidir.
 • Vajinanın içerisine kaçmayacak şekilde losyonun sürülmesi de bu süreçte önemli bir etkendir.
 • Kwellada Losyon kaç gün kullanılır sorusunun cevabı 1 gündür ve ikinci kez kullanılacak ise şayet 1 hafta beklenilmesi gereklidir.
 • Kwellada Losyon üst üste kullanılır mı sorusu kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorulardandır ve üst üste kullanımı uygun değildir.
 • Kwellada losyon prospektüs kullanım öncesinde detaylı okunmalı ve sonrasında kullanılmalıdır.
Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap