Reformer Pilates Nedir? Ne İşe Yarar?

Reformer Pilates Nedir? Ne İşe Yarar?
Reformer Pilates Nedir
0

Reformer pilates, Pilates uygulaması için yapılmış egzersiz aletidir. Genellikle ek çubukların, makaraların ve diğer ekipmanların bağlı olduğu alçak yataklar olarak görülürler. Farklı reformcu türleri vardır. Ortak özellik, “yatak” çerçevesi boyunca yukarı ve aşağı hareket eden bir platformdur. Şu anda, çekirdek, germe ve esneklik egzersizleri öncelikle sporcunun genel kondisyonunu geliştirmek, kilo kaybını desteklemek ve bir dereceye kadar rehabilitasyon ve yaralanmayı önlemek için kullanılır.

İçindekiler Tablosu

Reformer Nasıl Çalışır?

Reformer vücudunuzu uzatarak, esneterek, güçlendirerek ve dengeleyerek çalışır. Egzersizler, itme ve çekmeden tutun ve dengelemeye kadar çeşitli hareketleri içerir. Temel egzersizler, bir reformcunun hareketlerinin büyük kısmını oluşturur. Sahip olduğunuz pilates ekipmanının türüne bağlı olarak oturabilir, ayakta durabilir, uzanabilir, uzanabilirsiniz. Ana halkalar, toplar, kayışlar, çubuklar, bloklar ve diğer egzersiz ekipmanları eklenebilir veya çıkarılabilir.

Hangi reformer egzersizlerinin sizin için uygun olduğundan emin değilseniz pilates eğitmeniniz devreye girebilir. İlgili kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve bu alanda çok fazla deneyime sahip güvenebileceğiniz bir eğitmene sahip olmak önemlidir. Pilatesin sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, bir eğitmen veya sağlık danışmanıyla konuşmanız önerilir. Sizin için en iyi dersleri değerlendirmenize ve fitness yolculuğunuza nereden başlayacağınıza karar vermenize yardımcı olacaklardır.

BENZER YAZILAR  Göz Alıcı Forma Kavuşmanın Yolu Squat Yapmanın 7 Faydası

Herkes Reformer Kullanabilir Mi?

reformer pilates
reformer pilates

Herkes reformer pilates kullanabilir ve yararlanabilir. Bu egzersiz aletleri, yeni başlayanlardan ileri düzey öğrencilere kadar herkes için yapılmıştır. Tabii ki, mat pilatese biraz aşina olmak, başlarken her zaman bir artıdır. Pilates öğrenmede genellikle bir sonraki adım olarak bir reformer kullanılır, ancak böyle olması gerekmez. Öğrencilerin reformer kullandığını gördüyseniz ve her zaman bir tane denemek istediyseniz, kesinlikle yeni başlayan pilates reformer dersleri de alabilirsiniz.

Reformer Pilates Kullanmanın Faydaları

Pilatesin sayısız faydası vardır. Pilatesten bekleyebileceğiniz bazı avantajlara bir göz atalım:

 • Daha fazla esneklik,
 • Artan güç ve daha az eklem ağrısı,
 • Artan kas kütlesi,
 • Daha iyi genel kas tonusu,
 • Sırt ve boyun ağrısı için iyileştirmeler,
 • Daha iyi duruş,
 • Daha güçlü bir vücut,
 • Daha iyi dikkat ve konsantrasyon,
 • Daha iyi denge,
 • Diğer spor ve fiziksel aktivitelerde daha iyi performans,
 • Sakatlanma önleme.

Pilatesin faydaları, gençten yaşlıya her türlü insanı kapsar. Pilates, yeni başlayanlar ve ileri düzey öğrenciler, hamile kadınlar ve yeni anneler, sporcular ve sporcu olmayanlar, yaşlılar ve aradaki herkes için harika olabilir.

BENZER YAZILAR  Side Plank Hareketi Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? Faydaları

Evde bir reformer pilatese sahip olmak, her zaman iyi olacaktır. Ayrıca spor salonunu kaçırmak, uygun olmayan zamanlarda dersleri kaçırmak veya diğer taahhütler ya da sorumluluklar nedeniyle dersleri kaçırmak için hiçbir mazeret olmadan devamlılık sağlar.

Birlikte çalışabileceğiniz güvenilir bir eğitmeniniz ve ev reformeriniz olduğu sürece, çevrimiçi Pilates dersleri ile düzenli olarak ve programınıza uyan bir zamanda egzersiz yapmanıza yardımcı olabilir.

Şu anda Mevcut Reformerlerden Bazıları

Bütçeniz, evinizde ne kadar yeriniz varsa veya sağlık ve zindelik hedefleriniz ne olursa olsun, çok çeşitli pilates makineleri mevcuttur. Unutulmamalıdır ki her makinenin farklı konfigürasyonları ve kapasiteleri olacaktır. Ancak özünde pilates makinelerini üç türe ayırabiliriz. Evde temel egzersizlerle dengeli bir vücut egzersizi arıyorsanız, reformerler mevcut ana makine türleridir. Pilates öğrenmek ve uygulamak isteyen çoğu insan, evleri için bir reformer pilates seçebilir.

Platform yukarı ve aşağı kayar ve her hareketi gerçekleştirmek için yayları, kendi vücut ağırlığınızı ve direnci kullanabilir. Kuleler, oldukça uzun oldukları ve duvara monte edilebildikleri için genellikle pilates stüdyoları için ayrılmıştır. Bu nedenle, diğer makinelerden önemli ölçüde daha büyüktürler. Normalde onları yatağın altına saklayamazsınız. Bu makinelere bağlı düzinelerce bileşen vardır ve bunlar eksiksiz üst ve alt vücut eğitim seçenekleri sunar.

BENZER YAZILAR  Chest press nedir? Nereyi çalıştırır? Nasıl yapılmalı?

Ayrıca oldukça büyük “Cadillac”lar vardır. Bu reformerler, neredeyse tüm olası egzersizler için gerekli araçları tek bir makinede sağlar. Cadillac, yatak, mat, kule ve trapezin reform edici bir kombinasyonudur. Maksimum performans ve beceri ustalığı için çeşitli düzlemlerde hareket edebilir ve çeşitli pozisyonlara yerleştirilebilir.

Çoğu reformer pilates markasının birkaç makinesi mevcuttur. Beceri seviyenize, fitness hedeflerinize, sağlık hedeflerinize ve bütçenize bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Reformerlerin üst düzey “Rolls Royce” modelinden basit bir giriş seviyesi modeline kadar her şeyi sipariş edebilirsiniz. Sadece çok uzun süre kullanabileceğiniz bir makineye yatırım yapmanız önerilir.

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir