Tiroid Belirtileri Nelerdir? Tiroid Hastalarına Doğal Çözüm

Tiroid Belirtileri Nelerdir? Tiroid Hastalarına Doğal Çözüm
Tiroid
+ - 0

Tiroid toplumda oldukça yaygın görülen bir hastalıktır. Vücutta tiroid hormonunun fazla salınması ile oluşur. Tiroid fazla salındığı zaman tüm vücudu olumsuz etkilemeye başlar. Vücut metabolizması hızlanır. Aşırı terleme ve ateş görülür. Herhangi bir iş yaparken aşırı hararet görülür. Bunun yanında tiroid ileri evrelere geçtiği zaman tiroid bezinin büyümesine neden olur. Tiroid bezinin büyümesi boynunuzda büyük bir kitle olması demektir. Yaşamı oldukça zorlaştıran bir durumdur.

Tiroid İçin Doğal Çözümler

Tiroide doğal çözüm yolları Ahmet Maranki’nin ceviz küründen geçebilir. Bu ceviz kürleri düzenli kullanımda tiroid hastalığına iyi gelmektedir. Cevizi kullanmanın birden fazla yolu vardır.

ceviz
tiroid i̇çin ceviz suyu

Bunlar;

  1. Birkaç cevizi bir iki gün suda beklettikten sonra önce suyunu içip sonra cevizleri yemek.
  2. Cevizin arasında bulunan ince ve acı lifli yapıyı suda bekleterek içmek.
  3. Ceviz yağını tiroid bölgesine uygulayıp streç sararak üstünü kapatın. 20 gün boyu devam edip 1 hafta ara verin. Ardından tekrar 20 gün 1 haftaya 3 ay boyunca devam etmeniz gerekir.
  4. Cevizin arasında bulunan lifli yapıdan 50 tanesini 1 litre suya atın ve 1 hafta boyunca kapalı bir yerde bekletin. Ardından 20 gün boyunca her gün 1 fincan tüketin. Her 20 günde 1 hafta ara vermeyi unutmayın.
BENZER YAZILAR  Isırgan Otu Faydaları

Bu kürleri uygulayarak tiroidinize çözüm oluşturabilirsiniz. Düzenli kullanılan bu kürler ile fark edilir bir iyileşme olacaktır. Bu sayede tiroidi hayatınızdan atın.

Ceviz Mucizesi

Kürlerin yanında cevizin taze tüketilmesi, reçelinin yenmesi gibi etmenlerde tiroid için oldukça faydalıdır. Bunun cevizin antioksidan etkisinin yüksek olması sebebiyle olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda ceviz beyin hücreleri için oldukça yararlıdır. Tiroidin kaynağı sadece bez değil beyinle alakalı yapılarda olabilir. Bu yüzden cevizin bu hastalığa iyi gelmesi muhtemeldir. Ceviz kürü tamamen doğal olduğu için vücuda herhangi bir zarar gelmez. Önemli olan kürleri tariflerine göre ve tam zamanlı kullanmak. Kürlerin önerdiği miktarlardan yüksek miktarda tüketmek vücut için zararlı olabilir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi cevizin de fazlası zarardır.

Source: Medlineplus / Clevelandclinic

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap