Trosyd ilacının içerisinde yer alan etken madde Tiyokonazol maddesi olmaktadır. Bu madde Trosyd ilacının muadili ilaçların bazılarının içerisinde de yer alabilmektedir. Dermo-Trosyd Deri Kremi, olarak bilinen Trosyd ilacı genellikle deri üzerinde oluşan mantar enfeksiyonlarının önlenmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Genel olarak bebekler pişik olduklarında en çok tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Fakat en yaygın kullanım alanı vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen mantar rahatsızlıkları olmaktadır.

trosyd nedir ne ise yarar
trosyd nedir ne ise yarar

Trosyd Yan Etkileri

İlaçların yan etkileri gözlemlenebilmektedir. Bu durumun nedeni ise ilacın olumlu yada olumsuz oluşturabileceği etkileri gözlemleyebilmek olmaktadır. Neredeyse her ilacın yan etkileri olabilmektedir. Trosyd yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

 • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlar alerjik reaksiyonlardan kaynaklanabilecek yan etkiler olmaktadır. Bu yan etkilerden her hangi bir tanesi gözlemlendiği takdir de acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Yumuşak deri alanlarında hafif ödem gözlemlenebilmektedir.
 •  İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmiş olmamaktadır.

Trosyd Muadili

Aynı hastalıklarda kullanılan ilaçlarlar farklılık gösterebilmektedir bunun nedeni ise birçok farklı ilaç markasının bulunması ve ilaçların insanlar üzerinde yaratmış olduğu etkilerin farklılık gösterebilmesi olmaktadır. Bir çok ilacın muadili bulunabilmektedir. Trosyd muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

 • DERMO-REST %1 dermal 20 gr krem
 • GYNO-TROSYD % 6.5 4.6 gr vaginal merhem
 • TIOCAN %1 20 gr krem
 • TIODERMA %1 20 gr krem

Trosyd Fiyat 2021

İlaç fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durumun belirlenmesinde birçok etmen bulunmaktadır. Fakat en belirgin etmenlerden bir tanesi ilacın reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde alınıp alınamaması olmaktadır. Türkiye’de yıl içerisinde de ilaç değişiklikleri gözlemlenebilmektedir. Bu durumu belirleyen kurum ise Sağlık Bakanlığı olmaktadır. Trosyd 2021 fiyatı 18,87 TL olarak belirlenmiş olmaktadır.

Benzer Gönderiler  Dermovate Merhem Ne İşe Yarar?

Trosyd Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İlaçları kullanmadan önce ilaç hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir.  Bunun nedeni ise ilacın vücudunuz da oluşturabileceği olumsuz etkiler hakkında bilgi sahibi olunması gerekmesidir. İlaç hakkındaki detaylı tüm bilgi ilacın Prospektüs kâğıdında da yer almaktadır. Trosyd ilacı hakkında bilinmesi gereken maddeler genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı her hangi bir alerjiniz var is ilacın kullanılmaması gerekmektedir.
 • Mantarlardan kaynaklanan deri rahatsızlıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Çocuk bezi takan çocukların tedavisinde kullanılıyor ise mutlaka bölge kuru ve temiz tutulmalıdır.
 • Tedavi edilen bölge açık ve temiz tutulmalıdır.
 • İlacın Etkileşim süresi doktorunuzun önermiş olduğu süreden çok daha hızı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. İlacı Doktorunuzun Belirtmiş olduğu süre boyunca kullanmaya özen göstermelisiniz.

Trosyd Hamilelikte Kullanımı

İlaçların hamilelik dönemlerinde kullanımları tehlikeli olabilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların içerisinde yer alan kimyasalların anne ve çocuğa zarar verebilmesi olmaktadır. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka alanlarında uzman olan doktorlara başvurulması gerekmektedir.  Trosyd  hamilelik kategorisi C olarak belirlenmiş olmaktadır. İlacın anneye faydası fetüse olan zararlarından da fazla ise ilacın doktor kontör kontrolünde kullanılabileceği önerilmektedir.  

İlacın emzirme döneminde de İlacın kullanılmadan önce kesinlik doktor tarafından net bir bilgi alınması tavsiye edilmektedir.

Trosyd Prospektüs

İlaç içerisinde yer alan bilgilendirme kağıdına verilen isim prospektüs olmaktadır. İlk olarak ilaç hakkında öğrenilmesi gereken bilgi bu kağıttan temin edilebilmektedir. Her hangi bir ilacı satın almadan önce mutlaka doktorunuza yada eczacınıza danışmalı, ilacı kullanmadan önce de mutlaka ilaç kutusunun içerisinde yer alan Trosyd prospektüs kağıdını incelemeniz gerekmektedir. İlaç hakkında yer alan en doğru bilgiyi prospektüs kağıdı içerisinden alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler  İdrar Yolu Enfeksiyonu Ne İyi Gelir?

Trosyd Kullananlar

İlacın vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılabilmesi ve neredeyse tüm mantar rahatsızlıklarında reçete edilebildiği için gözlemlenen cilt hastalıklarında en çok reçete edilen ilaçlardan bir tanesi olarak gözlemlenmiştir. İlacın olası yan etkilerinin olmaması ilacın etkilerini olumlu bir şekilde göstererek hastaların bir an önce iyileşebilmelerini sağlayabilmektedir.

Hastaların da ilaç hakkında ki yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Bunun sebebi ise ilacın tahmin edildiğinden çok daha hızlı bir şekilde etkileşim göstererek vücutta bulunan rahatsızlığı giderebiliyor olması olmaktadır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 2 Average: 1.5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları