Benexol B12 Ne Zaman Kullanılır?


0

Benexol B12 ne zaman kullanılır günde 1 tablet olacak şekilde kullanılması gerekmektedir. Sabah veya akşam fark etmez fakat sabah vakti vitamin ilaçları için uygundur. Benexol B12 ilacı, özellikle B1, B6 ve B12 vitamin eksikliğinde, halsizlik şikayetlerinde, zona, romatizmal ağrılar, eklem iltihabı gibi ağrılarda kullanılan bir vitamin takviyesi olmaktadır. Üstelik kalp kası bozukluğu gibi hastalıkların tedavisi için de yardımcı olan ilaç olarak kullanılmaktadır.

Etkin madde: 250 mg B1 vitamini (Tiamin hidroklorür.1 H2O), 250 mg B6 vitamini
(Piridoksin hidroklorür) ve 1 mg B12 vitamini.

BAYER

Her bir tablet B1, B6 ve B12 vitaminleri içerir. Benexol ilacının 12 yaşından küçük kişilere, hamile ve emziren annelerde kullanımı önerilmez. Genellikle tedavi birkaç hafta sürmektedir ve bazın de doktor ilacın birkaç ay kullanılmasını önerebilir. Benexol B12 kullananlar genellikle ishal, hazımsızlık, bulantı, idrar kokusunda anormallik ve karın ağrısı gibi yan etkiler yaygın bir şekilde görülmektedir.

benexol b12 ne zaman kullanılır?
Benexol B12 Ne Zaman Kullanılır?
https://fitveform.com/b12-vitamini-hangi-besinlerde-bulunur/

Benexol B12 Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Benexol B12 nedir, ne için kullanılır konusunda vücuda gerekli olan vitaminleri sağlamak için kullanılır. Üstelik bu tablet vitamin ilaçlarının tek tek kullanılmasına göre çok daha etkilidir. Aynı zamanda ağrı giderici özelliğe de sahip olan Benexol, 30 ve 50 tabletlik ambalajlarda bulunmaktadır. Doktora danışılmadan kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Benexol B12 ne için kullanılır konusunda,

  • Benexol, B1, B6 ve B12 vitamin eksikliği veya riskinde kullanılır.
  • Çabuk yorulma, halsizlik, unutkanlık, kuvvetsizlik, titreme ve sinirlilik gibi şikayetlerde kullanılır.
  • Sinir iltihabı, zona, sinir ağrısı, diyabet kaynaklı olarak sinir hasarında kullanılır.
  • Eklem veya eklem çevresi iltihabında, bel ağrısı, siyatik, eklem ağrısı veya kas ağrısı gibi romatizmal ağrılar ile kas krampları gibi ağrısı durumlarda kullanılır.
  • Benexol B12 günde kaç tane içilir konusunda sadece 1 tablet içilmesi gerekmektedir.
  • Radyasyon hastalığı, kalp kası bozukluğu, ateşli romatizma, ameliyat sonrası kusma ve alkolizm sırasında görülen zehirlenmelerde kullanılır.
BENZER YAZILAR  Ecopirin Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Benexol B12 Nasıl Kullanılır?

Benexol B12 nasıl kullanılır konusunda tabletler, yeterli miktarda sıvı ile büyün olarak yutulmalıdır ve çiğnememeli, ezmemeli ve doktorun önerdiği dozda kullanılmalıdır. Eğer ilacın etkisinin çok güçlü veya çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışmanız gerekmektedir. Eğer bir doz almayı unutursanız dengelemek için çift doz almamanız gerekiyor. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında 25 derece altındaki oda sıcaklığında saklamanız gerekiyor.

Benexol B12 nasıl kullanılır aç mı tok mu konusunda genellikle tok alınması tavsiye edilmektedir. Benexol, vitamin desteği sağlar ve ağrı kesici olmanın ötesinde birçok sorunun tedavisinde etkili olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: B12 Vitamini (Kobalamin) Nedir, Ne İşe Yarar?

Benexol B12 Uyku Yapar mı?

Vitamin ilacı kullanan kişilerin sorduğu sorulardan biri Benexol B12 uyku yapar mı sorusu olmaktadır. Bu konu hakkında net bir bilgi bulunmaz hatta B12 vitamini uyku problemlerinin ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. B12 değerinin düşük olması bile kişide depresyon odaklanma sorunu gibi çeşitli sorunlar meydana getirir bu sebeple B12 vitaminin düzenli bir şekilde alınması gerekmektedir.

benexol b12 ne zaman kullanılır?
Benexol B12 Ne Zaman Kullanılır?

B12 Vitamini Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

B12 vitamini ne kadar süre kullanılmalı durumunda mutlaka doktorunuzun belirttiği süreçte kullanılması gerekiyor. Genellikle 1 ile 2 haftalık bir süreç içerisinde kullanılır. Bazı durumlarda tedavi birkaç ay daha uzatılabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Sağlıklı Yaşam İçin Günlük Olarak Yapılması Gereken Egzersizler Nelerdir?

Belirtilen doz üstünde kesinlikle kullanılmamalıdır ve eğer belirli dozun üzerinde kullanıldığında bulantı, duyu kaybı, baş ağrısı, uyuşma ve uyuklama, kan AST düzeyinde artış gibi durumlar görülebilmektedir. İlacı kullanmayı bıraktığınız zaman belirtiler düzeltilebilir. Benexol sabah mı akşam mı içilir konusunda sabah veya akşam fark etmez fakat bu tarz vitamin ilaçlarının sabah vakitlerinde içilmesi avantaj sağlar.

Yazı Kaynakları
Prospektüs

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir